Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor
Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Witamy na HCFOR.pl - Forum bez tabu!!!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.
Zapomniałem hasła


Bestiarium
Wróć   Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor > Zjawiska Paranormalne > Niewyjaśnione zjawiska

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
  #1 (permalink)  
stare 28-09-2013, 08:56
Avatar Akeretta
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Poznań
Reputacja: 3220
Akeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond repute
Postów: 632
Akeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond repute
Domyślnie Moc piramid

Cytat:
"Moc piramid" to dziwaczna nazwa, nadawana twierdzeniom, że niektóre konkretne kształty piramid ostrzą żyletki i odwadniają pożywienie, umieszczone wewnątrz nich.

Ostatnio twierdzenie to poparły Sheila Ostrander i Lynn Schroe-der w książce Psychic Discoveries Behind the Iron Curtain ("Odkrycia parapsychiczne za żelazną kurtyną"). Opisują one eksperymenty czechosłowackiego inżyniera radiowego, Karela Drbala, który opisuje piramidę o stosunku obwodu podstawy do wysokoœci równym 1,5708, czyli połowie pi, stałego stosunku śœrednicy koła do jego obwodu. Żyletka lub jakiekolwiek pożywienie, umieszczone na platformie na jednej trzeciej wysokoœci piramidy, będą nosiły wyraźŸne śœlady oddziaływania piramidy już po dwóch tygodniach. Drbal utrzymuje, że piramida musi być zwrócona ku północy magnetycznej. Według innych orędowników mocy piramid, piramida powinna być zorientowana na północ geograficzną. Drbal uważa także, że ostrze żyletki musi być skierowane ze wschodu na zachód, by moce zadziałały. Niektórzy zwolennicy tej teorii twierdzą, że znacznie lepsze wyniki można otrzymać, umieszczając przedmiot jak najbliżej czubka piramidy.

Rzecznicy teorii mocy piramid podkreœlają rolę dokładnych pomiarów i orientacji. Jednak nieodłączna niedokładnoœść ich pomiarów i metod konstrukcyjnych oraz niezgodnośœci co do orientacji, połączone z powszechnym twierdzeniem o otrzymywaniu pozytywnych wyników, czynią nieprawdopodobnymi zarówno ich tezy, jak i wyniki.

Stosunek podstawa/wysokoœć Wielkiej Piramidy Cheopsa służy zwolennikom owej teorii za koronny argument. Rzeczywiœście, stosunek ten w Wielkiej Piramidzie różni się od 1,5708 tylko o 0,052 procent; jednak większośœć pozostałych piramid, nie mówiąc już o wykonywanych własnoręcznie z tektury, różni się od tego ideału aż o 5 procent.

Peter Tompkins w książce Secrets of the Greaf Pyramids ("Tajemnice wielkich piramid") wyraża pogląd, że Wielka Piramida została wybudowana tak, by stosunek długośœci podstawy do wysokoœci œściany wynosił połowę fi (0,809017). Od tego ideału Wielka Piramida różni się o 0,15 procent. Idealna piramida, w której spełnione są zarówno założenie pi, jak i założenie fi, jest matematycznie niemożliwa.

W większośœci eksperymentów z żyletkami, udowadniających teorię mocy piramid, posługiwano się subiektywnymi odczuciami ostroœci żyletki. W doœświadczeniu Dale'a Simmonsa, inżyniera z Toronto, wykonano mikrofotografie ostrzy przed i po eksperymencie z piramidą. Nie wykazały one żadnej znaczniejszej poprawy jakoœci trzech stępionych ostrzy - jednego pozostawionego na powietrzu i dwóch umieszczonych w różnych piramidach. Wszystkie trzy były bardzo podobne, we wszystkich obszary uszkodzeń były lekko zaokrąglone z powodu minimalnej erozji i skłonnoœści metalu do powracania do stanu równowagi po przejęœciu naprężeń i zużyciu.

Inną wadą większośœci eksperymentów z dziedziny piramidologii jest to, że chociaż często umieszcza się jako kontrolę obiekt poza piramidą, bardzo rzadko przeprowadza się podobną kontrolę w pojemniku o innym kształcie. Simmons przeprowadził testy na odwodnienie kwiatów, używając dwóch piramid i szeœścianu o podobnej objętoœci. Po siedmiu dniach kwiaty w piramidach i w sześœcianie były w podobnym stanie, w przeciwieństwie do kwiatów pozostawionych na powietrzu.

Te i inne eksperymenty oraz pomiary piramid opisane są w Jiew Horizons", Vol. l, No. 2.
Księga Rzeczy Dziwnych

Cytat:
Konserwuje żywność, ostrzy żyletki, samoczynnie mumifikuje ciała - brzmi jak lista funkcji nowoczesnego urządzenia, a chodzi o... piramidę. Skąd biorą się jej nietypowe właściwości?

Wielka Piramida i Sfinks w Gizie ciągle pozostają w kręgu najbardziej zagadkowych obiektów na Ziemi. Zespół zabytkowy składa się z trzech dużych Piramid: Wielkiej Piramidy Cheopsa, Piramidy Chefrena, Piramidy Mykerinosa, a także Sfinksa oraz kilku pomniejszych piramid. Najważniejszą z piramid jest Wielka Piramida Cheopsa w Gizie, zaliczana nie bez powodu do najbardziej fascynujących budowli na naszej Planecie i nazywana jednym z siedmiu cudów świata. W Wielkiej Piramidzie nie ma żadnego śladu hieroglifów, żadnych posągów ani inskrypcji potwierdzających, że wybudowana została przez Cheopsa. Swoją nazwę budowla zawdzięcza odnalezionej tam statuetce przedstawiającej faraona Cheopsa. Ma ona ok. 5 cm, jest zrobiona z kości słoniowej i obecnie znajduje się w Muzeum Egipskim.

Wielka Piramida została wzniesiona w najsilniejszym miejscu mocy na naszej planecie. Koncentruje się tam z ogromną siłą energia Ziemi i Kosmosu. Przez to miejsce przechodzi główny kanał energetyczny planety. Wykryto i ustalono przebieg stref geomantycznych wychodzących z Wielkiej Piramidy. Strefy geomantyczne tworzone są przez niewidzialne strumienie energii kosmicznej, ciągnące się nierzadko przez wiele kilometrów. Mają one zazwyczaj kilka lub kilkadziesiąt metrów szerokości. Łączą one tzw. miejsca mocy, czyli punkty koncentracji pozytywnych energii Ziemi i Kosmosu. W takiej niezwykle intensywnej lokalizacji wzniesiono Wielką Piramidę. Wychodzi z niej aż dziesięć strumieni energii.

Wiele miast, przez które przebiegają strefy geomantyczne wychodzące z Wielkiej Piramidy to nie tylko ważne ośrodki kultu, ale również miejsca istotne dla rozwoju ludzkości. W Polsce takim najważniejszym miejscem, przez które płynie strumień jest wzgórze wawelskie w Krakowie. Źródło aż dziesięciu stref energetycznych mające miejsce w Gizie,jest zupełnym ewenementem. Energie generowane z tego miejsca oplatają większość najważniejszych dla rozwoju ludzkości ośrodków. Istnieje też pewna zdumiewająca zbieżność. Na liniach z Gizy w różnych zakątkach świata spotyka się Piramidy albo budowle w kształcie piramid, a nawet występują w historii tych miejsc pewne wątki egipskie.

Słowo „piramida” możemy przetłumaczyć z greckiego jako "ogień znajdujący się w centrum". Istnieje teoria, że w swoim wnętrzu ogniskuje i potężnie wzmacnia energię kosmiczną. Bloki skalne użyte do budowy Wielkiej Piramidy są spolaryzowane magnetycznie i skierowane stroną dodatnią ku górze. Tak ułożone kamienne konstrukcje magazynują energie Kosmosu.

Nawet niewielkie modele Wielkiej Piramidy Cheopsa po ustawieniu ich odpowiednio według stron świata wywierają pozytywne oddziaływanie zarówno na organizmy żywe, jak i na materię nieożywioną. Doskonałym przykładem tego może być model piramidy, w którym żywność się nie psuje lub włożone tam żyletki po niedługim czasie zostają naostrzone.

Żaden z naukowców nie potrafi wytłumaczyć tego zjawiska. Badania radiestezyjne wykazały, że w modelu Piramidy występują trzy rodzaje energii: energia elektryczna, generowana przez wierzchołek Piramidy, energia magnetyczna, emitowana ze ścian bocznych i energia mentalna, zwana też zielonym promieniowaniem Ozyrysa, o działaniu mumifikującym - możemy ją spotkać w największym nasileniu wewnątrz budowli, na 1/3 jej wysokości. Obecny stan wiedzy nie pozwala jednak na wyjaśnienie, czym właściwie jest energia Piramid. Mamy jednak możliwość w sposób naukowy mierzyć skutki ich oddziaływania.
Kod:
http://strefatajemnic.onet.pl/extra/zagadkiswiata/niezwykle-wlasciwosci-piramid,1,4417182,artykul.html

Ze swojej strony dodam, że za dzieciaka byłam w Puszczykowie, w Muzeum Arkadego Fiedlera, jest tam mini-piramida.


Cytat:
Cechy szczególne:

Długość boku podstawy - 10 m
Wysokość - 6,36 m
Pochodzenie społeczne: arystokratyczne, bo to, jak się rzekło, kopia w skali 1:23 słynnej piramidy Cheopsa.
Ambitna - chce uzdrawiać ludzi i pokazywać im ponadczasowe piękno oraz tajemnicę.
Mądra mądrością staroegipskich kapłanów, którzy w złotych proporcjach piramid zawarli bogatą wiedzę o ich świecie i kosmosie.
No i przed przyjazdem dziadkowie koleżanki nagadali mi, że piramida ta wykrywa choroby w człowieku, że jak jest się chorym i wejdzie do środka, to obiekt ten da znać, że coś nie tak jest z naszym zdrowiem :D
Wtedy borykałam się z lekką anemią. Weszłam do piramidy, wszystko ok, myślę sobie, co za pierdoły mi gadali. Ale wyszłam z piramidy, po 15minutach zaczęło mi się słabo robić i prawie zemdlałam. :D
Nie wiem, czy rzeczywiście coś w tym jest, czy była to wszechpotężna siła sugestii
__________________
"Krótko mówiąc, bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje tu innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?"-
Arthur Schopenhauer.
Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Kontekstowy

Avatar Pani Kontekstowa
 
Avatar
Skąd: HCFOR
Wiek: 28
Postów: 760
Moc piramid

loading...
 
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony
Trackbacks are włączony
Pingbacks are włączony
Refbacks are włączony

Skocz do Forum


Bestiarium