Temat: Autyzm
View Single Post
  #4 (permalink)  
stare 29-09-2012, 23:15
fascynator69 fascynator69 jest nieaktywny
...Zonk!!...

Reputacja: 30377
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Boziu, jak tu pajęczyną zarosło... Bardzo ciekawy wywiad Bogdana Frymorgena z Danielem Tammetem:

Cytat:
Bogdan Frymorgen: Pozwól, ze zacznę od drobnego wytłumaczenia. Większość naszych słuchaczy o Tobie nie słyszała, więc niektóre z moich pytań mogą Ci się wydawać zbyt oczywiste, ale na prawdę zależy mi na tym by poznać Daniela Tammeta, dotrzeć do jego wnętrza. Również od razu na wstępie uprzedzam , ze nie będę Cię prosił o wykonywanie dla nas brawurowych, numerycznych sztuczek. Chce żeby to był wywiad o Twoim postrzeganiu rzeczywistości. Nie zamierzam robić z Ciebie taniego spektaklu.

Daniel Tammet: To mi odpowiada. Proszę tylko żebyś mnie odpowiednio przedstawił. Jestem przede wszystkim pisarzem, żebyśmy mieli jasność. Czasami przykleja mi się etykietę autystycznego sawanta, geniusza, którym z klinicznego punktu widzenia też jestem. Ale z zawodu uprawiam pisarstwo i z tego jestem najbardziej znany. Moje książki przetłumaczono na wiele języków na całym świecie. Pisarz - to mój zawód.

....

Cytat:
Czy kiedykolwiek próbowano wykorzystać twój dar do innych celów? Przecież byłbyś idealnym szyfrantem, mógłbyś pracować w wywiadzie.

Miałem wiele takich propozycji - od zgadywania zwycięskich numerów na loterii począwszy, po udział w amerykańskim quizie, gdzie za jeden występ oferowano mi 100 tysięcy dolarów. Mogłem być gwiazdą w Ameryce, moja twarz pojawiałaby się na olbrzymich bilbordach. Odmawiałem za każdym razem, bo uważam się za artystę, pisarza... Moje książki przetłumaczono na 23 języki, w tym na polski. Całkiem nieźle się sprzedają, więc jestem szczęściarzem, i w tym jest ze mnie największy pożytek. To, że mogę dzielić się sobą z milionami ludzi na całym świecie jest czymś bardzo wzruszającym. Nie mogę sobie wyobrazić większej nagrody.
Tu całość:

Kod:
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-liczbom-zawdzieczam-swoja-kariere-wywiad-z-genialnym-autysty,nId,638500

Ostatnio edytowane przez fascynator69 : 29-09-2012 - 23:18
Odpowiedź z Cytatem

Bestiarium