Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor

Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor (https://hcfor.pl/)
-   Ciekawe Artykuły i Materiały Video (https://hcfor.pl/ciekawe-artyku-y-i-materia-y-video/)
-   -   TEXT Papieże z piekła rodem (https://hcfor.pl/ciekawe-artyku-y-i-materia-y-video/31961-papie-e-z-piek-rodem.html)

kozakiewicz 18-09-2013 13:13

Papieże z piekła rodem
 
Cytat:

Nie wszyscy zwierzchnicy Stolicy Apostolskiej to Franciszkowie. Historia pokazuje, że wielu z nich to nieźli gagatki, którzy sami powinni trafić do miejsca, którym straszyli innych ludzi.

Cytat:

Jeśli chodzi o długość chowania do kogoś urazy, to sztandarowym przykładem może być Stefan VI. Papież ów tak bardzo nienawidził swojego poprzednika, Formozusa, że nakazał wykopać jego spoczywające w grobie od dziewięciu miesięcy zwłoki, następnie ubrać je w papieskie szaty, posadzić na papieskim tronie i osądzić w procesie okrzykniętym jako „synod trupi”. Wobec oczywistego braku możliwości obrony Formozus został skazany, a w ramach kary kazano odciąć mu trzy palce prawej dłoni - te, których papieże używają do udzielania błogosławieństw. Następnie zwłoki odarto z papieskich szat, włożono nań ubranie laika, przeciągnięto po ulicach i wrzucono do rzeki Tyber.
Urban VICytat:

Wybór Urbana VI na papieża podyktowany był naciskami. Po latach dominacji papieży francuskiego pochodzenia Włosi domagali się kościelnego zwierzchnika ze swojego kraju. Wybrano więc Włocha. Bartolomeo Prignano surowymi rządami szybko jednak zraził do siebie swoich zwolenników. W obawie przed faworyzowaniem przez niego włoskich współpracowników, trzynastu francuskich kardynałów zbiegło z powrotem do Francji, gdzie następnie 20 września 1378 roku dokonało wyboru biskupa Roberta z Genewy na antypapieża, który przyjął imię Klemens VII. Rywalizacja obu głów doprowadziła do powstania wielkiej schizmy zachodniej, która rozdarła Kościół na następne 4 dekady.

Cytat:

Kontrowersyjny, skorumpowany i według niektórych źródeł - rozpustny. Członek wpływowej rodziny Borgiów, który drogę do papieskiego tronu sobie wykupił. Ponadto piewca nepotyzmu: członkami rodziny - w tym własnymi synami - obstawiał ważniejsze stanowiska, nie zapominając przy tym o swojej kochance, która wydała na świat czwórkę jego dzieci, oraz jej rodzinie. Polityczny strateg - tylko po to, by zabezpieczyć swoje wpływy. Z jednej strony stanowił zaprzeczenie papieskich cnót, a z drugiej wielce miłował sztukę. To on przekonał Michała Anioła do stworzenia planów przebudowy Bazyliki św. Piotra, to jemu zawdzięcza się ozdobienie watykańskich pałaców i odbudowanie Castel Sant’Angelo, które przetrwały do dziś.

Cytat:

Czas urzędowania Piusa XII zbiegł się niefortunnie z okresem II wojny światowej. Papieżowi zarzuca się brak działania w sprawie Holokaustu, co od tamtego czasu stanowi przedmiot gorącej debaty aż do dzisiaj. Kościół odpiera te zarzuty twierdząc, że Pius XII aktywnie angażował się w ratowanie Żydów, a potwierdzać to mają odtajnione dokumenty z czasów wojny.
Cytat:

Daleki od ideału. Święty Piotr Damani mówił o nim: „Demon z samego piekła, przebrany za kapłana”. Rozwiązły łapówkarz, „tak nikczemny, tak obrzydły, tak ohydny, że drżę na samą myśl o nim” - pisał papież Wiktor III. Sprzeciwiał się stawianym mu zarzutom o handel sakramentami, w związku z czym został ekskomunikowany.

Cytat:

Gorący zwolennik władzy papieskiej uwzględniającej całą moc, jaką wówczas oferowała. Niewielki początkowo spór Bonifacego VIII z królem Francji, Filipem IV, o możliwość opodatkowania kleru zakończył się dla monarchy ekskomuniką i wydaniem przez papieża dekretu o tym, że każdy człowiek podlega Ojcu Świętemu w Rzymie. Ponadto Bonifacy VIII nasyłał najemników na cudze zamki, przejął siłą majątek wpływowej włoskiej rodziny Colonna, a jej ziemię rozdzielił pomiędzy członków własnej rodziny. Colonnowie wzięli odwet i porwali papieża, żądając, by abdykował. Pomimo wielu dni w niewoli Bonifacy VIII nie ustąpił, ale za to zmarł po miesiącu od uwolnienia. W „Boskiej Komedii” Dantego zajął jedno z miejsc w Piekle.

Cytat:

Cofnął dekrety dotyczące Francji, wydane przez Bonifacego VIII i mianował dwudziestu trzech francuskich kardynałów. Gdy Filip IV oskarżył Templariuszy o uprawianie herezji, Klemens V ich ułaskawił (demonstrując wyższość władzy). Papież nastawiał kraje przeciwko sobie, nakładał wysokie podatki i rozdawał ziemię swoim poplecznikom i członkom rodziny; nie miał żadnych obiekcji przed braniem łapówek.
Leon XCytat:

Rządził lekką ręką. Szczególnie łatwo przychodziło mu wydawanie papieskiej fortuny na sztukę i wyprzedawanie zawartości watykańskich pałaców, gdy wyczerpały się środki w skarbcu. Meble, naczynia, klejnoty, statuy apostołów - sprzedawano wszystko, co przedstawiało jakąś wartość. W końcu doszło do tego, że grzesznicy mogli dostawać rozgrzeszenie, jeśli tylko uiścili odpowiednią opłatę. Odpusty okazały się brzemienne w skutki - stały się jedną z przyczyn powstania ruchu reformacyjnego w Kościele.

Cytat:

Choć wiele informacji o Sergiuszu III nie wytrzymało próby czasu (prawie 11 wieków), to zachowało się kilka, na podstawie których można wnioskować, że był to jeden z bardziej kontrowersyjnych papieży w historii. Świadczy o tym choćby fakt, że Sergiusz III prawdopodobnie zlecił zabicie antypapieża Krzysztofa w 904 roku, w którym sam został papieżem. Poza tym wokół Sergiusza III unosi się kilka innych mrocznych domysłów, jak choćby to, że zrobił dziecko córce wpływowego konsula, Teofilakta. Tak się składa, że dziecko - syn - zostało w późniejszym czasie papieżem, Janem XI.
joemonster

RaidenX 18-09-2013 21:54

Nie należy zapominać o przekrętach finansowych czasów współczesnych Stolicy Apostolskiej. W tym temacie aż się czasami włos jeży na głowie. Polecam książkę "Bank Boga i bankierzy papieża" pióra Mario Guarino i "Watykan zdemaskowany" Paul'a L. Williamsa.

plecy 18-09-2013 22:08

Po co w ogole ta cala instytucja jaka jest kosciol i watykan?

kozakiewicz 18-09-2013 22:23

Nic dziwnego, jeżeli Watykan jest zarządzany przez księży, a jak wiadomo to jest największa mafia na świecie, inaczej to się skończyć nie mogło.
Wiadomo księża lubią sobie pohasać ze swoim pindolem na wierzchu wśród młodych chłopców - ministrantów to i materiały kompromitacyjne do wykorzystania przez mafię (rosyjską, włoska itd) zawsze się znajdą. To co jeden kardynał z drugim biskupem nie wypiorą paru milionów ? ;] Idealny grunt do kręcenia wałków, ktoś w ogóle prowadzi statystyki ilu turystów odwiedziło to miasto ? ktoś liczy ile pieniędzy tam zostawili ? Odpowiednio podstawiony księgowy zdziała cuda na tak podatnym gruncie jakim bezapelacyjnie jest Watykan no i w końcu to raj podatkowy :o

up
Dobre pytanie, już dawno mówiłem żeby puścić to wszystko z dymem, ale podobno w swoich archiwach, mają od groma ksiąg, obrazów, materiałów, dokumentów, o wysokiej wartości zarówno finansowej i tej zwykłej sentymentalnej. ;)

Catura 18-09-2013 22:54

Spokojnie, mają przepowiedzianą klęskę, tak Watykan jak i księża źle sprawujący swój urząd.
Tak właśnie pójdą do piekła,;)

fascynator69 19-09-2013 07:39

Cytat:

Napisał kozakiewicz (Post 152088)

up
Dobre pytanie, już dawno mówiłem żeby puścić to wszystko z dymem,

:p Namawiasz do przestępstwa?...to jest karalne... :diabel:
Dla reszty głupotek nie marnuję czasu.

kozakiewicz 20-09-2013 22:06

tja, jak chcesz to możesz nawet na mnie donieść :jem:
Głupotki ? Wybacz ale kościół katolicki (zresztą nie tylko ten jeden) nie jest małą głupotką lecz ogromną, niebezpieczną organizacją piorącą ludziom mózgi chcąc wprowadzać swoje skamieniałe przekonania pod groźbą ekskomuniki, dacie wiarę ? ludzie się na to dalej nabierają ;]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.

Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Bestiarium