Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor

Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor (https://hcfor.pl/)
-   Katastrofy lotnicze i morskie (https://hcfor.pl/katastrofy-lotnicze-i-morskie/)
-   -   Smoleńsk teatr na wierzy? (https://hcfor.pl/katastrofy-lotnicze-i-morskie/29438-smole-sk-teatr-na-wierzy.html)

asatok 01-01-2013 21:34

Smoleńsk teatr na wierzy?
 
*
Na początek sprostowanie ,wyjaśnienia .W tematach ''O dwóch uprowadzeniach samolotów'' ''ZAWOJA An-24 ZESTRZELENIE'' na forum HCFOR nie pojawił się cytat , w którym Pan Makula info do szefa prokuratury o znalezieniu zakrwawionego wolantu moja wina opatrzyłem cytat niewłaściwymi znakami sprostowanie w info forum dyskusyjne .Tematy edytuje z zasobów pamięci nie mam żadnych notatek, jeszcze 5 dni temu nie umiałem skopiować linku nikt z rodziny nie chce mi pomóc uczę się sam. Widzę,że w pierwszym temacie pouciekały słowa w drugim literówki np. DKL .Źródło info o zakrwawionym wolancie przekażę IPN Poznań,który powiadomiłem. W dzisiejszym temacie źródłem będę ja , podając kto może zweryfikować w przykładach nie będę podawał nr jednostek i miejscu dokładnej lokalizacji i nazwisk bo to nie będzie istotne .Przykład tego przedstawienia ,będzie potrzebny do zrozumienia tego co mogło nie musiało wydarzyć się w Smoleńsku.


''Tańczące Daniele''
Daniela stacja r/lok odległościomierz z anteną na maszcie przeznaczona do wykrywania celów na bardzo małych wysokościach. Mam dyżur starszego oficera operacyjnego w Zielonej Górze, jutro mają odbyć się ćwiczenia mające na celu oblot tych RLS na pozycjach zapasowych. Zarządzam manewr. Daniele zatańczyły z Zielonej Góry,Rzepina,Zgorzelca, czwarta w Głogowie nie manewrowała. Gotowość do ćwiczeń osiągnął tylko Zgorzelec. Decyzja starego rozbieramy Danielę z Głogowa, żeby usprawnić Zieloną Gorę i Rzepin całą noc jeżdżą Stary-66 na trasie Głogów-Zielona Góra -Rzepin. Rano zostaję po 24 godzinnej służbie na ćwiczeniach. Mogło to być 1986-1988 w tym miejscu weryfikacja D-ca Sił Powietrznych lub szef WRT.
Godzina zero na SD wszyscy zmiana dyżurna razy dziesięć. Gotowość osiąga tylko Zgorzelec po chwili meldunek awaria radiostacji,rozważana jest lub nawet realizowana linia do sołtysa ? km.
Przełączamy wysokościomierze tylko na miejscowych posterunkach z pracy w elewacji na pracę do okrężną. Startuje Iskra (TS-11) z Krzesin lub Powidza weryfikacja tylko Siły Powietrzne. Oblot zbliża się do końca ,oficer kierunku Północ Zielona Góra i Poznań dzwoni do mnie i mówi Janusz zbieraj dane robię kalkę poganiają mnie odpowiadam i idź parę metrów do tyłu i zapytaj zastępcę dowódcy do spraw technicznych dodaję ani jedna ani jednej minuty. Co wymalował nie wiem. W tym miejscu uprzejmie donoszę d-cy Sił Powietrznych i szefowi WRT spalcie te dokumenty z tego oblotu jeśli nie zrobiono tego do tej pory.
'' Jan obserwatorem POPISU ''

POPIS (posterunek obserwacji i skażeń) w każdej krt, plm ,dr w całej Polsce.

Jestem na dyżurze bojowym tylko ze zmianą dyżurną myślę, że dwa dni później .Dzwoni z Rzepina Jan pyta prowadzisz Iskrę? Robi zwrot kurs 180 .Melduję do Wrocławia nie dowierzają za chwilę melduję przelot z POPISU ,włączam Danielę w Zgorzelcu zatańczyła .Weryfikacja tylko Siły Powietrzne. Robiła tą sama trasę co podczas ćwiczeń.

''MI-8 Kluczewo-Legnica''

Woził dzieci oficerów radzieckich do szkoły.
Zdaję dyżur dostaję ocenę, że już wiem na pewno premia kwartalna zero, pytam dlaczego,dostaję odpowiedź, bo jak ma dyżur ? To tymi samymi środkami prowadzi więcej trasy .Pytam kumpla jak ty to robisz,? dostaję odpowiedź ,jak mam meldunek z POPIS Rzepin ,a pracuję stacją Rzepin wprowadzam go 25 km. wcześniej wiem, że doleci dalszego drukowania trasy nie będę opisywał. Co miałem robić ja oficer bezpartyjny, przecież by mnie zgnoili,zacząłem również drukować.


Zaznaczam jestem laikiem w ruchu lotniczym ,lotnictwem się również nie interesowałem zabiorę głos w sprawie katastrofy w Smoleńsku.

''DKL w kurniku zwanym wierzą kontroli lotów''


Strona rosyjska nie ma zachowanej kontroli obiektywnej (zapisu środków r/lok powinny być nagrania z kamer co tak naprawdę DKL widział nie wiadomo!}
DKL powinien podać na Tutkę takie parametry jak między innymi kierunek wiatru,widoczność,temperaturę CIŚNIENIE ATMOSFERYCZNE
W raportów p. Anodiny i Pana Milera wynika że DKL nie podał ciśnienia panującego na lotnisku informacji nie ma .Czy to jest ważne nie wiem myślę, że tak. Jaką by podjął decyzję Dkl jakby nie wisiał mu Gumol nad głową z telefonem przy uchu?
Podjął by decyzję lotnisko zapasowe. A tak mógł reżyserować przedstawienie.


'' uzupełnienie do tematu ZAWOJA An-24 ZESTRZELENIE''

Do samolotu ,który na ruszył reżim lotów para miała obowiązek wystartować robiła to nie raz proszę pytać Siły Powietrzne .Zdarzało się i do UFO najczęściej okazywało się, że są to lecące gęsi innym razem wymysł operatora i tacznika dyżurnego. Wracając do wątku rakiet gdzieś tam pod Wadowicami przypomnę z pamięci czytałem w sieci 2 lata temu teraz nie umiem trafić.
Bodajże proszę o weryfikację internautów było tak mogę pomylić tylko dr. Z powiedzmy Mrzeżyna przebazowana jest bar z wyrzutniami Wega na półwysep Woliński,żeby zestrzelić SR-71,Atlantic
które to naruszały przestrzeń powietrzną nad naszymi wodami terytorialnymi Po zakończonym manewrze d-ca zarządza przerwę na odpoczynek. Po przerwie okazało się, że Dziadek Mróz, który pokonał Napoleona,Hitlera pokonał tym razem polskich rakietowców wyposażonych w radzieckie rakiety
Jeśli mi się uda to następnym razem chciałbym za dać jedno pytanie Panu generałowi. Wojciechowi Jaruzelskiemu i nie będzie to pytanie o Zawoję.
Przepraszam za interpunkcję gramatykę.
Janusz

asatok 02-01-2013 04:04

Za wieżę przepraszam, administratora proszę o korektę.smaczków z teatrem Wojsk r-tech mam więcej.Np ćwiczenia OCELOT-95,gdzie w Ustce ro rękawa strzelały rakiety zestawów KRUG.

asatok 02-01-2013 12:22

Sprostowanie w Temacie zauważyłem następujące błędy: POPIS to posterunek obserwacji powietrznej i skażeń,nie tacznika dyżurnego powinno być technika,nie W raportów powinno być Z raportów p. Anodiny,nie SR-71,Atlantic powinno być SR-71 lub Atlantic.Byłem tak zmęczony, że i wierza poleciała powinno być wieża kolektor nie wychwycił a ja, jak tylko próbowałem zasnąć to już mi wierza stanęła przed oczami ,przepraszam proszę operatora o zmiany Janusz

asatok 02-01-2013 18:25

Zdaję dyżur i dostaję ocenę. Już wiem na pewno premia kwartalna zero. Pytam dlaczego? Dostaję odpowiedź. Bo jak ma dyżur pan "X" to tymi samymi środkami robi więcej trasy, wiem na pewno, że doleci. Pytam kumpla jak ty to robisz? Dostaję odpowiedź. Jak mam meldunek z POPIS Rzepin, a pracuję stacją Rzepin wprowadzam go 25 km. Wiem wcześniej, że doleci. Dalszego "drukowania" trasy nie będę opisywał. Co miałem robić? Ja oficer bezpartyjny... Przecież by mnie zgnoili. Zacząłem również "drukować".
Tekst niezrozumiały powinno być.

Zdaję dyżur,dostaję ocenę i już wiem na pewno premia kwartalna zero.pytam dlaczego? dostaję odpowiedź.Bo jak ma dyżur pan''X'' to takimi samymi środkami zabezpiecza więcej trasy.Pytam
kumpla jak to robisz? Dostaję odpowiedź-jak mam meldunek z POPIS Rzepin pracuję Rzepinem wprowadzam go (śmigłowca MI-8) i wiem,że do Rzepina doleci.( dalej dobrze)

POPIS (posterunek obserwacji i skażeń) w każdej krt, plm ,dr w całej Polsce.
powinno być
POPIS( posterunek obserwacji powietrznej i skażeń.( nie ma słowa powietrznej) za moich czasów ,kompanię r/tech.,pułk lotnictwa myśliwskiego i dywizjon rakietowy w skrótach małe litery.

'DKL w kurniku zwanym wierzą kontroli lotów'' proszę o wieżę.

W latach 80-tych o których mowa częściej naruszał przestrzeń powietrzną nad wodami Bałtyku Atlantic dlatego wymieniłem dwa samoloty.proszę o poprawki zwłaszcza w wątku ''MI-8 Kluczewo -Legnica '' Po korektach proszę również wykasować te wpisy na forum dyskusyjnym, gdyż będą nieaktualne.
Janusz

sardynka 02-01-2013 19:51

Cytat:

Napisał asatok (Post 137082)
Zaznaczam jestem laikiem w ruchu lotniczym ,lotnictwem się również nie interesowałem zabiorę głos w sprawie katastrofy w Smoleńsku.

''DKL w kurniku zwanym wierzą kontroli lotów''


Strona rosyjska nie ma zachowanej kontroli obiektywnej (zapisu środków r/lok powinny być nagrania z kamer co tak naprawdę DKL widział nie wiadomo!}
DKL powinien podać na Tutkę takie parametry jak między innymi kierunek wiatru,widoczność,temperaturę CIŚNIENIE ATMOSFERYCZNE
W raportów p. Anodiny i Pana Milera wynika że DKL nie podał ciśnienia panującego na lotnisku informacji nie ma .Czy to jest ważne nie wiem myślę, że tak. Jaką by podjął decyzję Dkl jakby nie wisiał mu Gumol nad głową z telefonem przy uchu?
Podjął by decyzję lotnisko zapasowe. A tak mógł reżyserować przedstawienie.

Zagadka. Kategoria słynne cytaty,kto to powiedział?
Cytat:

08:24:51 D Temperatura plus 2, ciśnienie 7-45, 7-4-5, warunków do lądowania nie ma.
<no>

mg schutze 03-01-2013 12:20

Niech zgadnę ... wieża ?

fascynator69 03-01-2013 13:19

;] Zgadywanki?... - To nie będzie trudne...:
Cytat:

W trakcie podchodzenia do lądowania kierownik strefy lądowania, mjr Ryżenko, kilkakrotnie informował załogę samolotu, że maszyna znajduje się na kursie i ścieżce; według strony polskiej były to informacje błędne, gdyż w rzeczywistości położenie samolotu było poza dopuszczalną tolerancją dla radiolokacyjnego systemu lądowania (RSP). Według zeznań świadka, w chwili przelotu nad jedną z radiolatarni między jej odciągiem a skrzydłem samolotu przebiegła iskra
:o

asatok 22-01-2013 18:51

Smoleńsk teatr na wieży
 
[B]
„Dyżurny Kontroli Lotów (DKL) w <kurniku> zwanym wieżą kontroli lotów''

*
Strona rosyjska nie ma zachowanej kontroli obiektywnej (tj. zapisu środków radiolokacyjnych, powinny to być nagrania z kamer pokazujące, co tak naprawdę DKL,widział). DKL powinien podać „Tutce” m.in. takie parametry jak: kierunek wiatru, widoczność, temperaturę, ciśnienie atmosferyczne. Z raportów Tatiany Anodiny i Jerzego Millera wynika, że DKL nie podał ciśnienia panującego na lotnisku. Czy to jest ważne? Myślę, że tak. Jaką decyzję podjąłby DKL , gdyby nie wisiał mu nad głową oficer służb z telefonem przy uchu? Zapewne DKL podjąłby decyzję - lotnisko zapasowe, a tak mógł reżyserować przedstawienie.

Teraz przedstawię przykłady do zrozumienia tego, co mogło, a nie musiało wydarzyć się w Smoleńsku.
*

Informacje pochodzą ode mnie, lecz nie będę podawał w konkretnych przypadkach numerów jednostek i miejsca ich dyslokacji.
*
*
*„Tańczące Daniele”
Daniela to stacja radiolokacyjna-odległościomierz (tzw. RLS- RT-17), której antena zamontowana jest na wysokim maszcie około 30m. stacja mobilna przeznaczona do manewru i wykrywania celów na bardzo małych wysokościach.
*
Pewnego razu, gdzieś w drugiej połowie lat 80. miałem dyżur w Zielonej Górze jako starszy oficer operacyjny. Wówczas miały się odbyć ćwiczenia mające na celu oblot tych RLS na pozycjach zapasowych. Zarządziłem manewr, aby „Daniele” osiągały pozycję zapasową z Zielonej Góry, Rzepina, Zgorzelca, czwarta w Głogowie nie manewrowała. Gotowość do ćwiczeń osiągnął tylko Zgorzelec. Mój przełożony podjął decyzję, że demontujemy Danielę z Głogowa, żeby usprawnić Zieloną Gorę i Rzepin. Przez całą noc na trasie Głogów-Zielona Góra-Rzepin jeździły stary-66, rozwożąc rozebraną Danielę do Zielonej Góry i Rzepina, aby usprawnić znajdujące się tam stacje RLS. Rano zostałem po 24-godzinnej służbie na ćwiczeniach. O godzinie „zero” (czyli godzinie rozpoczęcia ćwiczeń) na Stanowisku Dowodzenia pojawiła się pełna zmiana bojowa.
*
Gotowość osiągnął tylko Zgorzelec. Po chwili odebrałem meldunek o awarii radiostacji. Próbowano wtedy przeciągnąć linię telefoniczną do sołtysa, ale nic z tych starań nie wyszło. Przełączyliśmy wysokościomierze tylko na miejscowych posterunkach „z pracy w elewacji” na pracę do-okrężną. Wtedy wystartowała Iskra (TS-11) z Krzesin lub Powidza w celu oblotu tych Daniel (to mogą zweryfikować dziś tylko Siły Powietrzne). Oblot zbliżał się do końca. Oficer kierunku Północ Zielona Góra i Poznań zadzwonił do mnie i mówi: - Janusz zbieraj dane z Danieli, a bo ja robię dokumenty chroniące (oficer wykonywał kalkę na której nanosił „obiektywną kontrolę”). Ja odpowiedziałem oficerowi: - Idź i zapytaj zastępcę dowódcy do spraw technicznych, bo żadna Daniela nie osiągnęła gotowości bojowej (nie zapracowała ani minuty). Co „wymalował” oficer to nie wiem, pewnie nanosił sytuację powietrzną z pracujących wysokościomierzy, a nie z Danieli, które nie osiągnęły gotowości. Oficer kierunku Północ był moim przełożonym na nadrzędnym SD (Stanowisko Dowodzenia) w m. Wrocław. W tym miejscu uprzejmie donoszę dowódcy Sił Powietrznych i szefowi Wojsk R/Tech., aby spalili dokumenty z tego oblotu, jeśli nie zrobiono tego do tej pory. Na kalkach bowiem nie było informacji z manewrujących Daniel.

„Jan obserwatorem POPIS-u”

Posterunek Obserwacji Powietrznej i Skażeń (tzw. POPIS) był czasach PRL na terenie całej Polsce w każdej kompanii, batalionie, dywizjonie i pułku (krt, brt, dr plm).
Trzy dni po oblocie Iskry byłem na dyżurze bojowym. Wtedy zadzwonił do mnie Jan z Rzepina, który zobaczył lecącą Iskrę z balkonu swojego domu. Jan zapytał czy prowadzę Iskrę dyżurnymi środkami radiolokacyjnymi? Po czym dodał, że Iskra zrobiła zwrot na kurs 180.
*
Meldunku o przelocie Iskry z POPIS-u w Rzepinie nie dostałem. Zameldowałem o tym zaraz do Wrocławia, gdzie przełożeni mi nie dowierzali. Po chwili zameldowałem im przelot Iskry z POPIS-u, a wtedy mi uwierzyli. Włączyłem Danielę w Zgorzelcu i ta „zatańczyła” (weryfikacja o tym zdarzeniu jest możliwa tylko w Siłach Powietrznych). Dodam jeszcze, że Iskra robiła ten sam oblot co trzy dni temu podczas ćwiczeń. Lepsze zabezpieczenie tej trasy przelotu Iskry zawdzięczam nałogowi Jana, że wyszedł wówczas zapalić papierosa na balkonie. W tym przypadku zamian dyżurna zabezpieczyła lepiej tę sama trasę Iskry, gdyż nie było nacisków i tłoku na stanowisku dowodzenia.
*

„MI-8 Kluczewo-Legnica”

Śmigłowiec MI-8 woził dzieci oficerów radzieckich do szkoły z Kluczewa do Legnicy. Bodajże w 1987 r. zdałem dyżur, po którym otrzymałem zaniżoną ocenę, za co nie otrzymałem kwartalnej premii. Zapytałem przełożonego dlaczego obniżono mi ocenę? I dostałem odpowiedź: - Bo jak ma dyżur pan „X”, to on tymi samymi środkami jak ty, mając włączone te same RLS, robi więcej trasy. Zapytałem kumpla, jak ty to robisz? A on odpowiedział, że jak ma meldunek z POPIS-u Rzepin (a ja pracowałem stacją w Rzepinie), wprowadzam go 25 km przed Rzepinem i zakładam, że tam doleci. Dalszego „drukowania” trasy nie będę opisywał. Co miałem wówczas robić? Byłem bezpartyjnym oficerem... Przecież by mnie zgnoili. Zacząłem więc również „drukować”.


Uzupełnienie do tematu ZAWOJA An-24 ZESTRZELENIE.
Do samolotu An-24, który naruszył reżim lotów miała obowiązek wystartować „para dyżurna” (dwa myśliwce na dyżurze w danym pułku lotnictwa myśliwskiego). Podrywano parę myśliwców nie jeden raz, o czym mogą zaświadczyć Siły Powietrzne. Zdarzało się, że starowały i do UFO, które najczęściej okazywało się kluczem lecących gęsi. Niekiedy para dyżurna myśliwców starowała z powodu pomyłki operatora lub nadzorującego go technika dyżurnego RLS.
*
*Jeśli mi się uda, to następnym razem chciałbym zadać jedno pytanie generałowi. Wojciechowi Jaruzelskiemu i nie będzie to pytanie o Zawoję.

Janusz
*
[
*


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.

Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Bestiarium