View Single Post
  #6 (permalink)  
stare 19-11-2016, 17:27
kozakiewicz kozakiewicz jest nieaktywny
Super Mod

Reputacja: 12427
kozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond repute
kozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond reputekozakiewicz has a reputation beyond repute
Domyślnie

Dokładnie.
W tej chwili jeżeli chodzi o przemysł nikt nie bawi się w używanie zwykłych lodówek. Chodzi o jak najszybsze schłodzenie surowca, tak aby powstające kryształki lodu miały odpowiednią wielkość i nie niszczyły komórek czy też włókien produktu. Podczas powolnego tradycyjnego zamrażania dochodzi do wycieków z komórek do przestrzeni międzykomórkowej i tworzenie się dużych kryształków lodu. W odwodnionych komórkach dochodzi do niszczenia cząsteczek białek przez co po rozmrożeniu dostajemy badziewny produkt suchy i twardy. Mowa tu oczywiście o mięsie. Ciut inaczej wygląda to w przypadku materiału roślinnego. To tak w ogromnym skrócie. Na starym laptopie mam chyba zdjęcia spod mikroskopu które robiłem do jednej z prac gdzie porównywałem powolne i szybkie schładzanie

Myślę że mięso ze świni można w tym wypadku porównać do ludzkiego

Bestiarium