View Single Post
  #45 (permalink)  
stare 10-04-2009, 00:48
beck3tt beck3tt jest nieaktywny
Podglądacz

Reputacja: 10
beck3tt is on a distinguished road
beck3tt is on a distinguished road
Domyślnie

Czy bóg istnieje, czy tez nie, szczerze mam wiele powazniejsze zmartwienia. Nie neguje nie potwierdzam. Jeśli chodzi zaś o teorie stwórcze itp. to raczej ludzie stworzyli boga niz bog ludzi. Wydaje mi sie ze na pewnym poziomie naszego rozwoju jako gatunku religia byla po prostu mechanizmem obronnym naszej coraz to bardziej skomplikowanej glowki, czlowiek probujac zglebic otaczajaca go rzeczywistosc nie ze wszystkimi zjawiskami potrafil poradzic sobie racjonalnie wiec trzeba bylo wyjasnic to "racjonalnie inaczej"

Jesli zas chodzi o wspolczesna instytucje KRK to przerazajce jest to ze w XXI wieku probuje sie urzedowo wymusic na wolnych obywatelach wolnych krajow (Polska uberalles) przestrzegania doktryny katolickiej vide aborcja, eutanazja, wszytskie kontrowersje wokol homoseksualistow itp.

Gdzie bylibysmy teraz jako cywilizacja gdyby na przestrzeni wiekow nie pojawilo sie raz na jakis czas kilka swiatlych umyslow zdolnych isc pod prad doktryny. Kosciol ze swoim pseudonaukowym podejsciem byl i jest ogromnym hamulcem na drodze do lepszego zycia ludzi tutaj na ziemi.

Dlaczego ja czlowiek urodzony w 1984 roku jestem zmuszony przestrzegac moralnosci wymyslonej przez bandy ludow koczowniczych sprzed ponad 2 tysiecy lat!!!. Cos co sprawdzalo sie w ich warunkach i na ich poziomie rozwoju moralnego, prawnego, emocjonalnego nie ma szans na funkcjonowanie przy dzisiajejszym postepie nauk. Przeciez zawsze kosciol byl przeciwko nauce/naukom ktore w istotnm stopniu przyczynily sie do rozwoju dzisiejszej medycyny i nauki ogolnie.

Naprawde o smiesznosc ociera sie jak wspolczesne klechy sprowadzaja dzisiejsza nadwyraz skomplikowana rzeczywistosc do gorsetu uszytego 2000 lat temu i maja czelnosc wypowiadac sie komu wolno adoptowac dzieci, komu, nie, komu wolno usunac ciaze, komu mozna przeszczepic organy, komu mozna ulzyc w powolnym umieraniu komu nie.

Cale szczescie gorset sie powoli rozluznia, bo gdyby byl dalej tak samo ciasny to dzisiaj zyli bysmy na pustyni biegajac z patykami w rekach palac co jakis czas kilka czarownic i heretykow na stosie...

Tak sobie mysle, ze jesli Jezus zobaczylby to (wspolczesny kosciol i katolandy) do czego reke przylozyl wyprawiajac te swoje rozmaite cuda, to raczej poprzestalby na zamienianiu wody w wino w zaciszu swojego namiotu bez rozglaszania tego po okolicznych wioskach i miastach.

I bonus w postaci pracy Mistrza Gigera

Ostatnio edytowane przez beck3tt : 10-04-2009 - 01:27
Odpowiedź z Cytatem

Bestiarium