View Single Post
  #43 (permalink)  
stare 18-03-2009, 12:34
kaziczek kaziczek jest nieaktywny
Podglądacz

Reputacja: 12
kaziczek is on a distinguished road
kaziczek is on a distinguished road
Domyślnie zastanowmy sie przez chwile

ja proponuje sie chwile zastanowic nad tym w co wierzymy, wiara chrzescijanska jest wiara "nowa" czyli nie pierwsza w jaka wierzyli ludzie, wielobostwo istanialo od... hm nawet nie wiemy od kiedy, lecz gdy w koncu ktos wpadl na pomysl, ze da sie ludzi kontrolowac za pomoca wiary wymyslil sobie Boga ktory dzieki temu, ze z epoki na epoke byl bardziej wygodniejszy od tych ktorych juz znali, wg mnie ludzie potrzebuja kogos lub czegos by w to wierzyc w momentach zwatpienia lub tak jak niektorzy to robia miec na kogo zwalic wine. Nie raz w zyciu slyszalem slowa: " do d... z takim zyciem, Bog jest niesprawiedliwy ze mi to robi" itp. jak mi sie cos w zyciu nie uda czy cos pojdzie nie tak nie mam zamiaru mowic ze to Bog czy kto inny i ze ja nie mam z tym nic wspolnego, lecz latwiej powiedziec "jestem bezdomny lub biedny bo Bog tak chcial..". Wniosek z tego ze poprostu czlowiek musi wierzyc w cos co jest silniejsze i potezniejsze od niego by nie byc sam i ludzic sie ze ktos nad nami czuwa po to by czuc sie bezpieczniej i ewentualnie miec sie do kogo zwrocic gdy wszyscy ktorych kochales odejda na zawsze. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytatem

Bestiarium