Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor
Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Witamy na HCFOR.pl - Forum bez tabu!!!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.
Zapomniałem hasła


Bestiarium
Wróć   Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor > Light Corner > Różne > Extreme, Rekordy, Niezwykłe osiągi

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
  #1 (permalink)  
stare 25-02-2011, 09:47
Avatar maja
Zniewolona...
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Narnia
Reputacja: 37211
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Postów: 10,910
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Domyślnie Niezwykłe dzieci

Rodzice tych dzieci mieli/mają się czym pochwalić,no może oprócz tego ostatniego,bo myślę że wcześniej czy później odbije się to na jego zdrowiu...

1. Kim Ung –Yong: Uczęszczał na Uniwersytet w wieku lat 4, doktorat w wieku lat 15, najwyższe IQ na świecieCytat:
Ten super-geniusz z Korei, urodzony w 1962 roku, jest, być może, najmądrzejszym żyjącym człowiekiem na ziemi (uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za człowieka o najwyższym IQ na tej planecie – 210). W wieku lat 4 potrafił czytać w języku japońskim, koreańskim, niemieckim i angielskim. W dniu swoich piątych urodzin rozwiązał skomplikowane równanie zawierające całki i pochodne. Później, w japońskiej telewizji, zademonstrował swą biegłość w posługiwaniu się językiem chińskim, hiszpańskim, wietnamskim, niemieckim, japońskim, angielskim, koreańskim.
Kim był gościnnym słuchaczem fizyki na Uniwersytecie Hanyang między 3 a 6 rokiem życia. W wieku 7 lat został zaproszony do Ameryki przez NASA. Ukończył studia i obronił pracę doktorancką z fizyki na Uniwersytecie Colorado State, przed 15 rokiem życia. W 1974 roku, podczas studiów na uniwersytecie, podjął pracę dla NASA i kontynuował ją aż do jego powrotu do Korei w 1978 roku. Postanowił wtedy „przerzucić się” z fizyki na inżynierię lądową i obronił doktorat w tej dziedzinie. Zaoferowano mu możliwość studiowania na najlepszych uczelniach w Korei, ale Kim wybrał jeden z prowincjonalnych uniwersytetów.
2. Gregory Smith: Nominowany do Nagrody Nobla w wieku lat 12Cytat:
Urodzony w 1990 roku, Gregory Smith potrafił czytać już w wieku dwóch lat, a zapisał się na studia uniwersyteckie w wieku lat dziesięciu. Ale bycie „geniuszem” to tylko jedna część opowiadania o Gregu Smith’ie. Kiedy nie jest zajęty chłonięciem wiedzy, ten młody mężczyzna podróżuje po świecie jako aktywista na rzecz pokoju i praw dzieci. Jest założycielem fundacji International Youth Advocates (Międzynarodowi Młodzi Adwokaci), organizacji, która promuje zasady pokoju i porozumienia pomiędzy ludźmi całego świata. Spotkał się z Billem Clintonem i Michaiłem Gorbaczowem i przemawiał na forum Narodów Zjednoczonych. Za te oraz wiele innych działań, Smith był już czterokrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Jego ostatnie osiągnięcie? Właśnie zrobił prawo jazdy.
3. Akrit Jaswal: 7-letni chirurgCytat:
Akrit Jaswal jest młodym Hindusem, który był nazywany, nie bez powodu, „najmądrzejszym chłopcem na świecie”. Jego IQ wynosiło wówczas 146 i był uważany za najmądrzejszą osobę w swoim wieku w całych Indiach – kraju, w którym żyje ponad miliard osób. Akrit zwrócił na siebie uwagę publiczną w 2000 roku, kiedy przeprowadził pierwszą medyczną konsultację w swoim rodzinnym domu. Miał wtedy siedem lat. Jego pacjentka – miejscowa dziewczynka, której nie było stać na lekarza – miała lat osiem. Jej ręka uległa poparzeniu w wyniku pożaru, powodując, że jej palce skurczyły się w zaciśniętą pięść i nie mogła ich rozprostować. Akrit, bez żadnego formalnego kursu medycznego i bez żadnego doświadczenia w chirurgii, był w stanie uwolnić jej palce i dziewczynka mogła znowu posługiwać się ręką. Akrit skupił swoją fenomenalna inteligencję na medycynie, by w wieku lat dwunastu, stwierdzić, że jest blisko odkrycia leku na raka. Obecnie studiuje w Chandigarhn College i jest najmłodszym studentem jaki kiedykolwiek został przyjęty na hinduski uniwersytet.

4. Cleopatra Stratan: trzylatka, która zarabia 1000 euro za piosenkę

Cytat:
Cleopatra urodziła się 6 października 2002 roku w Kiszyniowie w Mołdawii i jest córką mołdawsko-rumuńskiego piosenkarza Pavela Stratana. Jest najmłodszą osobą, która odniosła sukces komercyjny jako wokalistka przy pomocy albumu nagranego w 2006 roku „La vârsta de trei ani” („W wieku trzech lat”). Cleopatra jest najmłodszą artystką, która wystąpiła na żywo przez dwie godziny przed dużą publicznością, najlepiej opłacaną młodą artystką, najmłodszą artystką, która otrzymała nagrodę MTV i najmłodszą artystką, której piosenka była numerem 1 w kraju.(„Ghita” na Rumuńskiej Liście Przebojów).

5. Aelita Andre: 2-letnia artystka, która prezentowała swoje prace w słynnej galeriiCytat:
Malarstwo abstrakcyjne, które jest dziełem artystki Aelity Andre, jest na ustach całego artystycznego świata Australii. Aelita ma dwa latka (zaczęła malować, jak była młodsza). Aelita dostała możliwość prezentacji swoich obrazów, gdy Mark Jamieson, dyrektor galerii Brunswick Street w Melbourne, został poproszony przez fotografa, którego prace właśnie prezentował, by zwrócił uwagę na innego artystę. Jamiesonowi spodobało się to, co zobaczył i zgodził się włączyć obrazy małej Aelity do wystawy.


6. Saul Aaron Kripke: Zaproszony do konkursu na wykładowcę w Harvardzie, gdy był jeszcze w szkole średniejCytat:
Syn rabina Sau Aaron Kripke urodził się w Nowym Jorku w 1940 roku, a dorastał w Omaha. W czwartej klasie zainteresował się algebrą, opanował całą geometrię, rachunki całkowe i różniczkowe przed końcem szkoły podstawowej i zajął się filozofią. Będąc jeszcze nastolatkiem napisał serię artykułów, które później zmieniły naukę modalnej logiki. Jeden z tych artykułów spowodował, że wydział matematyki uczelni Harvard postanowił wysłać do niego list, w którym przedstawiciele tej uczelni wyrazili chęć powierzenia mu posady. Jakież musiało być ich zdziwienie, gdy przeczytali w piśmie zwrotnym: ”Moja mama powiedziała, że powinienem najpierw skończyć szkołę średnią i pójść na studia”. Po ukończeniu liceum, uczelnią, którą wybrał, został Harvard. Kripke został nagrodzony Nagrodą Schocka, odpowiednikiem Nagrody Nobla w dziedzinie filozofii. Obecnie jest uważany za największego, żyjącego filozofa na świecie.
7. Michael Kevin Kearney: pierwszy stopień naukowy zdobył w wieku 10 lat, został profesorem w wieku lat 17Cytat:
24-letni Michael Kearney jest znany, jako najmłodsza osoba na świecie, która w wieku 10 lat ukończyła college. W 2008 roku wygrał 25000 dolarów w popularnej grze telewizyjnej „Who Wants to be a Millionaire” (polscy „Milionerzy”). Kearney urodził się w 1984 roku i od tej pory ustanowił już kilka rekordów świata, m.in. został profesorem w collegu w wieku lat 17. Swoje pierwsze słowa wypowiedział w wieku czterech miesięcy. W szóstym miesiącu życia, powiedział do swojego pediatry: „Mam infekcję ucha”, a czytać nauczył się cztery miesiące później. Gdy Michael miał cztery lata, został poddany testom diagnostycznym z matematyki (w centrum Johna Hopkinsa) dla dzieci przedwcześnie rozwiniętych. Zdał bezbłędnie. W wieku sześciu lat skończył szkołę podstawową, zapisał się do collegu Santa Rosa Junior i uzyskał stopień naukowy z geologii. Jest wymieniony w Księdze Rekordów Guinnessa jako najmłodsza osoba, która ukończyła college i otrzymała stopień bakałarza.

8. Fabiano Luigi Caruana: “cudowne dziecko szachów”, najmłodszy arcymistrz w wieku lat 14Cytat:
Wspaniały Fabiano jest 16-letnim szachistą, „cudownym dzieckiem szachów” legitymującym się podwójnym obywatelstwem włoskim i amerykańskim. W 2007 roku Caruana został arcymistrzem szachowym w wieku 14 lat, 11 miesięcy i 20 dni – co uczyniło z niego najmłodszego arcymistrza w historii zarówno Włoch jak i USA. W kwietniu 2009 roku zajął 78. miejsce na liście FIDE (World Chess Federation – Światowa Organizacja Szachowa) i został ogłoszony najwyżej sklasyfikowanym szachistą na świecie poniżej osiemnastego roku życia.

9. Willie Mosconi: grał w profesjonalnego bilarda w wieku 6 latCytat:
William Joseph Mosconi (“Mr. Pocket Billiards”) był amerykańskim zawodowym graczem w pool bilarda pochodzącym z Filadelfii. Ojciec Williego był właścicielem klubu bilardowego, do którego chłopiec nie miał wstępu. Młody Willie improwizował i ćwiczył uderzenia przy współudziale ziemniaków z kuchni własnej matki i starej miotły. Gdy tylko jego ojciec zorientował się, że ma w domu prawdziwy bilardowy talent, sam zaczął organizować młodemu mecze. Pomimo iż Willie musiał stawać na skrzynce, by sięgnąć do stołu, pokonał wielu bardziej doświadczonych i starszych od siebie graczy. W 1919 roku został zaaranżowany mecz pokazowy pomiędzy 6-letnim Willim a ówczesnym Mistrzem Świata Ralphem Greenleafem. Sala pękała w szwach i mimo, iż Greenleaf wygrał ten pojedynek, kariera chłopca nabrała prawdziwego rozmachu. W 1924 roku, w wieku jedenastu lat, Willie został młodocianym mistrzem pool bilarda i regularnie startował w pokazach trick shotów. W latach 1941 –1957 zdobył piętnaście tytułów mistrza świata organizacji BCA. Mosconi był pionierem i prekursorem wielu sztuczek poolbilardowych, ustanowił wiele rekordów i walnie przyczynił się do popularyzacji tej gry. Wciąż jest posiadaczem jednego rekordu, 526 wbitych bil pod rząd.

10. Elaina Smith: zaczęła udzielać porad w radio w wieku lat 7Cytat:
Lokalna stacja radiowa zaoferowała jej pracę po tym, gdy na antenie udzieliła porady kobiecie, która została porzucona. Rada Eleiny – idź na kręgle ze znajomymi i wypij dzbanek mleka – była tak trafna, ze zaproponowano jej cotygodniowe audycje i teraz doradza tysiącom radiosłuchaczy. „Mały doradca” pomaga dzwoniącym, jak rzucić chłopaka czy jak poradzić sobie z rozpadającym się związkiem.

11. Georgy Bibilauri: najcięższy chłopiec z Gruzji, który przepchnął ciężar o masie 2100 kg w wieku 8 latCytat:
Georgy Bibilauri to 8-letni chłopiec ze stolicy Gruzji – Tbilisi. W tym wieku Georgy ważył 93 kg i mierzył 150 cm. Jego rodzice i krewni zachęcali go, by użył swojej masy i siły, by stać się sławnym. Georgy wpisał się do Księgi Rekordów Guinnessa w przepychaniu pojazdów w swojej kategorii wiekowej, gdy przepchnął ważący 2100 kilogramów autobus z pięcioma pasażerami na odległość 43 metrów. Lekarze, którzy opiekują się małoletnim Georgym i dbają o jego stan zdrowia twierdzą, że pomimo swojej anormalnej wagi i postury, chłopiec jest zdrowy.

joemonster.org
__________________

- Równyś duchowi, coś go pojąć zdolny, nie mnie!
- Więc kimże w końcu jesteś?
- Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wciąż czyni dobro.

---------------------
Argumentów nie należy liczyć, lecz ważyć.
Zanim zaczniesz pisać ,przeczytaj:
Regulamin
Poradnik,jak dodać zdjęcia/filmy/linki
Kosz-To ,czego widzieć nie chcemy
Ważne!
Ta lektura ,pomoże Tobie uniknąć przykrych niespodzianek-Warto się z nią zapoznać.


Klip reklamowy HCfor.pl
HCfor.pl na Facebook
Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Kontekstowy

Avatar Pani Kontekstowa
 
Avatar
Skąd: HCFOR
Wiek: 28
Postów: 760
Niezwykłe dzieci

loading...
 
  #2 (permalink)  
stare 25-02-2011, 13:31
Czytelnik powracający
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Reputacja: 163
SteelMike has a spectacular aura aboutSteelMike has a spectacular aura about
Postów: 72
SteelMike has a spectacular aura aboutSteelMike has a spectacular aura about
Domyślnie

Wszystkie osoby osiągnęły coś nadzwyczajnego, oprócz dziecka nr 5. Nigdy nie zrozumiem abstrakcji w sztuce
Odpowiedź z Cytatem
  #3 (permalink)  
stare 25-02-2011, 14:09
Avatar Owieczka
Stały Czytelnik
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kosmos
Reputacja: 1409
Owieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud of
Postów: 180
Owieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud ofOwieczka has much to be proud of
Domyślnie

Nadzieja na przyszłość Ja do tej pory nie ogarniam pewnych spraw, które oni wiedziały już w wieku dziecięcym Dzieci te, rodzą się ze swoimi zdolnościami to rozumiem ale żeby je okazywać w tak młodym wieku? Mówić w wieku 4 miesięcy?? Normalnie szok.Szkoda, że tak mało mówi się o takich zdolniachach Ale wyobraźcie sobie rodziców, ale muszą być dumni ze swoich potomków Naprawdę świetny materiał maju.
__________________
Nie dyskutuj z debilem.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Odpowiedź z Cytatem
  #4 (permalink)  
stare 25-02-2011, 20:25
Avatar fascynator69
...Zonk!!...
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Szczecin
Reputacja: 30377
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Postów: 4,175
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
Napisał SteelMike Zobacz post
Wszystkie osoby osiągnęły coś nadzwyczajnego, oprócz dziecka nr 5. Nigdy nie zrozumiem abstrakcji w sztuce
:O I tylko dlatego, że nie rozumiesz - uważasz, że nie osiągnęła nic nadzwyczajnego?... Czasami trzeba polegać na zdaniu innych po prostu. Nie wszystko co namaluje kwalifikuje się do - prowincjonalnej nawet - galerii, jednak niewątpliwie posiada zadziwiający talent i poczucie estetyki (jak wiadomo powszechnie to najmłodszy dział filozofii). Wszyscy oni otrzymali niejako w prezencie swoje zdolności - wraz z pulą genów odziedziczonych po przodkach - zmutowanych bądż nie - i ciekawa byłaby analiza dokonań, rozciągnieta w dłuższym czasie... Co udało im się osiągnąć - a co osiągnąć powinni. Ale to raczej niemożliwe - zbyt wielu zazdrosnych ludzi wokół (przykłady komentarzy poniżej).
Wbrew pozorom uzdolnionych dzieci jest całkiem sporo - dorzucę nieco przykładów:12-letni Sungha Jung zaczynał naukę gry na gitarze trzy lata wcześniej - teraz gra Hendrixa, Nirvanę, U2...


Tu Aelita Andre przy pracy...


Kolejny dziecięcy artysta...


Słynna "operacja" Akrita Jaswala nie wyglądała zachęcająco - sam operator także... Swoją drogą ciekawe czy dłoń odzyskała sprawność, czy tylko poprzecinał mięśnie i ścięgna likwidując przykurcz... Mass media milczą na ten temat

(tamże pozostałe części)

I wreszcie zazdrośnicy...
Cytat:
ta... fajnie że mają talent, ale co z dzieciństwem?
Cytat:
Ale ja bym wcale nie chciała, żeby moje dziecko w tym wieku było o wiele mądrzejsze ode mnie
Cytat:
Żadnego MURZYNA w artykule!!!!!!!!!!!!!!!! To jedyna rasa, ktora nie wytworzyła religii z dogmatami oraz ekspansywnej cywilizacji
__________________
"Człowiek myśli sobie to i owo, ale jednak najczęściej to."
S.M.

Ostatnio edytowane przez maja : 27-03-2011 - 12:32
Odpowiedź z Cytatem
  #5 (permalink)  
stare 25-02-2011, 22:37
Avatar fascynator69
...Zonk!!...
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Szczecin
Reputacja: 30377
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Postów: 4,175
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Domyślnie

I jeszcze PS (wraz z prośbą do modów o podłączenie...) - dwóch niezwykłych chłopców. Obydwaj dziewięcioletni i każdy niezwykły po swojemu...__________________
"Człowiek myśli sobie to i owo, ale jednak najczęściej to."
S.M.
Odpowiedź z Cytatem
  #6 (permalink)  
stare 25-02-2011, 22:49
Avatar Kapsaicyna
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Tarnów
Reputacja: 14800
Kapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond repute
Postów: 1,305
Kapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
Wszystkie osoby osiągnęły coś nadzwyczajnego, oprócz dziecka nr 5. Nigdy nie zrozumiem abstrakcji w sztuce


Cytat:
Czasami trzeba polegać na zdaniu innych po prostu. Nie wszystko co namaluje kwalifikuje się do - prowincjonalnej nawet - galerii, jednak niewątpliwie posiada zadziwiający talent i poczucie estetyki (jak wiadomo powszechnie to najmłodszy dział filozofii)
A jakie dziecko nie lubi paprać się w kolorowej mazi? Jej niezwykłość charakteryzuje się rozgłosem.
Na ocenę artyzmu zawartego w tych "bazgrołach" przyjdzie czas, czas który rozbuduje psychikę dziecka na tyle aby można było określić przelane emocje i nazwać twórczość abstrakcją a nie niedojrzałym bohomazem .

i wart uwagi cytat:
Cytat:
Pablo Picasso, szkoląc swoich uczniów najpierw kazał im malować naturalistyczne landszafciki mówiąc, że zanim będą mogli malować abstrakcję i zajmować się sztuką przez wielu krytykowaną jako infantylne i dziecięce malunki nie wymagające talentu, muszą udowodnić że umieją malować. Na fantazje i eksperymenty przyjdzie czas później. Aelina raczej na pewno nie namaluje jeszcze konia w galopie, za to jej obrazy, zyskały uznanie. Mark Jamieson, dyrektor galerii, planując galerię i akceptując prace Aeliny nie wiedział w jakim wieku jest jego artystka. Potem było już za późno by wycofać się z twarzą.
__________________

Szaleństwo jest jedyną rzeczą, której można zaufać.


"..Bywają chwile, kiedy nawet dla trzeźwych oczu rozumu świat naszego nieszczęsnego człowieczeństwa staje się podobny do piekła; atoli wyobraźnia ludzka nie może, jak Carathis, badać bezkarnie wszystkich jego czeluści..."
Odpowiedź z Cytatem
  #7 (permalink)  
stare 26-02-2011, 00:04
Avatar fascynator69
...Zonk!!...
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Szczecin
Reputacja: 30377
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Postów: 4,175
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
Potem było już za późno by wycofać się z twarzą.
Właśnie...szablony...stereotypy...konwenanse...
A dwuletnie dziecko nie ulega żadnym emocjom?...sa one mniej wartościowe i ciekawe - bo dwuletnie?...dwudziestodwuletnie mają większe prawa?...
Pod cytatem z Pablo Picasso jest ciekawszy fragment tekstu:
Cytat:
Po takich historiach, pozostaje zawsze pytanie czym jest sztuka i czym jest twórczość? Cały czas redefiniowane pojęcie sztuki nie pozwala na jasne określenie granicy między sztuką a jej brakiem. Zresztą, nawet kicz może stać się sztuką. Patrząc psychologicznie, często za wartościowe artystycznie uznajemy to co wywołuje emocje. Prace Aeliny wywarły wpływ na dyrektorze galerii, czy jednak poruszyłyby go emocjonalnie, gdyby wiedział na jakim etapie rozwoju emocjonalnego jest jego artystka?
(www.emocje(nomen omen, p.m.).net.pl)
__________________
"Człowiek myśli sobie to i owo, ale jednak najczęściej to."
S.M.
Odpowiedź z Cytatem
  #8 (permalink)  
stare 26-02-2011, 09:40
Avatar Kapsaicyna
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Tarnów
Reputacja: 14800
Kapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond repute
Postów: 1,305
Kapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond reputeKapsaicyna has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
Napisał fascynator69 Zobacz post

A dwuletnie dziecko nie ulega żadnym emocjom?...są one mniej wartościowe i ciekawe - bo dwuletnie?...dwudziestodwuletnie mają większe prawa?...
Są inne, bywają ciekawe i wartościowe, szczególnie dla bliskich.

Dziewczynka jest śliczna i słodka, ale jak większość dzieci. Nie dostrzegam w niej fenomenu... być może jeszcze.


jak toi te

__________________

Szaleństwo jest jedyną rzeczą, której można zaufać.


"..Bywają chwile, kiedy nawet dla trzeźwych oczu rozumu świat naszego nieszczęsnego człowieczeństwa staje się podobny do piekła; atoli wyobraźnia ludzka nie może, jak Carathis, badać bezkarnie wszystkich jego czeluści..."
Odpowiedź z Cytatem
  #9 (permalink)  
stare 26-02-2011, 10:09
Avatar fascynator69
...Zonk!!...
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Szczecin
Reputacja: 30377
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Postów: 4,175
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
Nie dostrzegam w niej fenomenu
Kto mówi o fenomenach? Środowiska które ponad miarę promują te dzieci? - to do nich pretensje proszę... Temat brzmi: "niezwykłe dzieci" i takie one są. Co nie znaczy, że 7-latek może być chirurgiem a 12-latek "prawie" wynależć lekarstwo na raka czy otrzymać nagrodę Nobla...
Natomiast jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy twórczością Aelity a "twórczością" tych demolatorów - to już Twój problem. Czasami widzimy to, co chcemy zobaczyć - bowiem pasuje do naszego światopoglądu...
__________________
"Człowiek myśli sobie to i owo, ale jednak najczęściej to."
S.M.
Odpowiedź z Cytatem
  #10 (permalink)  
stare 26-02-2011, 10:22
Czytelnik powracający
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Reputacja: 163
SteelMike has a spectacular aura aboutSteelMike has a spectacular aura about
Postów: 72
SteelMike has a spectacular aura aboutSteelMike has a spectacular aura about
Domyślnie

@fascynator69 - nie zrozumiem abstrakcji, bo mnie denerwuje. Krowa wejdzie do farby, kopytami przejdzie po kartce - abstrakcja. Małpa wymaże płótno w odchodach - abstrakcja. Widziałem obraz faceta, który jakby długopisami narobił kółek na płótnie - abstrakcja i obraz sprzedany za kilka tysięcy dolarów (ehhhh już byłbym bogaty, bo w taki sposób czasem testuję długopisy czy działają )

Dlatego jakieś bazgroły, czy to dziecka, czy dorosłej osoby, czy zwierzęcia nie przemówią do mnie i nigdy nie uznam tego za sztukę. Taki mam światopogląd
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
była, całego, człowieka, dzieci, dzieckiem, euro, forum, jazdy, jeden, jedna, jego, jest, kobiecie, kraju, młodzi, palce, pożaru, przed, przez, roku, stanie, swoim, słowa, urodziła, video


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony
Trackbacks are włączony
Pingbacks are włączony
Refbacks are włączony

Skocz do Forum


Bestiarium