Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor

Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor (https://hcfor.pl/)
-   Niewyjaśnione zjawiska (https://hcfor.pl/niewyja-nione-zjawiska/)
-   -   VIDEO Upiorny „Jeździec Apokalipsy” objawił się demonstrantom w Egipcie (https://hcfor.pl/niewyja-nione-zjawiska/17847-upiorny-je-dziec-apokalipsy-objawi-si-demonstrantom-w-egipcie.html)

revalex 11-02-2011 09:17

Upiorny „Jeździec Apokalipsy” objawił się demonstrantom w Egipcie
 
Świadkami interesującego zjawiska byli demonstranci, którzy protestowali na ulicach jednego z egipskich miast. Oczom przeciwników prezydenta Mubaraka, którzy zebrali się na pikiecie, ukazał się w pewnym momencie jeździec-widmo. Na różnych internetowych forach – nie tylko tych zajmujących się analizą zjawisk paranormalnych – rozgorzała gorąca debata. Dyskutanci próbują ustalić, z czym tak naprawdę mieli do czynienia protestujący.

Na materiale filmowym, uwiecznionym przez jedną ze stacji telewizyjnych, widać najpierw sylwetkę przypominającą jeźdźca na koniu o – wydawałoby się – bardzo konkretnych kształtach. Owa figura od samego początku zadziwia swoją specyfiką. W oczy rzuca się jej charakterystyczne ubarwienie w jednym z odcieni zieleni oraz powiewająca, przypominająca płachtę, „struktura”.

W pewnej chwili, tajemnicza „postać” zaczyna oddalać się od demonstrantów, gwałtownie przyspiesza, po czym „rozpływa się” w powietrzu.

<iframe title="YouTube video player" src="http://www.youtube.com/embed/tnWo1kbu5QE" allowfullscreen="" width="640" frameborder="0" height="390"></iframe>

Źródło: Niewiarygodne.pl

fascynator69 11-02-2011 12:22

Cytat:

Świadkami interesującego zjawiska byli demonstranci, którzy protestowali na ulicach jednego z egipskich miast. Oczom przeciwników prezydenta Mubaraka, którzy zebrali się na pikiecie, ukazał się w pewnym momencie jeździec-widmo.
:o Prawda jak wiarygodnie brzmi to kłamstwo?...ukazał się oczom...świadkowie...;] Jakoś nikt nie zwracał uwagi na to fake - nawet jak po nim przejechało kopytami... Zielony kolor "zjawiska" świadczy, że dowcip powstał na miejscu - bowiem zieleń bardzo wysoko stoi w arabskiej symbolice, choć nie wiadomo na pewno dlaczego (oni też mieli swoją "rewolucję kulturalną" i pewne żródła tego nie przetrwały)...:o

Riese 11-02-2011 15:53

"Fałszywa trąbka skrywająca szaleństwo sprawi,
że Bizancjum zmieni swoje prawa.
Z Egiptu pójdzie naprzód człowiek,
który zażąda wycofania rozporządzenia,
wymiany pieniędzy i zmiany standardów".

Tyle rzekł (ponoć) Nostradamus.
Czekamy więc na dalsze znaki. A że ludzka pomysłowość nie zna granic...;]

Devilleyes 12-02-2011 20:43

Jak dla mnie to jakaś lipa.Ludzie obok których przelatywało to coś nie byli jakoś bardzo tym zainteresowani.Wydaje mi się że tamtejszy rząd we współpracy ze stacją tv zmontowali i puścili to w telewizji żeby wzbudzić jakiś strach albo niechęć do demonstracji, nie mogą poradzić sobie z protestującymi w normalnych negocjacjach i wymyślają takie głupoty myśląc że problem sam się rozwiąże. Morze źle myślę ale tak mi się wydaje :)

fascynator69 12-02-2011 21:47

Cytat:

Czekamy więc na dalsze znaki. A że ludzka pomysłowość nie zna granic...
;] Są "znaki" - a jakże...
Cytat:

"Są małe szanse, by w Egipcie rozwinęła się demokracja" - ocenia w rozmowie z Agnieszką Wyderką arabista, profesor Marek Dziekan z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. "Chciałbym ostudzić zapał komentatorów. Władzę w Egipcie przejmuje szef bezpieki, a nie demokrata" - dodaje. "Nie wierzę w cuda, to nie wróży niczego dobrego" - podsumowuje.

(RMF)
Szkoda ludzi, ich radości, nadziei i ofiar... My też to przerabialiśmy - ale to nie w tym dziale...:o

Marekkk 12-02-2011 22:26

Cytat:

bowiem zieleń bardzo wysoko stoi w arabskiej symbolice, choć nie wiadomo na pewno dlaczego (oni też mieli swoją "rewolucję kulturalną" i pewne żródła tego nie przetrwały)...
Po pierwsze nie w arabskiej symbolice, a w islamskiej, a po drugie kolor zielony jest symbolem Islamu. :)

veldrinn 12-02-2011 23:35

Cytat:

Napisał Riese (Post 91140)
"Fałszywa trąbka skrywająca szaleństwo sprawi,
że Bizancjum zmieni swoje prawa.
Z Egiptu pójdzie naprzód człowiek,
który zażąda wycofania rozporządzenia,
wymiany pieniędzy i zmiany standardów".

Tyle rzekł (ponoć) Nostradamus.
Czekamy więc na dalsze znaki. A że ludzka pomysłowość nie zna granic...;]

Najłatwiej przepowiadać rzeczy dokonane :-) Po każdym ważnym wydarzeniu pojawiają się rzekome przepowiednie i równie szybko okazują się fałszywe. Tak było m in po ataku na WTC, śmierci papieża, wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej czy chociażby katastrofie smoleńskiej.

na YT pod filmikiem jest sporo tłumaczeń tego zjawiska. Pomijając apokaliptyczne przepowiednie, cytaty z Biblii i Koranu, obecność Green Latern (haha) to Najbardziej prawdopodobne wydaje się wytłumaczenie, jakoby był to specyficzny refleks świetlny połączony z ogniskowaniem (lub jakoś tak - nie jestem specjalistą z zakresu foto i optyki), co w połączeniu z ludzką predyspozycją do rozpoznawani cech ludzkich w obrazach daje nam "jeźdźca"

strachulec 13-02-2011 05:58

Jest tam hałas, jakieś pożary, tłok i do tego noc, wszystko dzieje się chwilę, nie dziwne że wszyscy na ulicy się pa patrzyli, poza tym większość pewnie nie zwróciła na to uwagi bo uznała to za dym. Poza tym kilka osób na filmie zwróciło na to uwagę. Nie mówię że to musi być od razu ten jeździec, ale nie można tego wykluczyć bo ludzie się nie patrzyli.

fascynator69 13-02-2011 08:43

Cytat:

Napisał Marekkk (Post 91263)
Po pierwsze nie w arabskiej symbolice, a w islamskiej, a po drugie kolor zielony jest symbolem Islamu. :)

:) Po "zerowo-pierwsze" (;]) - już tysiąc lat p.n.e. żródła pisane wspominają o plemionach arabskich. Wiadomo też, że kolor zielony był w ich symbolice kolorem dominującym. Nie wiadomo tylko z jakich powodów, bowiem 1600 lat póżniej "przyszedł" islam (jak najbardziej z małej litery...:o) i ciął i palił. Żródła pisane także. Stąd uczeni snują atramentem przypuszczenia tylko... A więc - c.b.d.o. ;) Krwi męczennika nie będzie - niewypał...
Cytat:

Najbardziej prawdopodobne wydaje się wytłumaczenie, jakoby był to specyficzny refleks świetlny połączony z ogniskowaniem (lub jakoś tak - nie jestem specjalistą z zakresu foto i optyki), co w połączeniu z ludzką predyspozycją do rozpoznawani cech ludzkich w obrazach daje nam "jeźdźca"
:o Ale wtedy ruch kamery i refleksu świetlnego powinny być skorelowane, a to wygląda jak typowy obraz nałożony i to w mocno nachalny sposób...:)

Marekkk 13-02-2011 13:20

Cytat:

już tysiąc lat p.n.e. żródła pisane wspominają o plemionach arabskich.
Ameryki nie odkryłeś pisząc, ze na długo przed Islamem żyły plemiona arabskie :p

Cytat:

Wiadomo też, że kolor zielony był w ich symbolice kolorem dominującym. Nie wiadomo tylko z jakich powodów, bowiem 1600 lat póżniej "przyszedł" islam (jak najbardziej z małej litery...) i ciął i palił. Żródła pisane także. Stąd uczeni snują atramentem przypuszczenia tylko...
Dzisiejsze znaczenie koloru zielonego nawiązuje do Islamu, nie do pozostałości do uwielbienia tego koloru sprzed 2 tys. lat. Co więcej, dzisiaj ten kolor nie jest symbolem typowo arabskim, ale właśnie islamskim. A przypominam, że nie wszyscy Arabowie to muzułmanie i oczywiście nie wszyscy muzułmanie to Arabowie.

fascynator69 02-03-2011 20:30

Cytat:

Napisał Marekkk (Post 91300)
Ameryki nie odkryłeś pisząc, ze na długo przed Islamem żyły plemiona arabskie :pDzisiejsze znaczenie koloru zielonego nawiązuje do Islamu, nie do pozostałości do uwielbienia tego koloru sprzed 2 tys. lat. Co więcej, dzisiaj ten kolor nie jest symbolem typowo arabskim, ale właśnie islamskim. A przypominam, że nie wszyscy Arabowie to muzułmanie i oczywiście nie wszyscy muzułmanie to Arabowie.

:o Jak coś cytujesz, to rób to rzetelnie - z dalszej treści wynika kto co od kogo przejął zielonego... Jak sam piszesz - nie wszyscy Arabowie to muzułmanie, natomiast wszyscy cenią sobie zieleń jako kolor dominujący (może poza złotym ;);]) - a więc zdanie jak najbardziej uprawnione.
Cytat:

Zieleń kojarzy się z przede wszystkim z życiem, harmonią, naturą i bliskim kontaktem z nią. Stanowi kolor uzdrowienia, nadziei i wolności.
Jest także symbolem Azji (pod postacią jadeitu), języka esperanto, partii Zielonych, itp...itd... Każda sroka swój ogonek chwali...;)

mathew1331 03-03-2011 17:47

a w 23 sekundzie słychać strzały... :P
Jak dla mnie to fake, jak tylko się coś na świecie dzieję to internet aż pęka od teorii spiskowych, niewyjaśnionych zjawisk z tym związanych i głębszego przekazu w przepowiedniach.

krzys19744 04-03-2011 00:00

wiec musial byc to czwarty jezdziec ktory niesie milosc wiare i zycie i potezniejszy jest od tamtych trzech:-P

arbuz85 02-06-2011 14:44

Dla mnie to flara obiektywu połączona z odbiciami płomieni, zaczyna poruszać się w chwili gdy porusza się kamera, zachowuje szybkość poruszania się kamery.
Widać jeszcze inne punkty świetlne, zapewne odbicia latarni ulicznych, które mają ten sam tor poruszania i dynamikę ci i „jeździec”.

Owo przyspieszenie to po prosty szybrze przesunięcie kamery.

Falowanie też nie zadziwia bo w nocy refleksy tworzą obiekty jasne w tym przypadku był to ogień który wszak faluje.

W fotografii pod słońce i fotografii nocnej takie zjawiska nie są rzadkie. Obiektyw zbudowany jest z kilku lub kilkunastu soczewek które pomimo licznych zabezpieczeń wymieniają się pomiędzy sobą odblaskami. Jak dotąd nie udało się tego w 100% wyeliminować nawet w najdroższych obiektywach.To że w tym przypadku kształt odblasku i dynamika jego ruchu są takie a nie inne powoduje że nasz mózg „dorysowuje” konia a że całość wygląda nieziemsko nasz mózg tłumaczy to co widzi tym co poznał czyli czterema jeźdźcami.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.

Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Bestiarium