Temat: Autyzm
View Single Post
  #6 (permalink)  
stare 25-09-2013, 23:00
Akeretta Akeretta jest nieaktywny
Senior Member

Reputacja: 3220
Akeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond repute
Akeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond repute
Domyślnie

Osoby autystyczne o sobie:
Cytat:
Chcę udostępnić moje odczucia i myśli, aby pomóc innym upośledzonym. My upośledzeni, również jesteśmy ludźmi, którzy przeżywają uczucia i marzenia. Chcemy, żeby nie tylko pisano o nas książki, ale również nas słuchano.

Czytając niektóre książki o autyzmie zdziwiony jestem, jak wiele zostało prawidłowo zauważone. Ale jest też wiele bzdur. Jestem w stanie lepiej wytłumaczyć niejeden fenomen na podstawie własnych przeżyć.

Tak o sobie pisze osiemnastoletni chłopiec dotknięty autyzmem, któremu zależy, by inni mogli poznać jego świat Książka ta jest wyjątkowa, bo wreszcie zamiast hipotetycznych wizji świata dziecka autystycznego i próby jego interpretacji przez zdrowych ludzi, wprowadzeni zostajemy do rzeczywistości widzianej jego oczami. Jego przemyślenia, uwagi zaskakują celnością i ogromną dojrzałością.

Leży mi na sercu walka o zrozumienie dla autystów. Nikt nie pojmuje, co oznacza życie z zaburzeniami postrzegania.

Pamiętam, że kiedyś wszyscy ludzie mieli krzywe nosy i wyglądali okropnie, również moja matka, którą później tak kochałem.

Ludzie byli potworami, zwały tłuszczu bez konturów. Okropne były również dźwięki, nie do zniesienia. Wszyscy mówili jeden przez drugiego, nie można było rozpoznać ani początku, ani końca.
Każdy z tych objawów może występować w rozmaitym nasileniu - od umiarkowanego do ciężkiego.

Materiały ze strony:
Kod:
http://www.autyzmpomoc.org/

Spotkałam się z teorią, że chorzy starają się sprawić, by docierało do nich jak najmniej bodźców, dlatego np. układają zabawki w równe rzędy- by wszystko było uporządkowane, by wiedzieli, czego mogą się spodziewać. Każde zachwianie ichniej równowagi prowadzi do paniki, stresu, bądź przydługawego zastanawiania się. Dlatego tez unikają kontaktu z ludźmi, zwłaszcza tymi obcymi.

Raz spotkałam autystyczne dziecko, spojrzałam mu w oczy, chciałam się po prostu przywitać- dziecko natychmiast oczy zasłoniło i zaczęło płakać. Uspokajanie go trochę czasu zajęło.

Bestiarium