Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor
Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Witamy na HCFOR.pl - Forum bez tabu!!!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.
Zapomniałem hasła


Bestiarium
Wróć   Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor > Hard Core Corner > Choroby, mutacje genetyczne, anomalie > Galeria osobliwości

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
  #1 (permalink)  
stare 03-10-2008, 16:39
Avatar zisk
Founder
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Reputacja: 26935
zisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond repute
Postów: 9,224
zisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond repute
Domyślnie Syndrom wilkołaka - Hirsutyzm (hypertrichosis)

Hirsutyzm – występowanie nadmiernego owłosienia, owłosienia typu męskiego (owłosienie na twarzy, klatce piersiowej, brzuchu, okolicy sromu) u kobiet. Przyczyną najczęściej jest podwyższony poziom androgenów (męskich hormonów). Hirsutyzm może występować rodzinnie, może również pojawić się w czasie ciąży, na skutek przestrojenia hormonalnego organizmu. Może być spowodowany występowaniem nowotworów hormonalnie czynnych (niektóre guzy jajnika, rak nerki oraz rak tarczycy).
Pierwszy przypadek tej choroby został zdiagnozowany w 1556 roku. Do tej pory zostało zarejestrowanych zaledwie 40 podobnych przypadków. Obecnie żyje 19 osób cierpiących na syndrom wilkołaka, siedemnaścioro spośród nich należy do tej samej rodziny. Ciężki los człowieka-wilka pokazuje życie "wilczej rodziny". Jej członkowie mieszkają przede wszystkim w Meksyku (skąd pochodzą), część żyje w Los Angeles, zaś kilku podróżuje z Narodowym Cyrkiem Meksykańskim. Żaden z bohaterów nie traktuje siebie w kategoriach wybryku natury. Wierzą, że to co ich spotkało jest darem od Boga, a ich główną rolą jest pokazywanie innym swojej odmienności. W naszych czasach błogosławieństwo nader często staje się przekleństwem - wilcza rodzina podlega coraz silniejszym naciskom, aby dostosować się do reszty społeczeństwa. Dlatego też kilka kobiet ogoliło się, aby zdobyć mężczyzn, zaś Chuy, najstarszy w rodzie mężczyzna, myśli o usunięciu włosów po to, by znaleźć pracę.


Cytat:
Dwie główne naukowe nazwy na niepotrzebne włosy to hirsutyzm i hypertrichosis. Nadmierne owłosienie jest przyczyną wstydu. Zbędne włosy powstają w wyniku anormalnego lub nadmiernego wzrostu, należącego od miejsca występowania, długości, grubości, gęstości oraz wieku i płci. Ta cecha może być nabyta lub wrodzona, częściowa lub całkowita. Częściowy wrodzony hirsutyzm nie jest rzadkim zjawiskiem, najczęstsza jego forma to owłosione pieprzyku. Może on pojawić się pomiędzy brwiami, na ramionach lub twarzy u kobiety, formując u niej brodę lub wąsy, co jest dość wstydliwą cechą. Czasami pojedynczy kosmyk włosów może być obecny na ramieniu, głowie lub innej części ciała.

Ogólna wrodzona hirsutyzm jest bardzo rzadki. Tylko kilka przypadków zostało zanotowanych. Schwe-Maon był owłosionym Birmańczykiem, którego córka Maphoon dotknięta podobną przypadłością. Również córka Maphoon była bardzo owłosiona. Innym przypadkiem był pewien bardzo znany tancerz, którego włosy osiągnęły trzy jardy długości po wyleczeniu z bardzo ciężkiej choroby. Innymi osobami dotkniętymi tą przypadłością byli Julia Pastrana, również tancerka, której ciało było bardzo owłosione a miała ona nawet brodę, jej córka cierpiała na podobną przypadłość, oraz Adrian Jeftichjow, Rosjanin, człowiek o twarzy psa, i jego syn Fedor, również posiadający tą cechę. Ojciec i syn buli wystawiani w wielu krajach pod koniec zeszłego wieku, innym przypadkiem była Barbara Urster, której broda sięgała do pasa.

Pośród wyjątkowo owłosionych ras są mieszkańcy niektórych północnych wysp Japonii. W przypadku wrodzonego nadmiernego owłosienia zauważa się spowolnienie rozwoju, anomalie w uzębieniu (najczęściej dotknięte są zęby trzonowe i kły) również dojrzewanie jest opóźnione. Nabyte hypertrichosis. Ta przypadłość nigdy nie jest określana jako wrodzona, bardzo rzadko jest całkowita, chociaż u kobiet jest dość uciążliwe. Pewna niezamężna kobieta w wieku trzydziestu pięciu lat cierpiała z powodu braku menstruacji, a w wieku dojrzewania jej ciało zaczęły porastać włosy aż do czasu, gdy całe było nimi poryte z wyjątkiem łysego miejsca na czubku głowy. Inna pacjentka w jednym z moich sanatoriów, u której menstruacja przestała występować w wieku dwudziestu dziewięciu lat doczekała się rozwinięcia bujnej brody i wąsów, które to zaginęły po ponownym pojawieniu się menstruacji po okresie dwóch i pół lat. Inna kobieta, która często zachodziła w ciążę przeszłą przez okres jedenastu lat pozbawionych menstruacji a jej twarz pokryła się grubymi włosami. Po tym czasie znów zaszła w ciążę i włosy spontanicznie zanikły. W czasie ciąży może pojawiać się chwilowe nadmierne owłosienie, które samo zanika po urodzeniu.

Częściowe nabyte hypertrichosis. Jest ono obserwowane w różnym stopniu w dorosłym życiu i może objawiać się występowaniem licznym wyrastaniem grubych włosów lub kosmyków. Podbródek, broda, usta i policzki są częstymi miejscami występowania zbędnych włosów u kobiet, co powoduje występowanie tak zwanej �kobiecej brody�. Powody nadmiernego owłosienia Przyczyny powstawania tej wstydliwej i nieestetycznej przypadłości są niejasne. Bez wątpienia dziedziczność ma duże znaczenie zwłaszcza w rodzinach o ciemnej karnacji. Znaczenie mogą mieć również czynniki rasowe. Uważa się , że córki często dziedziczą cechy fizyczne ich męskich przodków � podobnie jak zauważa się, iż nadmierny wzrost włosów występuje u kobiet posiadających męskie cechy. W tych przypadkach często występują nieprawidłowości w funkcjonowaniu gruczołów, które odpowiadają za owłosienie i cechy męskie.


Cytat:
A oto jednen znajnowszych przypadków:

Sześcioletnia tajlandzka dziewczynka, Supatra Sasuphan, nazywana imieniem Nat, mieszka z rodziną w Bangkoku w Tajlandii. Dziewczynka ma bardzo rzadki syndrom genetyczny Ambras (Congenital Hypertrichosis), który sprawia, że cała jej twarz oraz ciało pokryte są włosami. Na świecie zarejestrowanych jest około 40 takichj przypadków. Pierwszy został opisany w Austrii w 1648 roku.
Nat dorasta otoczona miłością bliskich i przyjaciół, którzy akceptują jej odmienność, rozwija się normalnie, chodzi do szkoły i bawi z rówieśnikami.
__________________


---------------------------------------------------
Zerknij na stronę na fb, na której będę dodawał topowe programy i platformy,
na których można zarabiać w interneciehttps://www.facebook.com/Inwestycje-...5130416244362/

Najważniejszy i najmocniejszy materiał - Hard Core Rule
Chcesz coś napisać? dodać materiały? Nie wiesz jak? Ten temat jest dla Ciebie:
Poradnik

Nie widzisz zdjęć? Nie wyświetlają się? Temat jest pusty? Napisz do mnie - uzupełnie fotki na nowo!

Ostatnio edytowane przez zisk : 14-03-2011 - 01:57
Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Kontekstowy

Avatar Pani Kontekstowa
 
Avatar
Skąd: HCFOR
Wiek: 28
Postów: 760
Syndrom wilkołaka - Hirsutyzm (hypertrichosis)

loading...
 
  #2 (permalink)  
stare 11-02-2009, 13:07
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Reputacja: 929
Blade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to behold
Postów: 775
Blade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to beholdBlade is a splendid one to behold
Lightbulb Yu Zhenhuan najbardziej owłosiony człowiek na świecie

Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=fggL4m_BDuY
Umieszczam link, ze względu na brak możliwości umieszczenia na stronie.
Kolejne przypadki:oraz:
Cytat:
W 2002 roku Yu Zhenhuan został uznany przez Księgę Rekordów Guinnessa za najbardziej owłosionego człowieka na świecie. - Moje całe ciało pokryte jest włosami. Rodzice martwią się, że nie znajdę żony. Wiele dziewczyn doznaje szoku na mój widok - mówi Yu Zhenhuan.

Dlatego w celu znalezienia wybranki serca korzysta z usług internetowego serwisu randkowego. Jego poprzedni związek również zapoczątkowało wirtualne spotkanie. Jednak po trzech latach młodzi postanowili zakończyć znajomość.

- Byłem zaskoczony widząc jego zdjęcie na tej stronie. Słyszałem, że planował ślub. Dlatego zawiadomiłem media - mówi pragnący zachować anonimowość informator.

- Może wyglądam odrażająco jak King Kong. Ale serce mam czułe i delikatne - zapewnia w ogłoszeniu Yu Zhenhuan.

Odpowiedź z Cytatem
  #3 (permalink)  
stare 16-02-2009, 20:53
Podglądacz
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Reputacja: 10
paulina1250 is on a distinguished road
Postów: 24
paulina1250 is on a distinguished road
Domyślnie

nie mylcie histurcyzmu z hirsutyzmem !! histurcyzm to syndrom wilkolaka a nie hirsutyzm
Odpowiedź z Cytatem
  #4 (permalink)  
stare 17-02-2009, 00:24
Avatar fascynator69
...Zonk!!...
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Szczecin
Reputacja: 30377
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Postów: 4,175
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Zgadza się, hirsutyzm (hirsutismus) to wcale nie taka rzadka przypadłośc - wystarczy wybrac sie latem na plażę... W zalezności od rozpoznania leczone hormonalnie, operacyjnie lub kosmetycznie - czasami całe zycie. Dobrze opisany już w podreczniku ginekologii dla studentów z czasów póżnego Gomólki - co także świadczy o częstotliwości zjawiska. Natomiast histurcyzm - jako żywo, nie tylko u Kopalińskiego nic nie znalazłem...
__________________
"Człowiek myśli sobie to i owo, ale jednak najczęściej to."
S.M.
Odpowiedź z Cytatem
  #5 (permalink)  
stare 27-02-2009, 01:09
Avatar zisk
Founder
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Reputacja: 26935
zisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond repute
Postów: 9,224
zisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond repute
Domyślnie dziecko wilkolak


I
__________________


---------------------------------------------------
Zerknij na stronę na fb, na której będę dodawał topowe programy i platformy,
na których można zarabiać w interneciehttps://www.facebook.com/Inwestycje-...5130416244362/

Najważniejszy i najmocniejszy materiał - Hard Core Rule
Chcesz coś napisać? dodać materiały? Nie wiesz jak? Ten temat jest dla Ciebie:
Poradnik

Nie widzisz zdjęć? Nie wyświetlają się? Temat jest pusty? Napisz do mnie - uzupełnie fotki na nowo!
Odpowiedź z Cytatem
  #6 (permalink)  
stare 01-03-2009, 16:17
Avatar necronomicon
Czytelnik powracający
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warszawa
Reputacja: 80
necronomicon will become famous soon enough
Postów: 62
necronomicon will become famous soon enough
Domyślnie

U nas zaraz by ją spalili na stosie lub zamykali w komórce. Jednak mówi się że kraje azjatyckie są zacofane- może i tak, ale tolerancja na odmienność jest większa niż w krajach rozwiniętych.
__________________
Posłaniec Śmierci
Odpowiedź z Cytatem
  #7 (permalink)  
stare 12-08-2009, 23:17
Avatar Grim
Czytelnik powracający
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: się biorą dzieci?
Reputacja: 10
Grim is on a distinguished road
Postów: 66
Grim is on a distinguished road
Domyślnie

ci ludzie bardziej wyglądają na chewbacci (te z gwiezdnych wojen) niż na wilkołaki. nie wiem ale czy częste golenie nie pomogło by im choć trochę?
__________________
"Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by."
Odpowiedź z Cytatem
  #8 (permalink)  
stare 13-08-2009, 17:53
Avatar masterbator
Senior Member
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Nowhere man
Reputacja: 5716
masterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond repute
Postów: 714
masterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond reputemasterbator has a reputation beyond repute
Domyślnie

Chewbacca to tylko przedstawiciel gatunku Wookie z sagi Lucasa :P
A golenie niewiele da, bo włosie za szybko odrośnie- w innym wypadku przecież nie dopuściliby się do takiego stanu.
No, ale coraz więcej dowodów na to, że małpy nas "stworzyły".
Odpowiedź z Cytatem
  #9 (permalink)  
stare 20-09-2009, 18:26
Avatar maja
Zniewolona...
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Narnia
Reputacja: 37211
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Postów: 10,910
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Domyślnie

Yu Zhenhuan zdecydował się na laserowe usunięcie nadmiernego owłosienia.
__________________

- Równyś duchowi, coś go pojąć zdolny, nie mnie!
- Więc kimże w końcu jesteś?
- Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wciąż czyni dobro.

---------------------
Argumentów nie należy liczyć, lecz ważyć.
Zanim zaczniesz pisać ,przeczytaj:
Regulamin
Poradnik,jak dodać zdjęcia/filmy/linki
Kosz-To ,czego widzieć nie chcemy
Ważne!
Ta lektura ,pomoże Tobie uniknąć przykrych niespodzianek-Warto się z nią zapoznać.


Klip reklamowy HCfor.pl
HCfor.pl na Facebook

Ostatnio edytowane przez maja : 24-11-2012 - 15:09
Odpowiedź z Cytatem
  #10 (permalink)  
stare 07-10-2009, 09:26
Avatar maja
Zniewolona...
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Narnia
Reputacja: 37211
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Postów: 10,910
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Domyślnie

Yu Zhenhuan z żoną
__________________

- Równyś duchowi, coś go pojąć zdolny, nie mnie!
- Więc kimże w końcu jesteś?
- Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wciąż czyni dobro.

---------------------
Argumentów nie należy liczyć, lecz ważyć.
Zanim zaczniesz pisać ,przeczytaj:
Regulamin
Poradnik,jak dodać zdjęcia/filmy/linki
Kosz-To ,czego widzieć nie chcemy
Ważne!
Ta lektura ,pomoże Tobie uniknąć przykrych niespodzianek-Warto się z nią zapoznać.


Klip reklamowy HCfor.pl
HCfor.pl na Facebook
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
była, cała, ciała, człowieka, foto, głowie, głowy, jego, jest, kobieta, kobiety, miała, nich, niektóre, niepotrzebne, przez, przypadek, roku, również, tajlandii, traktuje, wierzą, wszystkim, świecie, życie


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony
Trackbacks are włączony
Pingbacks are włączony
Refbacks are włączony

Skocz do Forum


Bestiarium