Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor
Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Witamy na HCFOR.pl - Forum bez tabu!!!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.
Zapomniałem hasła


Bestiarium
Wróć   Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor > Narkotyki > Pozostałe

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
  #1 (permalink)  
stare 14-10-2010, 08:12
Avatar maja
Zniewolona...
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Narnia
Reputacja: 37211
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Postów: 10,910
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Domyślnie Dopalacze.com-zakończenie działalności

Cytat:
W kraju, w którym przyszło Państwu żyć, takie wartości jak wolność gospodarcza czy swoboda handlu przestały istnieć, co mieliśmy okazję zauważyć w ciągu ostatnich dni. Jesteśmy przekonani, że to dopiero czubek wielkiej góry lodowej. Sytuacji, w której na podstawie pomówień i braku jakichkolwiek dowodów, legalnie działająca firma musi ogłosić zamknięcie. Mamy nadzieję, że cała ta farsa będzie dla wszystkich Państwa przestrogą, że Rząd RP jest zdolny do wszystkiego w imię podwyższenia swojego poparcia wśród społeczeństwa, odwracając jednocześnie uwagę od prawdziwych problemów.
Kod:
http://www.dopalacze.com/
Wcześniejszy komunikat,który pojawił się na dopalacze.com

Cytat:
Dnia 10 czerwca 2010 r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Zmiana ustawy polegała na dopisaniu do listy środków odurzających i substancji psychotropowych kolejnych związków chemicznych jako narzędzia walki z tzw. dopalaczami.
Z dniem wejścia w życie ustawy w dniu 25 sierpnia 2010 r. sklepy oferujące produkty kolekcjonerskie wycofały ze swojej oferty produkty, które mogłyby zawierać zakazane w wyniku nowelizacje substancje.
Wiele spośród wycofanych produktów trafiło na istniejący w kraju "czarny rynek", prowadzony przez grupy ludzi z półświatka przestępczego, gdzie zostały one wykorzystane do wytworzenia nowych produktów (jest tajemnicą poliszynela, że w chwili obecnej służby państwowe nie dysponują odpowiednimi testami, które mogłyby umożliwić wykrycie takich substancji).
Produkty te były wytwarzane chałupniczymi metodami przy wykorzystaniu różnego rodzaju niebezpiecznych substancji chemicznych. Wszyscy mogliśmy się o tym przekonać słuchając wypowiedzi pewnego dilera, którego relację opublikowała telewizja TVN.
Tak zmodyfikowane przez dilerów narkotykowych produkty, są rozprowadzane na terytorium całego kraju w opakowaniach i o nazewnictwie bardzo zbliżonym do produktów znajdujących się w ofercie legalnie funkcjonujących sieci sklepów. Wymaga podkreślenia, że tak przerobione produkty z podrobionymi opakowaniami i zbliżonym nazewnictwem są bardzo niebezpieczne i mogą wywoływać nieprzewidziane reakcje. Konsekwencją ich sprzedaży jest obserwowana obecnie seria zatruć i innych niebezpiecznych zachowań wśród osób, które kupiły i wbrew zakazom, spożyły takie produkty. Trzeba wskazać, że dilera nie interesuje to, że nabywca takiego produktu może się zatruć. On nawet nie chce go znać. Klienci kupujący takie specyfiki trafiając do szpitala, tłumaczą się, iż kupili "dopalacze". Właśnie tym sposobem takie niebezpieczne produkty trafiają do jednego "worka" z legalnie dostępnymi w sklepach produktami.
Można by zapytać, kto jest odpowiedzialny za zaistniały stan rzeczy ? Trzeba sobie jasno powiedzieć, że to prowadzona przez organy państwa od 2008 r. walka z rynkiem dopalaczy doprowadziła do powstania powyżej opisanej patologii. Obecne działania rządu i Głównego Inspektora Sanitarnego polegające na zamykaniu wszystkich istniejących sklepów z tego typu produktami, prowadzi do zniszczenia leganie istniejącego i przemyślanego przedsięwzięcia gospodarczego. W następstwie przeprowadzonej w ostatnich dniach akcji, prawie 1000 sklepów zostało wyłączonych z rynku, ponad 5 tysięcy pracowników pozostało bez pracy. Szacuje się, że przychodu do budżetu państwa z tytułu opodatkowania obrotów tego typu produktami sięgają 600 mln zł rocznie. W następstwie działań polskich władz, przychody te przejmie podziemie narkotykowe.
Komu na tym zależy ? Dwa lata temu światowej klasy autorytet prof. Vettulani wypowiedział się na łamach prasy, że od momentu powstania sklepów z dopalaczami sprzedaż amfetaminy spadła o kilkanaście procent. Od tego czasu mafie straciły miliony!
Dla przykładu podać możemy, że średni obrót tego typu sklepu w weekend wynosi ok. 10-15 tys złotych. Przekładając to na 1000 sklepów w skali kraju, tygodniowy obrót oscyluje od 10- 15 mln zł. Z tego tytułu odprowadzane są podatki, przez legalnie działających przedsiębiorców zrzeszonych w sieci handlowe, zatrudniający normalnych ludzi, a nie żadnych członków półświatka.
Pragniemy podkreślić, że sieć sklepów działających pod marką "DOPALACZE.COM" nie ma nic wspólnego z tego typu procederem. Sprzedawane w sklepach należących do naszej sieci produkty, są wytwarzane w sposób profesjonalny przez zagraniczne firmy, zgodnie z rygorystycznie ustalonymi procedurami laboratoryjnymi. Produkty takie, zanim zostaną dopuszczone do sprzedaży na terytorium Polski, są badane przez specjalistyczne laboratoria w celu określenia ich fizykochemicznego składu, aby potwierdzić, iż nie zawierają one substancji zakazanych przez polskie prawo. Produkty oferowane przez naszą sieć są dostępne na polskim rynku od prawie trzech lat i nigdy nie udowodniono żadnego przypadku zatrucia związanego z oferowanymi przez nas produktami.
W związku z tym, iż obecna decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) została wydana z rażącym naruszeniem prawa tj. Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, przepisów ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Kodeksu postępowania administracyjnego po uchyleniu decyzji GIS w przewidzianym prawie trybie, wszystkim właścicielom sklepów zamkniętych na tej podstawie przysługiwać będzie odszkodowanie od Skarbu Państwa. Odszkodowania, wypłacane będą z budżetu państwa czyli z pieniędzy podatków wszystkich osób płacących podatki w tym kraju. Wysokość roszczeń odszkodowawczych uzależniona będzie od tego jak długo sklepy należące do naszej sieci, będą zamknięte na skutek bezprawnych działań organów państwa.
Nie trzeba być prorokiem aby domyślić się, że w okresie zamknięcia wszystkich sklepów na skutek wydania ww. decyzji, ruszy do boju armia dilerów z produktami przedstawionymi w reportażu TVN i zaczną oferować je swoim klientom...

Chcielibyśmy postawić pytanie: jakie będą tego efekty i kto poniesie za to odpowiedzialność?
Zastanówcie się nad tym Państwo sami.
Był też licznik odszkodowań,który naliczał odszkodowania za każdą sekundę od momentu zamknięcia sklepów.
__________________

- Równyś duchowi, coś go pojąć zdolny, nie mnie!
- Więc kimże w końcu jesteś?
- Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wciąż czyni dobro.

---------------------
Argumentów nie należy liczyć, lecz ważyć.
Zanim zaczniesz pisać ,przeczytaj:
Regulamin
Poradnik,jak dodać zdjęcia/filmy/linki
Kosz-To ,czego widzieć nie chcemy
Ważne!
Ta lektura ,pomoże Tobie uniknąć przykrych niespodzianek-Warto się z nią zapoznać.


Klip reklamowy HCfor.pl
HCfor.pl na Facebook
Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Kontekstowy

Avatar Pani Kontekstowa
 
Avatar
Skąd: HCFOR
Wiek: 28
Postów: 760
Dopalacze.com-zakończenie działalności

loading...
 
  #2 (permalink)  
stare 14-10-2010, 08:35
Avatar ALTON
Stały Czytelnik
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Chorzów
Reputacja: 259
ALTON is a jewel in the roughALTON is a jewel in the roughALTON is a jewel in the rough
Postów: 216
ALTON is a jewel in the roughALTON is a jewel in the roughALTON is a jewel in the rough
Domyślnie

Osobiście nie jestem fanem dopalaczy i temu podobnych tematów. Nie zmienia to faktu, że takie coś powinno być dostępne dla ludzi. Ludzie tak czy siak znajdą dojście do narkotyków (co zresztą ma miejsce od niepamiętnych czasów). Przykładowo decyduję za siebie, jestem w pełni świadom swoich czynów więc moją sprawą jest czy chcę wbić szpilkę w drzewo przy głównej ulicy czy zaćpać się tabletkami które kupiłem za swoje zarobione pieniądze. Ten kraj jako całość jest pięknym krajem. Rząd który dorwał się do władzy to dno dna które trzeba jak najszybciej zutylizować i od podstaw ustanowić nowy tym razem z ludźmi wykształconymi o innej mentalności, niż jest obecnie.
Odpowiedź z Cytatem
  #3 (permalink)  
stare 14-10-2010, 10:02
Avatar Storm
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Tarnów
Reputacja: 21831
Storm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond repute
Postów: 3,597
Storm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond repute
Domyślnie

Precyzyjnie zgodnie z moimi przewidywaniami, podatnicy zapłacą milionowe odszkodowania, a mafia będzie lepiej zarabiać. Tusek odwróci uwagę motłochu kolejnym krzyżem czy szkodliwością dopalaczy od tego faktu i wszyscy będą happy. A wszystko to z powodu paru zgonów. Niech się lepiej zajmą leczeniem i profilaktyką chorób serca, albo budową autostrad i naprawą dróg. Tam to się prawdzie żniwo zbiera.
__________________

"Adolf Hitler, Włodzimierz Lenin i Józef Stalin mogą być dumni: w wyniku wymordowania i wysłania na emigrację większości świadomych Polaków, miejsce zadziornego, odważnego, samodzielnego - czasem nawet: warcholskiego - Polaka zajął Sovietskij Cziełowiek; potulne bydlę, gotowe żreć optymalną mieszankę sypaną mu do żłobu przez NICH, przez jego właścicieli.

I tylko czasem ryczące i wierzgające, gdy mieszanki za mało. "- Janusz Korwin-Mikke
Odpowiedź z Cytatem
  #4 (permalink)  
stare 14-10-2010, 17:01
Avatar bububu
Podglądacz
 
Zarejestrowany: May 2010
Skąd: od W do A
Reputacja: 49
bububu is on a distinguished road
Postów: 28
bububu is on a distinguished road
Domyślnie

Moim zdaniem bardzo dobrze ze to zamkneli, nie mowie o odszkodowaniach podatkinow bo to inna sprawa, chodzi mi o małolatów ktorzy tam ganiali i sie w to wkrecili, moze i kazdy i tak znajdzie dostep do narkołyków, ale przynajmniej jakos tam trudniej i nie, legalnie.
__________________
No time to chase dreams
Odpowiedź z Cytatem
  #5 (permalink)  
stare 14-10-2010, 20:23
Avatar Crass
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Warszawa,Praha
Reputacja: 6592
Crass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond repute
Postów: 611
Crass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond repute
Domyślnie

Jasne , że te legalne dilernie dziwnego paskudztwa nigdy nie powinny działać , tylko że szczytem idiotyzmu jest łamanie prawa , które się samemu tworzy a to właśnie czynią miłościwie nam panujący . To nie jest działanie na granicy prawa , to jest jego łamanie . I jeżeli jest jakakolwiek niezależność sądów , to niestety wszyscy zapłacimy cwaniaczkom grube odszkodowania .


PS W związku z zakazem sprzedaży w UE tradycyjnych żarówek 100 i 75 watowych można nabyć takie żarówki jako wyrób kolekcjonerski . I to nie jest ( na szczęście ) żart
__________________
Errare humanum est ,ale bez przesady.


Ostatnio edytowane przez Crass : 14-10-2010 - 20:24 Powód: dziwny PS :)
Odpowiedź z Cytatem
  #6 (permalink)  
stare 14-10-2010, 20:27
Avatar fascynator69
...Zonk!!...
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Szczecin
Reputacja: 30377
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Postów: 4,175
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
PS W związku z zakazem sprzedaży w UE tradycyjnych żarówek 100 i 75 watowych można nabyć takie żarówki jako wyrób kolekcjonerski .
Podobno miała ruszyć produkcja 98 W i 73 W... Polak potrafi...
__________________
"Człowiek myśli sobie to i owo, ale jednak najczęściej to."
S.M.
Odpowiedź z Cytatem
  #7 (permalink)  
stare 14-10-2010, 20:42
Avatar Crass
Senior Member
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Warszawa,Praha
Reputacja: 6592
Crass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond repute
Postów: 611
Crass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond reputeCrass has a reputation beyond repute
Domyślnie

Robi się OT ale Niemcy też potrafią i omijają prawo Unii - sprzedają żarówki 100 W i 75 W jako "kule grzewcze"
__________________
Errare humanum est ,ale bez przesady.

Odpowiedź z Cytatem
  #8 (permalink)  
stare 14-10-2010, 21:27
Avatar mg schutze
Senior Member
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Marienwerder
Reputacja: 17183
mg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond repute
Postów: 1,216
mg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond reputemg schutze has a reputation beyond repute
Domyślnie

U nas też sprzedają żarówki tylko z napisem nie do użytku domowego :D :D
__________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Daruj, ale czy mógłbyś stąd wyjść, bo to jest biznesklasa? Naprawdę, to nic osobistego, po prostu jesteśmy od ciebie lepsi.

Odpowiedź z Cytatem
  #9 (permalink)  
stare 14-10-2010, 21:51
Avatar maja
Zniewolona...
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Narnia
Reputacja: 37211
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Postów: 10,910
maja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond reputemaja has a reputation beyond repute
Domyślnie

Powinny działać , nie powinny ?
Zabawne to kolekcjonowanie Tak szczerze mówiąc jakoś bliżej nie przyglądałam się kiedyś takim używkom, jak i np. marihuanie czy fecie.Ostatnio postanowiłam sprawdzić tzw.dostępność na czarnym rynku
Brak utrudnień,prawie w każdym towarzystwie znajduje się ktoś,kto albo się bawi dilerką,albo ma dostęp/kontakt-co chcesz i kiedy chcesz (od tych biedniejszych,po sfery biznesu,ludzi wykształconych na wysokich stanowiskach).
Co się zmieni? Niewiele.Jeżeli te ostanie zgony ludzi były na prawdę spowodowane zażyciem dopalaczy,to ludzie wciąż będą umierać i tak , bo i tak dojścia znajdą .Zmieni się tylko to,że nie będzie już tak głośno o śmierci kolejnych,bo zażyją środki nielegalne i nikt już nimi się tak przejmować nie będzie.
Edukacja to podstawa.Pokazywanie skutków uzależnień.
Wielu martwi się o swoje dzieci,ja to bardzo dobrze rozumiem,ale w dużej mierze zależy to od wychowania dziecka od tego co mu przekażemy, czy nauczymy go dokonywania tych lepszych wyborów,a jeżeli będzie ciężko to wtołkować i będzie chciał spróbować,to i tak to zrobi.
Pewne jest że czarny rynek ruszy pełną parą.Gdyby te sklepy istniały i za sprzedaż nieletnim groziłyby ogromne kary,to małolaci mieliby utrudniony dostęp, bo i na czarnym rynku byłoby tego mniej,a tak kupią od dilera,bo będzie tego dużo więcej.Dilerzy nie zaglądają do dowodów, nie proszą o nie,sprzedadzą każdemu,aby tylko płacili.
Mój post wygląda bardziej za (legal) niż przeciw,ale tak na prawdę w kropce trochę jestem.Zastanawiam się,kombinuję jak by to było lepiej.
__________________

- Równyś duchowi, coś go pojąć zdolny, nie mnie!
- Więc kimże w końcu jesteś?
- Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wciąż czyni dobro.

---------------------
Argumentów nie należy liczyć, lecz ważyć.
Zanim zaczniesz pisać ,przeczytaj:
Regulamin
Poradnik,jak dodać zdjęcia/filmy/linki
Kosz-To ,czego widzieć nie chcemy
Ważne!
Ta lektura ,pomoże Tobie uniknąć przykrych niespodzianek-Warto się z nią zapoznać.


Klip reklamowy HCfor.pl
HCfor.pl na Facebook
Odpowiedź z Cytatem
  #10 (permalink)  
stare 14-10-2010, 22:56
Avatar Storm
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Tarnów
Reputacja: 21831
Storm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond repute
Postów: 3,597
Storm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond repute
Domyślnie

Maju, może więc argument ekonomiczno-kryminalny? Legalizując, odbieramy grupom przestępczym kontrolę nad wprowadzaniem takich używek do obrotu. Ich dochody mocno maleją, rosną dochody państwa, przestępczość zorganizowana otrzymuje poważny cios finansowy.
__________________

"Adolf Hitler, Włodzimierz Lenin i Józef Stalin mogą być dumni: w wyniku wymordowania i wysłania na emigrację większości świadomych Polaków, miejsce zadziornego, odważnego, samodzielnego - czasem nawet: warcholskiego - Polaka zajął Sovietskij Cziełowiek; potulne bydlę, gotowe żreć optymalną mieszankę sypaną mu do żłobu przez NICH, przez jego właścicieli.

I tylko czasem ryczące i wierzgające, gdy mieszanki za mało. "- Janusz Korwin-Mikke
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2004, albo, bardzo, będzie, będą, chorób, cios, dwie, dwóch, faktu, grzyby, jak, jest, kolej, mafia, mnie, może, państwa, państwo, storm, system, tego, wszystko, zamknięte, zmiany


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony
Trackbacks are włączony
Pingbacks are włączony
Refbacks are włączony

Skocz do Forum


Bestiarium