Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor
Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Witamy na HCFOR.pl - Forum bez tabu!!!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.
Zapomniałem hasła


Bestiarium
Wróć   Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor > Hard Core Corner > Choroby, mutacje genetyczne, anomalie

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
  #11 (permalink)  
stare 13-06-2010, 12:49
Avatar silenthill
Stały Czytelnik
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: London
Reputacja: 752
silenthill is a splendid one to beholdsilenthill is a splendid one to beholdsilenthill is a splendid one to beholdsilenthill is a splendid one to beholdsilenthill is a splendid one to beholdsilenthill is a splendid one to beholdsilenthill is a splendid one to behold
Postów: 107
silenthill is a splendid one to beholdsilenthill is a splendid one to beholdsilenthill is a splendid one to beholdsilenthill is a splendid one to beholdsilenthill is a splendid one to beholdsilenthill is a splendid one to beholdsilenthill is a splendid one to behold
Domyślnie

FILARIOZA

Jest to inwazja powodowana przez nicienie Filarioza Bancrofta, które w stadium dojrzałym pasożytują w układzie chłonnym i tkance łącznej żywiciela.
Samica robaka składa larwy (mikrofilarie) do światła naczyń chłonnych, skąd dostają się do krwiobiegu i krążą w największych ilościach nocą między godziną 22 a 2 (wykazują periodyczność nocną).

OBJAWY
Objawy wczesnego okresu inwazji są następstwem reakcji odpornościowych żywiciela na antygeny pasożyta i są to min.:
- gorączka
- zapalenie węzłów i naczyń chłonnych kończyn dolnych lub górnych
- zapalenie jąder, najądrzy i powrózków nasiennych

W późnym okresie inwazji występuje często słoniowacizna kończyn, genitaliów i sutków w wyniku zaburzeń w krążeniu chłonki, do których dochodzi wskutek nawracających stanów zapalnych. Obserwuje się ponadto wodniaki jąder oraz chylurię. Dość często nie wykrywa się mikrofilarii mimo wyraźnie zaznaczonych objawów choroby. U wielu zarażonych nie występują objawy chorobowe.
Człowiek wykazujący obecność mikrofilarii we krwi stanowi źródło inwazji dla komara, który jest żywicielem pośrednim pasożyta. Mikrofilarie dostają się do żołądka owada w czasie ssania krwi, a następnie przenikają przez ścianę przewodu pokarmowego do mięśni tułowia. Po osiągnięciu stadium inwazyjnego wędrują do narządów gębowych owada, skąd przedostają się na skórę człowieka w czasie aktu ssania krwi. Do komarów przenoszących W. bancrofti należą Culeri fatigans, C. pipiens, Aedes polynesiensis B. malayi jest przenoszona przez komary z rodzaju Mansonia, a także Anopheles i Aedes.
Objawy nadwrażliwości na antygeny pasożyta mogą wystąpić po 3 miesiącach od chwili zarażenia. Mikrofilarie pojawiają się w krwiobiegu najwcześniej po 9 miesiącach.
Nazwą- filariozy obejmuje się inwazje kilkunastu gatunków nicieni, należących do nitkowców (Filarioidea). Postacie dojrzałe nitkowców charakteryzują się nitkowatym ciałem, o długości od kilku do kilkudziesięciu cm. Biotopem postaci dojrzałych jest tkanka łączna lub węzły chłonne kręgowców. Samice nitkowców rodzą żywe larwy, tzw. mikrofilarie. Mikrofilarie, o długości kilkuset mikrometrów, występują we krwi lub skórze.
Przenosicielem nitkowców są owady krwiopijne: komary, bąki, meszki. U owadów mikrofilarie wzrastają i przechodzą w nitkowate postacie inwazyjne, które w czasie pobierania krwi przez owada wnikają czynnie przez skórę człowieka.
Najważniejsze spośród nitkowców człowieka to: Wuchereria bancrofti, Brugia malayi, Onchocerca volvulus, Loa loa. Pozostałe gatunki rodzaju: Acanthocheilonema, Dirofilaria, Mansonella mają mniejsze znaczenie.
Wuchereria bancrofti występują szerokim pasmem pomiędzy zwrotnikami przez Afrykę, Indie, Azję Południowo-Wschodnią i Amerykę Południową i Środkową. Pojedyncze ogniska W. bancrofti były w Hiszpanii, Jugosławii i Turcji.
W. bancrofti jest przenoszona przez komary rodzaju Aedes, Culex i Anopheles. Postacie dojrzałe pasożyta bytują w naczyniach i węzłach chłonnych trzewnych. Mikrofilarie pojawiają się we krwi w nocy lub- jak na wyspach Oceanii- nie mają wyraźnego rytmu dobowego. Wokół postaci dojrzałych w naczyniach i węzłach chłonnych tułowia tworzy się z czasem tkanka ziarninująca. Podobny odczyn powstaje w otoczeniu martwych mikrofilarii w zatokach węzłów chłonnych, wątrobie i śledzionie.
Inwazja W. bancrofti jest często bezobjawowa, zwłaszcza u osób, które przez krótki czas były narażone na zarażenie. Niekiedy mało charakterystyczne objawy ogólne nie są przypisywane filariozie. Objawy występują zwykle dopiero w rok po zarażeniu, w postaci krótkotrwałej, nawracającej, nieregularnej gorączki i stanu zapalnego węzłów chłonnych trzewnych i naczyń limfatycznych obwodowych, wyrażającego się w zapaleniu nasieniowodu, najądrza i jądra, obrzęku zastoinowym kończyn z następowymi zmianami skórnymi.
U osób, które stale mieszkają w rejonach endemicznych i wielokrotnie ulegają inwazji, po kilku, kilkunastu latach występują nieodwracalne zmiany zarostowe i wapniejące układu limfatycznego. Prowadzą one do tworzenia się żylaków naczyń chłonnych (np. w pachwinie), pękania dużych naczyń limfatycznych, wodniaka jądra oraz do słoniowacizny kończyn, genitalii lub sutków.
Jednym z charakterystycznych objawów inwazji W. bancrofti jest wysoka eozynofilia.
Brugia malayi różnią się tym, że występują wyłącznie na Dalekim Wschodzie, mają dość znaczny rezerwuar wśród małp i kotów, są głównie przenoszone przez komary rodzaju Mansonia.
Inwazje objawowe B. malayi występują częściej u dzieci, w postaci zespołu składającego się z eozynofilii, powiększenia obwodowych i trzewnych węzłów chłonnych i zapalenia płuc.
U mężczyzn B. malayi nie daje zmian ze strony genitalii, a jedynie słoniowaciznę podudzi i stóp.
Onchocerkoza (onchocercosis) jest wywołana przez nitkowca rodzaju Onchocerca, m.in. O. volvulus.
Zasięg geograficzny onchocerkozy jest ograniczony do Afryki Środkowej i Ameryki Południowej.
Pasożyt jest przenoszony przez meszki. Postacie dojrzałe O. volvulus występują w tkance podskórnej, tworząc charakterystyczne guzy, zwłaszcza na tułowiu i głowie.
Mikrofilarie O. volvulus pojawiają się w skórze całego ciała i w gałce ocznej. Z obecnością ich wiążą się rozległe, swędzące zmiany wypryskowate i hiperkeratotyczne skóry oraz obrzęki.
Inwazja gałki ocznej przez mikrofilarie prowadzi do uszkodzenia i zapalenia spojówek, rogówki, naczyniówki i siatkówki. Ślepota, wywoływana zmętnieniem rogówki, wtórną jaskrą lub zmianami na dnie oka, jest najpoważniejszym powikłaniem onchocerkozy. Z 38 min ludzi w Afryce Środkowej zarażonych O. volvulus blisko 1/2 miliona straciło wzrok.
Rozpoznanie parazytologiczne ustala się stwierdzając mikrofilarie Onchocerca w skrawkach z powierzchownych warstw skóry, zanurzonych w kropli fizjologicznego roztworu NaCl.
Loaoza (loaosis) jest wywołana przez nitkowca Loa loa. Występuje on wyłącznie w Afryce Środkowozachodniej i jest przenoszony przez bąka-ślepaka z rodzaju Chrysops.
Postacie dojrzałe L. loa wędrują w tkance podskórnej lub spojówce oka. Wywołują one obrzęk skóry i zmiany wypryskowate, rumieniowate, m.in. tzw. obrzęk kalabarski, okresowy, bolesny, zwykle zlokalizowany w okolicy stawów.
Do poważnych, ale rzadkich powikłań loaozy należy obrzęk głośni i zapalenie mózgu. Mikrofilarie L. loa pojawiają się dość nieregularnie we krwi w czasie dnia.

źródło: pasozyty-eu/choroby-pasozytnicze/filarioza
Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Kontekstowy

Avatar Pani Kontekstowa
 
Avatar
Skąd: HCFOR
Wiek: 28
Postów: 760

loading...
 
  #12 (permalink)  
stare 24-01-2011, 13:30
Avatar Nekson
Czytelnik powracający
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Reputacja: 32
Nekson is on a distinguished road
Postów: 52
Nekson is on a distinguished road
Domyślnie

Orientuje się może ktoś jak takie coś się leczy i czy narząd może wrócić do normalnych rozmiarów.?
Odpowiedź z Cytatem
  #13 (permalink)  
stare 02-08-2011, 14:24
Avatar zisk
Founder
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Reputacja: 26935
zisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond repute
Postów: 9,224
zisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond repute
Domyślnie

__________________


---------------------------------------------------
Zerknij na stronę na fb, na której będę dodawał topowe programy i platformy,
na których można zarabiać w interneciehttps://www.facebook.com/Inwestycje-...5130416244362/

Najważniejszy i najmocniejszy materiał - Hard Core Rule
Chcesz coś napisać? dodać materiały? Nie wiesz jak? Ten temat jest dla Ciebie:
Poradnik

Nie widzisz zdjęć? Nie wyświetlają się? Temat jest pusty? Napisz do mnie - uzupełnie fotki na nowo!

Ostatnio edytowane przez zisk : 28-05-2012 - 21:57
Odpowiedź z Cytatem
  #14 (permalink)  
stare 05-08-2011, 22:12
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Śląsk... Wystarczy?
Reputacja: -126
WhiteNigga is infamous around these partsWhiteNigga is infamous around these parts
Postów: 395
WhiteNigga is infamous around these partsWhiteNigga is infamous around these parts
Domyślnie

Piszę że słoniowatość występuję również przy częstym kontakcie ciała z glebą. A nom po większości zdjęć widać że są to osoby zapewne mieszkające w tzw. Ziemiankach
__________________
I'm white outside but black inside
Odpowiedź z Cytatem
  #15 (permalink)  
stare 09-09-2011, 07:41
Psycho Dad
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Odpowiedź z Cytatem
  #16 (permalink)  
stare 22-03-2012, 18:57
Psycho Dad
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie (?)

Odpowiedź z Cytatem
  #17 (permalink)  
stare 13-04-2012, 14:07
Avatar zisk
Founder
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Reputacja: 26935
zisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond repute
Postów: 9,224
zisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond repute
Domyślnie

9-cio letni Li Baoqi pochodzi z Luoyang w prowincji Henan.
- Urodził się jako zdrowy chłopiec, wyglądał jak inne dzieci, jednak po 100 dniach jego prawa noga i lewa ręka zaczęły rosnąć jak opętane - wyznała matka Li Baoqi, Zhou Junying. Chłopiec w 2005 roku przeszedł 2 operacje, niestety nie zatrzymały one strasznej choroby.


__________________


---------------------------------------------------
Zerknij na stronę na fb, na której będę dodawał topowe programy i platformy,
na których można zarabiać w interneciehttps://www.facebook.com/Inwestycje-...5130416244362/

Najważniejszy i najmocniejszy materiał - Hard Core Rule
Chcesz coś napisać? dodać materiały? Nie wiesz jak? Ten temat jest dla Ciebie:
Poradnik

Nie widzisz zdjęć? Nie wyświetlają się? Temat jest pusty? Napisz do mnie - uzupełnie fotki na nowo!
Odpowiedź z Cytatem
  #18 (permalink)  
stare 15-04-2012, 10:11
Avatar maja
Zniewolona...
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Narnia
Reputacja: 37211
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Postów: 10,910
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Domyślnie
Część pierwsza, reszta na wrzucie.
__________________

- Równyś duchowi, coś go pojąć zdolny, nie mnie!
- Więc kimże w końcu jesteś?
- Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wciąż czyni dobro.

---------------------
Argumentów nie należy liczyć, lecz ważyć.
Zanim zaczniesz pisać ,przeczytaj:
Regulamin
Poradnik,jak dodać zdjęcia/filmy/linki
Kosz-To ,czego widzieć nie chcemy
Ważne!
Ta lektura ,pomoże Tobie uniknąć przykrych niespodzianek-Warto się z nią zapoznać.


Klip reklamowy HCfor.pl
HCfor.pl na Facebook

Ostatnio edytowane przez maja : 24-05-2012 - 19:08
Odpowiedź z Cytatem
  #19 (permalink)  
stare 10-09-2012, 19:26
Avatar maja
Zniewolona...
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Narnia
Reputacja: 37211
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Postów: 10,910
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Domyślnie

__________________

- Równyś duchowi, coś go pojąć zdolny, nie mnie!
- Więc kimże w końcu jesteś?
- Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wciąż czyni dobro.

---------------------
Argumentów nie należy liczyć, lecz ważyć.
Zanim zaczniesz pisać ,przeczytaj:
Regulamin
Poradnik,jak dodać zdjęcia/filmy/linki
Kosz-To ,czego widzieć nie chcemy
Ważne!
Ta lektura ,pomoże Tobie uniknąć przykrych niespodzianek-Warto się z nią zapoznać.


Klip reklamowy HCfor.pl
HCfor.pl na Facebook
Odpowiedź z Cytatem
  #20 (permalink)  
stare 08-12-2012, 13:06
Avatar maja
Zniewolona...
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Narnia
Reputacja: 37211
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Postów: 10,910
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Domyślnie

Polak o którym głośno ostatnio.

"Przypomnijmy, Marek mieszka z siostrą Agnieszką. Z powodu choroby dom stał się dla niego więzieniem. Z ogromną nogą, ważącą niemal 80 kg, z trudem się porusza. W pobliskim szpitalu, w którym takich schorzeń nie leczą, nikt nie udzielił mu fachowej porady. Orzeczono, że to słoniowacizna i odesłano do domu z receptą na lek, którego w Polsce już nie produkują."


Kod:
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121208/POWIAT06/121209568

__________________

- Równyś duchowi, coś go pojąć zdolny, nie mnie!
- Więc kimże w końcu jesteś?
- Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wciąż czyni dobro.

---------------------
Argumentów nie należy liczyć, lecz ważyć.
Zanim zaczniesz pisać ,przeczytaj:
Regulamin
Poradnik,jak dodać zdjęcia/filmy/linki
Kosz-To ,czego widzieć nie chcemy
Ważne!
Ta lektura ,pomoże Tobie uniknąć przykrych niespodzianek-Warto się z nią zapoznać.


Klip reklamowy HCfor.pl
HCfor.pl na Facebook
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
choroba, ciała, człowieka, elephantiasis, foto, hcfor, pasożyt, pasożytnicze, płciowych, robaki, skóry, słoniowatość


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony
Trackbacks are włączony
Pingbacks are włączony
Refbacks are włączony

Skocz do Forum


Bestiarium