Temat: FOTO Odleżyny
View Single Post
  #9 (permalink)  
stare 20-11-2008, 01:59
Cracq Cracq jest nieaktywny
Stały Czytelnik

Reputacja: 796
Cracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to behold
Cracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to behold
Domyślnie

Nie można mówić tutaj o niekompetencji pielęgniarek ! Podczas praktyk na IOM (2 miesiące) napatrzyłem się na takie odleżyny, że się wierzyć nie chce, że coś takiego mogło zdarzyć się z ludzkim ciałem. Jakie by nie były rewelacyjne materace, maści, fizjoterapie i opieka pielęgniarska, przy długim leżeniu nieprzytomnym nie da się ich uniknąć. Owszem - można odwlec ten proces. Ale z samego powodu upośledzenia krążenia w takich miejscach - przewlekłego upośledzenia braku możliwości wygodnego się ułożenia - taka odleżyna się pojawi. A najgorzej kiedy się pojawi ja jamach i dewach ciała - na przykład odleżyna po rurce intubacyjnej czy cewniku... pewnych sytuacji w procesie pielęgnacji nie da się uniknąć. I to nie jest reguła z tą nieprzytomnością ! Na takiej toksykologii czy psychiatrii czasem nie da się inaczej ! Nikt nie będzie ryzykował życia. Stare powiedzenie medycyny ratunkowej: "Bezpieczeństwo własne przede wszystkim !" oraz trochę bardziej dosadne: "Bohaterowie to na cmentarzach leżą"... samo życie...

" Słońcu ani śmierci nie można patrzeć w oczy "
Odpowiedź z Cytatem

Bestiarium