Temat: TEXT Luksusy w celach
View Single Post
stare 09-01-2010, 12:45
malinek78 malinek78 jest nieaktywny
Moderator

Reputacja: 9914
malinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond repute
malinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond reputemalinek78 has a reputation beyond repute
Domyślnie

No więc tak.
Więźniowie gotują dla siebie. Są specjalne służby (Kalifaktorzy), oni są odpowiedzialni za gotowanie , strzyżenie i ogólna czystość na świetlicach, korytarzach i w bibliotekach. Książki w tych bibliotekach są z darów lub z bibliotek publicznych które po prostu stwierdziły że do wypożyczeń się nie nadają.
Co do jedzenia które dostaje więzień. to psu bym tego nie rzucił. Nie mówię tutaj o wszystkich zakładach ale "zamki niestety tak mają . Zgniłe mięso, kiełbasa z robakami, paprykarz który pamięta komunę ;/. Pół bochenka małego chleba na cały dzień , jedna łyżka cukru. Kawa zmieszana razem z herbatą ,ale to akurat polubiłem
Od niedawna wolno mieć czajnik na karnym(na śledczym nie ma takiej możliwości, tylko grzałka). Lekarz który tam jest to facet który po prostu musi odbębnić to co musi i bierze pieniądze za to. Na wszystko jedne tabletki co w ogolę mija się z celem.
Szczoteczka do zębów jedna na cały rok , pasta i krem do golenia w tej samej tubce i co dziwne podobny skład. Już nie mówię o tym ze to pamięta wojnę chyba. Jak byłaś w zoo to widziałaś klatki dla zwierząt i to są właśnie takie spacerniaki.
Tam trzeba być i widzieć to na własne oczy aby mieć pojęcie jak to wygląda.
Jestem za sprawiedliwą i surową karą dla przestępcy mimo tego ze nim kiedyś byłem. Ale to co nam pokazują media to tylko papier i słowa aby zagłuszyć to jak naprawdę jest. W więzieniu w którym jest 300 więźniów nie wiem czy na jednego idzie 300 zł. Wyobraźmy sobie gdzie idzie reszta odliczając , klawiszy , światło ,"wyżywienie". W to samo miejsce gdzie idą pieniądze z podatków na drogi, opiekę medyczną , ochronę środowiska.
Przykro mi ale w każdej dziedzinie jesteśmy dojeni. Każdy z nas płaci podatki na jakąś fikcje z czego marny procent idzie na zamierzony cel a reszta do kieszenie "Wielkich" i mamy gówno do powiedzenia