Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor
Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Witamy na HCFOR.pl - Forum bez tabu!!!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.
Zapomniałem hasła


Bestiarium
Wróć   Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor > Czarny Humor > Śmieszne Texty

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
  #1 (permalink)  
stare 17-04-2011, 14:14
CTX0
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Jak zarobić na rolniczej blokadzie

Załóżmy, że jesteś właścicielem przydrożnego grilla. Starasz się, jak możesz. Galanto wymalowałeś budę w zielone grochy i biedronki, zrobiłeś nowy szyld - "GRYL "REGJONALNY" ZAPRASZA MIŁYCH KONSUMĘTÓW SMACZNEGO", założyłeś nowe ceraty na stoliki, wyheblowałeś ławki, żeby drzazgi nie właziły gościom w tyłek, wygrabiłeś papiery z okolicznego zagajnika. Mimo twoich starań i bogatego menu (kiełbaski regionalne z grilla, stek regionalny z grilla, hotdogi regionalne z grilla, kaczka po pekińsku regionalna z grilla, pizza regionalna z grilla, spaghetti regionalne z grilla) interes nie idzie. Dlaczego?

Odpowiedź brzmi: jest zima, ludzie jeżdżą ogrzewanymi samochodami, nie chce im się zatrzymywać i wysiadać, żeby paprać się tłustą kiełbasą. Twoje dochody dramatycznie spadają. Co robić, aby zwiększyć obroty? Recepta jest prosta.

Należy we wsi pożyczyć bronę albo dwie (zimą i tak rdzewieją w obejściach), skombinować kilkadziesiąt opon (znajdziesz je zazwyczaj wkopane w ziemię na obrzeżu wiejskiego stadionu), uszyć flagi narodowe (czerwonym do dołu) oraz wejść w komitywę z okolicznymi chłopami. Chłopstwo znudzone zimowym nieróbstwem z ochotą przyłączy się do twojej akcji, wypożyczając ci sprzęt niezbędny do blokady, oraz licznie stawiając się na miejscu dla rozrywki. Po tych przygotowaniach organizujesz blokadę. Potrzebny będzie ciągnik z flagą zatkniętą w komin, brony i opony ułożone w estetyczne wzory, beczkowóz z gnojowicą dla podkreślenia dramatyzmu sytuacji.

Zamykasz blokadę. Po chwili ustawi się koło twojego grilla długa kolejka samochodów. W tym momencie szalenie istotne jest prawidłowe przygotowanie logistyczne. Po pierwsze już po kilku godzinach mogą skończyć ci się zapasy kiełbasy. Koniecznie należy zawczasu zorganizować większy magazyn i zapewnić rytmiczne dostawy z lokalnej masarni. To automatycznie zwiększy skup żywca wieprzowego po coraz wyższej cenie, co obiecałeś chłopom jako nagrodę za pomoc. Większa ilość klientów to również konieczność zorganizowania zaplecza sanitarnego (latryna 2 zł od hm... głowy) i parkingu (4 zł od samochodu). Ponieważ potrzebujesz ludzi do pomocy w charakterze obsługi grilla, babci klozetowej, parkingowego - automatycznie zmaleje bezrobocie w regionie, za co być może otrzymasz nagrodę od ministra pracy. Niezbędne okaże się zorganizowanie bazy noclegowej u okolicznych chłopów, co przyczyni się do rozwoju agroturystyki w regionie i dalszego zwiększenia spożycia mięsa wieprzowego i mleka. Konieczne będą także układy z policją, która będzie od czasu do czasu na sygnale konwojować przez blokadę wybrane pojazdy (50 zł od pojazdu lub ryczałtem 300 zł od otwarcia blokady). Dzielisz się z policjantami po połowie, dorzucając im porcję kiełbasek regionalnych. Ważne jest też zorganizowanie sieci agentów terenowych, którzy za opłatą 10 zł podejmują się przeprowadzić pojazdy poza blokadę przez polną drogę za wsią. To pozwala prosperować lokalnemu warsztatowi samochodowemu, pozyskującemu części zamienne z pojazdów, które rozbiły się na polnej drodze za wsią. Warsztat powinien ci odpalić przynajmniej 20% doli.

Wzdłuż drogi z reguły rozkładają swoje kramy Ruscy i Wietnamcy. Ci płacą haracz ryczałtem, od powierzchni kramu. Pilnują tego zorganizowi przez ciebie ochroniarze. Musisz też pamiętać o zapotrzebowaniu na inne usługi. Kierowcy TIR-ów stojących w korku mają prawo do rozrywki. Należy zorganizować w regularnych odstępach stoliki do gry w trzy karty i namioty z dziewczętami. Nocą działanie rozpoczynają grupy d/s pozyskiwania mienia z ciężarówek. Towar upłynnia się Ruskim, Wietnamcom i okolicznym chłopom albo magazynuje się (cel magazynowania zostanie wyjaśniony poniżej).

Największą sztuką jest jak najdłuższe utrzymanie blokady - w tym celu należy wysuwać dowolne postulaty wobec władz lokalnych lub rządu (ważne, aby były niespełnialne - np. żądanie rozmowy w cztery oczy ze Stevie Wonderem lub z Elvisem Presleyem po polsku) oraz co chwila umawiać się i wycofywać z rozmów z powodu nieobecności ekipy TV z Górnej Wolty. To zapewni ci okres nieprzerwanej prosperity i pozwoli przekształcić region w obszar o dynamicznym wzroście gospodarczym.

Oczywiście bardzo szybko znajdują się naśladowcy, a twój pomysł może przerodzić się w wielki ruch o zasięgu ogólnokrajowym. Nie jest to objaw szkodliwy, ale należy bardzo uważnie kontrolować rozprzestrzenianie się zjawiska, aby w odpowiednim momencie zmienić branżę, gdyż po sprzedaniu całej wieprzowiny, krów, mleka i płodów rolnych (musisz koniecznie skupić i zmagazynować wszystkie buraki) twoi sprzymierzeńcy, czyli chłopi, staną się silną i zamożną grupą konsumencką. Po znudzeniu się blokadami, które zresztą prędzej czy później znikną z dróg, chłopi będą poszukiwali sprzętu RTV i AGD, komputerów, odzieży, używek, kosmetyków, artykułów luksusowych, usług, rozrywki. To wszystko powinieneś im zapewnić, korzystając z zapasów poczynionych w czasie blokad. Należy czym prędzej zorganizować regionalną sieć hurtowni, sklepów, kantorów, salonów masażu, wypożyczalni kaset video, salonów bingo, kin, teatrów... hm... sorry, zagalopowałem się.

Po wypompowaniu całości gotówki z rynku uruchamiasz sieć lombardów, do których chłopstwo będzie znosić dopiero co zakupiony sprzęt RTV i AGD oraz inne ruchomości, aby pożyczyć pieniądze na przeżycie przednówka. Udzielasz pożyczek na lichwiarskie procenty albo proponujesz pożyczki pieniędzy pod zastaw gruntów i zabudowań gospodarczych. W tym momencie jest ważne, aby czynna już była sieć sklepów z tanim alkoholem, który pomoże chłopstwu przeżyć przednówek. Produkcja bimbru buraczanego ze skupionych uprzednio buraków pozwoli ci zapewnić rytmiczne dostawy do sklepów alkoholowych oraz szybko odzyskać gotówkę pożyczoną chłopom przez lombardy na przeżycie przednówka.

Po sprzedaniu zapasów bimbru pakujesz sprzęt RTV i AGD, sprzedajesz zagranicznym inwestorom grill, parking, latryny, sieć handlowo-usługową, lombardy, sklepy z alkoholem i resztę obiektów. Zostaną one wkrótce zniszczone i spalone przez ruchawkę głodującego chłopstwa. Należące również do ciebie na mocy umów lombardowych gospodarstwa rolne sprzedajesz za wyśrubowane ceny pod budowę autostrady, gazociągu i elektrowni atomowej, po czym przenosisz się na Wybrzeże. Tam za posiadany majątek kupujesz tankowiec, który zatapiasz u wejścia do Zatoki Gdańskiej i wraz z okolicznymi rybakami organizujesz blokadę portów...
Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Kontekstowy

Avatar Pani Kontekstowa
 
Avatar
Skąd: HCFOR
Wiek: 28
Postów: 760
Jak zarobić na rolniczej blokadzie

loading...
 
  #2 (permalink)  
stare 18-04-2011, 10:50
CTX0
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Relacja korespondenta wojennego z blokady rolniczej, styczeń '99

Już drugi dzień trwa blokada drogi polnej w Ogórach Wielkich. Jak dotąd siły policyjne są bezradne. Jedyna droga do gospodarstwa Państwa Kadulaków jest wciąż odcięta.

Choć władze dowiedziały się o proteście dopiero dziś rano, trwa on już rzekomo od wczorajszego ranka. Sytuacja w chwili obecnej jest bardzo napięta. Żadna ze stron nie myśli nawet o wycofaniu się z pola bitwy. Tak jest, bitwy. Gdyż już niebawem policja wzmocniona najemnikami ma podjąć szturm na pozycje rolników.

Jestem, bodajże, jedyną osobą, z którą chłopi zgodzili się rozmawiać. Blokadę zaczęli wczoraj rano, o 3:27. Usytuowali się w najdogodniejszym miejscu na tej strategicznej, jak się okaże, drodze, pomiędzy karczmą, a gęstym lasem. Przez wiele godzin przygotowywano okopy, zasieki i wilcze doły. Teraz, spoglądając na pozycje wieśniaków, można stwierdzić, iż znają się na rzeczy. Szczególnie palisada, z nad której wystają rzędy przekutych kos, wygląda imponująco. Cały wczorajszy dzień wznoszono okrzyki m.in. na cześć Andrzeja Leppera: "hola, hola, hop, hop ,hop - Lepper to swój chłop!", "Lać premiera, lać biskupa - potem się zalejem w trupa!" czy też "Olki, Bolki, Ałganowy - nie zastąpią polskiej krowy!".

Wszystko przebiegało zgodnie z planem, aż do dzisiejszego ranka. Około godziny 4:07, jadący na sygnale wóz strażacki wpadł kolejno: na kolczatkę, w poślizg i do rowu. Rolnicy, dla pewności, obrzucili go mołotowami, co okazało się bardzo skuteczne - brygada strażacka poszła w rozsypkę. - Jechalim do Kadulaków - relacjonuje dowódca brygady, pan Janusz Ryba - był środek nocy, a nam już się gorzała skończyła. To jedyna melina w gminie, zrozumta człowieka - żalił się. Zdesperowani strażacy jeszcze dwukrotnie próbowali przedrzeć się przez blokadę, ale ich wysiłki skazane były na niepowodzenie. Wreszcie zdecydowali się na zawiadomienie władz.

Już przed dziewiątą pod blokadę podjechał radiowóz. Musiał się jednak wycofać pod wzmożonym obstrzałem. - Nie chcieli z nami nawet pogadać - powiedział nadinsp. Rura Stanisław - od razu kamieniami w nas. To ja wtedy mówię "wsteczny Zdzichu, wsteczny!" i już nas, panie, nie było.

Wezwano posiłki z całego powiatu. Zewsząd nadciągały osobistości, by pomóc w konflikcie. Przyjechał nawet prezes Kasy Chorych, ale próby mediacji nic nie dały. Rozwścieczeni rolnicy witali nowo przybyłych takimi okrzykami: "Beju, beju, beju - Miller ty złodzieju!", "Ene, due, byniek - Parys ty kretynie!", czy też "Entliczek, Pentliczek - Waniek jest głupia!"

W południe, w porozumieniu z centralą w Warszawie, podjęto trudną decyzję użycia siły. Na wieść o tym, obie strony intensywnie zaczęły przygotowywać się do bitwy. Podobno na czele rolników stanie sam Przewodniczący Samoobrony, Andrzej Lepper, który leci już tu swoim prywatnym śmigłowcem klasy Apache, uważnie studiując Bitwę pod Grunwaldem, opisaną w "Krzyżakach". Na czele sił wiernych prezydentowi ma natomiast stanąć nasz jedyny, Słońce Bałtyku, Nadzieja Wszechświata, Wybawiciel Ciemiężonych, Aleksander Wielki vel Olek.

Teraz obie strony obrzucają się obelgami i mięsem, którego nie opłaca się rolnikom nawet sprzedawać. Właśnie kilku policjantów próbuje złapać ładny kawałek cielęcinki! Wszystko co słychać to: "Wieśniaki - jesteście jełopy, frajerzy i łosie!" i odpowiedź "Nieee! To wy jesteście jełopy, frajerzy i łosie!" i znów "Rolnicy, wy kiblarze, jamniki, kurduple!" - "Nieee! To wy kiblarze, jamniki, kurduple". Wygląda na to, że szybko się to nie skończy.

Jak dotąd, o sprawie nie wypowiedział się jeszcze Ojciec Dyrektor. Jednak osoby z najbliższego otoczenia Ojca zapewniają, iż nie poprze on żadnej ze stron, z prostego powodu - ani protestujący ani władze, nie przesłały, w swoim czasie, swoich Świadectw Udziałowych na konto Radia. Ojciec Dyrektor nie widzi więc jakiegokolwiek sensu we wspieraniu takich bezbożników.

Relacja Bitwy w następnej korespondencji.
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blokadzie, rolniczej, zarobić


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony
Trackbacks are włączony
Pingbacks are włączony
Refbacks are włączony

Skocz do Forum


Bestiarium