Biblia powinna być dla wszystkich, czy każda mniejszość powinna mieć swoją Biblię?
Według mnie powinna być dla wszystkich. To tak samo, jakbyśmy tworzyli inne przekłady innych książek. Paranoja?
No cóż, niektórzy homoseksualiści przesadzają nieco, twierdząc jak im źle.
Cytat:
"Wtedy to Pan sprawił, że Aida pogrążyła się w głębokim śnie i gdy spała, wyjął jedno z jej żeber, a miejsce to zapełnił ciałem. Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z kobiety, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do kobiety, Aida powiedziała: Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała! Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z kobiety została wzięta".
Tak właśnie w "Biblii Księżny Diany" stworzenie człowieka opisuje Max Mitchell, reżyser filmu "Horror na wietrze" - o pladze zmieniającej orientację seksualną ludzi. To właśnie w tym filmie po raz pierwszy pojawia się "Biblia Księżny Diany" - jako alternatywa dla niegdyś zdominowanej przez chrześcijan Ziemi. W horrorze nowa księga zostaje narzucona przez homoseksualną większość rządzącą światem.
Twórcę podobnej przeróbki Biblii w Polsce czekałby pewnie proces za obrazę uczuć religijnych. Autor tych słów może jednak spać spokojnie, bo nie mieszka w RP - tylko na "zgniłym Zachodzie".
"Biblia Księżny Diany" to na razie twór bardziej wirtualny niż realny. Gejowska księga początku ma dopiero powstać. Na razie największe oburzenie konserwatystów budzi nawet nie tematyka czy jej potraktowanie, ale tytuł, jaki Max Mitchell chce nadać swojej Biblii. To... "Gejowski Stary Testament i Gejowski Nowy Testament". Książka wyjdzie w 2009 roku.
dziennik.pl
__________________
"Krótko mówiąc, bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje tu innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?"-
Arthur Schopenhauer.
Dla mnie bezsens. Po co tworzyć takie coś skoro jest jedna biblia i kto chce to se ją czyta. Ja nigdy w to nie wierzyłem i raczej nie uwierze. To może jeszcze bibia dla kobiet, dzieci, Czarnych ludzi i jeszcze czego sobie kto zarzyczy? Kolejny przykład jak mało wiarygodną jest ta księga
__________________
(._.) Can You Give…. As Much As You Can Take
Can You Love…. As Much As You Can Hate….
To może jeszcze bibia dla kobiet, dzieci, Czarnych ludzi i jeszcze czego sobie kto zarzyczy?
Speckctor, Biblia dla dzieci już jest od lat:
Kod:
http://www.gandalf.com.pl/s/biblia+dla+dzieci/
lub
Kod:
http://dabar.pl/dbr/index.php/cPath/513_529
Sam będąc brzdącem słuchałem z zaciekawieniem mojej babci, która czytała mi z takiej właśnie Biblii dla dzieci. Historia człowieka opisana tam była bardziej przystępnym językiem. W końcu najmłodsi nie rozumieją trudnych sformułowań, metafor, parabol, symboli, itd. Przede wszystkim jednak nie są na tyle wyedukowani, aby zrozumieć treści Biblii choćby w przekazie księdza Jakuba Wujka
A żeby nie odbiegać zbytnio od tematu, to uważam, że jest to kolejny przykład prowokacji i zdobycia większych praw dla homoseksualistów.
No tak, ale dla dziecka forma w jakiej jest napisana Biblia może być ciężka do zrozumienia, więc logiczne, że jest Biblia dla dzieci, by im wiarę przybliżyć.
Ale czy homoseksualiści "rozumieją inaczej" by tworzyć nową Bilbię?
__________________
"Krótko mówiąc, bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje tu innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?"-
Arthur Schopenhauer.
Otóż to Akeretto!!! Pozwól, że posłużę się Twoimi slowami:
Cytat:
Napisał Akeretta
Według mnie powinna być dla wszystkich. To tak samo, jakbyśmy tworzyli inne przekłady innych książek. Paranoja?
No cóż, niektórzy homoseksualiści przesadzają nieco, twierdząc jak im źle.
z którymi się jak najbardziej zgadzam! Stworzenie Biblii Księżny Diany jest wg mnie nachalnym ingerowaniem w kwestie, które dawno temu zostały ustalone.
Więc wniosek jest jasny: ci "homosie", którzy chcę swej Biblii mają coś nie tak z główką
A taka mała dygresja, by było jasne: nie mam nic przeciw homoseksualistom, póki nie zaczną wariować z tymi swoimi paradami i użalaniem się nad sobą.
__________________
"Krótko mówiąc, bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje tu innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?"-
Arthur Schopenhauer.
i właśnie przez takie "fenomeny" mniejszości seksualne pogarszają swoją sytuację na tle społeczności heteroseksualnej wszystkich krajów świata, ciekawe co jeszcze wymyślą... :/
__________________
"Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement. For even the very wise cannot see all ends."
wg. mnie to totalny bezsens, jednak w świecie zdarzają się różni ludzie, kazdy jest inny i robi to, co uważa za suszne,
więc jeżeli ktoś poczuje się szczęśliwszy przez to że powstanie taka Biblia to proszę bardzo.
Czy jedno z czołowych haseł homoseksualistów nie brzmi: "Wszyscy inni, każdy równy"? Więc skoro nie są w stanie zaakceptować "inności" "naszej" biblii to już to chyba jest przegięcie! Tyle że w drugą stronę.
__________________
"Adolf Hitler, Włodzimierz Lenin i Józef Stalin mogą być dumni: w wyniku wymordowania i wysłania na emigrację większości świadomych Polaków, miejsce zadziornego, odważnego, samodzielnego - czasem nawet: warcholskiego - Polaka zajął Sovietskij Cziełowiek; potulne bydlę, gotowe żreć optymalną mieszankę sypaną mu do żłobu przez NICH, przez jego właścicieli.
I tylko czasem ryczące i wierzgające, gdy mieszanki za mało. "