Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor
Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Witamy na HCFOR.pl - Forum bez tabu!!!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.
Zapomniałem hasła


Bestiarium
Wróć   Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor > Hard Core Corner > Choroby, mutacje genetyczne, anomalie

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
  #1 (permalink)  
stare 12-09-2009, 22:31
Avatar arthas1989
Czytelnik powracający
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Reputacja: 342
arthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rough
Postów: 60
arthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rough
Domyślnie Liam Hoekstra - Miostatyczna hipertrofia muskularna

Na pierwszy rzut oka Liam Hoekstra wydaje się być całkiem zwyczajnym trzylatkiem. Chłopiec z Roosevelt Park (stan Pennsylvania, USA) nie posiada żadnych nietypowych właściwości fizycznych, które odróżniałyby go od innych małych brzdąców i zachowuje się jak większość dzieci w jego wieku.


Ale gdy Liam podnosi dwa dwukilogramowe hantle i wymachuje nimi jak pluszowymi zwierzakami albo wykonuje przysiady z prędkością rakiety, wydaje się jasne, że posiada nadzwyczajny dar. Krótko mówiąc, jest silny jak byk.

Niezwykła siła Liama, będąca efektem rzadkiej mutacji genetycznej zwanej miostatyczną hipertrofią muskularną, uczyniła z niego coś w rodzaju globalnego pupilka mediów. Dana Hoestra nie jest zaskoczona zainteresowaniem mediów jej synem.

"Liam jest czymś w rodzaju tego, czym każdy z nas chciałby być - same mięśnie, ani odrobiny tłuszczu, zaś on sam dostaje do zjedzenia wszystko, co tylko zechce", powiedziała.

Gdy Liam pojawił się w artykule opublikowanym w czasopiśmie "Chronicle" w 2005 roku, natychmiast stał się tematem japońskiego filmu dokumentalnego opisującego rzadkie schorzenia medyczne. W lutym tego roku brytyjska ekipa dokumentalistów sfilmowała Liama w akcji, również stacja National Geographic planuje nakręcić program na jego temat.

"Wszystkie stacje telewizyjne sieci Grand Rapids chciały nakręcić program o Liamie, kontaktowały się z nami również trzy główne stacje w USA oraz redakcje z Japonii, Anglii, Belgii i Argentyny", powiedziała Dana Hoekstra. "Kontaktowały się z nami redakcje programów Entertainment Tonight, Good Morning America i Maury Povich Show".

Dana Hoekstra i jej mąż, Neil, odprawili z kwitkiem co najmniej dwadzieścia ekip telewizyjnych, które chciały zrobić program poświęcony cudownemu darowi ich syna.


"Wiele stacji telewizyjnych chciało stworzyć historię 'Najsilniejszego Chłopca Świata'", powiedziała Dana Hoekstra, matka Liama. "Nie byli zainteresowani naukowym wyjaśnieniem jego kondycji... a ja nie chciałam angażować go w jakieś dziwaczne show".

Miostatyczna hipertrofia muskularna, zwana potocznie przerostem mięśni, jest niezwykle rzadką mutacją genetyczną. Powoduje ona większy niż normalnie przyrost mięśni szkieletowych bez uszkadzania serca lub wywoływania jakichkolwiek innych negatywnych skutków ubocznych.

Naukowcy odkryli tą przypadłość pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku u belgijskiego bydła błękitnego, niezwykle umięśnionej rasy. Pierwszy przypadek wystąpienia tej mutacji u człowieka zanotowano w 2000 roku u chłopca z Niemiec, jednak przypadłość ta nie była opisywana w literaturze medycznej aż do 2004 roku.

Według ekspertów ta właściwość jest u ludzi tak rzadka, że naukowcy nie wiedzą, ile osób na świecie może ją posiadać.

U Liama rezultatem tej przypadłości jest tkanka mięśniowa większa o ok 40% niż u innych dzieci w jego wieku. Liam jest przerażająco silny, szybki jak królik, ma metabolizm myszoskoczka, a jego ciało nie posiada prawie w ogóle tłuszczu.

Jego niezwykła siła i rzadkość jego schorzenia spowodowały wielkie zainteresowanie Liamem wielu mediów na świecie. Opublikowany w 2005 roku artykuł w "Chronicle" został później przedrukowany w wielu czasopismach na całym świecie i szeroko rozpowszechniony w Internecie - ostatnio wyszukiwarka Google w odpowiedzi na zapytanie "Liam Hoekstra" generuje ponad 14800 wyników (tyle pokazywało w styczniu w momencie publikacji tego artykułu na mnews.com, obecnie wyników jest już ponad 20200 - przyp. Ivellios).

Latem 2008 roku pięcioosobowy zespół dokumentalistów z Japonii spędził pięć dni na filmowaniu Liama od rana do wieczora.

"Telewizja Discovery wysłała na spotkanie do nas swojego producenta, zdecydowano jednak nie kręcić programu o Liamie, ponieważ jego olbrzymia siła nie była wystarczająco zauważalna dla nieuzbrojonego oka", powiedziała Dana Hoekstra.

Siła Liama nie jest oczywista do momentu gdy wykonuje on czynności wymagające dużej siły, na przykład przysiady lub podciąganie.

"Zdumiewające są przysiady w jego wykonaniu, ponieważ jego mięśnie są tak silne", powiedziała Dana Hoekstras, będąca asystentką lekarza. "Gdy siada lub wstaje, wyraźnie widać, że jest silniejszy niż inne dzieci w jego wieku".

Państwo Hoekstrasowie na początku tego roku zapisali Liama na zajęcia gimnastyczne, by mógł on spożytkować swoją ogromną energię.


Ważący 13,5 kilograma chłopiec wykonuje siłowe ćwiczenia gimnastyczne. "Liam wciąż jednak walczy ze swoją równowagą i jest mniej elastyczny niż inne dzieci w jego wieku", powiedział Phil Bishop, główny trener Warsztatów Tańca i Gimnastyki w Norton Shores.

"Jest bardzo silny - myślę, że w przyszłości może wyrosnąć na wielkiego atletę", powiedział Bishop, który pracuje z Liamem raz w tygodniu.

Bishop wskazał na główną różnicę między Liamem a innymi trzylatkami w czasie gdy dzieci wykonywały podciąganie się na belce. Dwoje innych dzieci uczestniczących w zajęciach podciągało się z ogromnym trudem, podczas gdy Liamowi wykonywanie ćwiczenia przychodziło z łatwością.

Z małą pomocą Bishopa Liam uniósł swój tors nad belką, zablokował łokcie i utrzymywał pozycję.

"Teraz właśnie widzisz różnicę, Liam posiada większą niż normalnie siłę ciała", powiedział Bishop.

Dana Hoekstra wyznała, że rodzice innych dzieci uczących się w przedszkolu, do którego chodzi Liam, początkowo obawiali się, że może on stanowić zagrożenie dla ich pociech. "Rodzice pytali mnie, czy Liam może zranić ich dzieci. Odpowiadałam, że on sam nie zna swojej siły".


Liam jest nieznacznie mniejszy niż wynosi średnia dla jego wieku, stwierdzono jednak, że do czasu aż przestanie rosnąć osiągnie wzrost około 1,8 metra. Jego matka powiedziała, że kondycja jego mięśni stanie się oczywista, gdy Liam zacznie przybierać na wadze i podnosić ciężary w okresie dojrzewania. "Kiedy zacznie pracować z ciężarami, zbuduje masę mięśniową dużo szybciej niż inne dzieci. Może wtedy wyglądać trochę tak jak gdyby zażywał sterydy".

Panstwo Hoekstrasowie, którzy są wiernymi fanami Uniwersytetu w Michigan, marzą że ich syn pewnego dnia zacznie grać w piłkę w miejscowej drużynie Rosomaków.

Gdy adoptowali Liama wkrótce po jego narodzinach, nie byli świadomi jego kondycji. Sądzą, że odziedziczył miostatyczną hipertrofię mięśniową po swoim biologicznym ojcu, który podobno posiadał olbrzymią siłę.

Przypadłość Liama jest czymś więcej aniżeli tylko medyczną anomalią.

Naukowcy badają innych ludzi posiadających miostatyczną hipertrofię mięśniową, chcąc zrozumieć tajemnice związane z rozrostem i zanikiem tkanki mięśniowej. Badania prowadzone na osobach dorosłych, które posiadają to samo schorzenie co Liam, może doprowadzić do wynalezienia nowych metod leczenia pozwalających wyleczyć takie dolegliwości, jak dystrofia mięśniowa czy osteoporoza.

Eksperci stwierdzili, że zdolność do manipulacji miostatycznych w ludzkim ciele mogłaby się stać pożądanym towarem wśród atletów próbujących uzyskać, być może nielegalnie, lepsze wyniki w konkursach.

Dana Hoekstra chciałaby zobaczyć, jak Liam się rozwija. "To będzie zadziwiające, gdy sam zrozumie swoją siłę".
Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Kontekstowy

Avatar Pani Kontekstowa
 
Avatar
Skąd: HCFOR
Wiek: 28
Postów: 760
Liam Hoekstra - Miostatyczna hipertrofia muskularna

loading...
 
  #2 (permalink)  
stare 14-09-2009, 19:17
Avatar rysio snajper
ze Resistance Girl
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Breslau
Reputacja: 363
rysio snajper is just really nicerysio snajper is just really nicerysio snajper is just really nicerysio snajper is just really nice
Postów: 460
rysio snajper is just really nicerysio snajper is just really nicerysio snajper is just really nicerysio snajper is just really nice
Domyślnie

Wydaje się, że na podobną mutację cierpi (o ile jest to właściwe w tym przypadku określenie) 13-letnia obecnie Varya Akulova, zwana "najsilniejszą dziewczynką świata". Potrafi podnieść ciężar nawet 350 kg. Poświęcono jej jeden z odcinków dokumentu Discovery "My shocking story".
__________________
Lulaj, mój koteczku, na wysokim drzewie,
Drzewem wiatr kołysze, koteczka kolebie.
A jak gałąź pęknie - wtedy będzie pięknie -
Zwali się kołyska, koteczek i wszystko.
Odpowiedź z Cytatem
  #3 (permalink)  
stare 14-09-2009, 23:02
Avatar arthas1989
Czytelnik powracający
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Reputacja: 342
arthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rough
Postów: 60
arthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rough
Domyślnie

Kurde, szukałem więcej informacji o przypadłości tej dziewczynki, lecz wszędzie jest ten sam tekst źródłowy, tłumaczony z angielskiego. Poza tym na wielu forach internauci piszą, że jej siła to efekt ciężkich treningów, choć dla mnie to trochę dziwne..

Odpowiedź z Cytatem
  #4 (permalink)  
stare 16-09-2009, 22:50
Stały Czytelnik
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Reputacja: 21
majzi is on a distinguished road
Postów: 246
majzi is on a distinguished road
Domyślnie

Ciezki TRENING ? Nawet jesli to w wieku 13 lat jest AWYKONALNE podniesienie 350KG dzieki Treningowi juz nie patrze w jaki sposob bo jest to NIEMOZLIWE dzieki treningowi
Odpowiedź z Cytatem
  #5 (permalink)  
stare 17-09-2009, 22:24
Avatar arthas1989
Czytelnik powracający
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Reputacja: 342
arthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rough
Postów: 60
arthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rougharthas1989 is a jewel in the rough
Domyślnie

Ja o tym właśnie wiem, podniesienie 350 kg przez taką osobę także uważam za niewykonalne
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
była, człowieka, discovery, dzieci, jak, jaki, jeden, jego, jest, które, lat, matka, małych, nawet, pięć, pod, ponad, roku, również, swoim, swoją, trening, wieku, zespół, świata


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony
Trackbacks are włączony
Pingbacks are włączony
Refbacks are włączony

Skocz do Forum


Bestiarium