Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor
Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Witamy na HCFOR.pl - Forum bez tabu!!!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.
Zapomniałem hasła


Bestiarium
Wróć   Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor > Zjawiska Paranormalne > Spirytyzm i Ezoteryka

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
  #1 (permalink)  
stare 12-06-2008, 11:10
Avatar mariksha
+ Aktywny Czytelnik +
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: 3 karton na prawo
Reputacja: 238
mariksha has a spectacular aura aboutmariksha has a spectacular aura aboutmariksha has a spectacular aura about
Postów: 243
mariksha has a spectacular aura aboutmariksha has a spectacular aura aboutmariksha has a spectacular aura about
Domyślnie Duchy zwierząt

Często ludzie zadają mi pytanie "Czy zwierzęta wracają czasami jako duchy, tak jak robią to niektórzy ludzie?" Mam dowody, aby odpowiedzieć: tak! Wielu ludzi miało doświadczenia z powracającymi zwierzętami, na przykład tak prostymi jak piłka tocząca się samoczynnie po podłodze, uczucie czegoś ocierającego się o nogę w chwili gdy przy nodze nic nie ma, a także czasami wizualne pojawienie się ukochanego zwierzaka.

Wydaje się, że najwięcej jest doniesień o spotkaniach kolejno z duchami psów, kotów i koni. Jedna kwestia wydaje się jednak być zastanawiająca. Czy WSZYSTKIE zwierzęta mogą się ukazywać lub powracać jako duchy? Czy może istnieją ograniczenia określające, które ze zwierząt mogą powracać? Dlaczego nie ma więcej doniesień i relacji o obserwacjach duchów zwierząt?

O ile wiem, nie istnieją żadne opisy spotkań z duchami komarów, much i innych owadów, czy więc tylko inteligentne zwierzęta posiadają dusze? Te i inne pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi. Człowiek jest jedynym gatunkiem, który pewnego dnia uświadamia sobie, że wkrótce dokona żywota i opuści ten świat. Wszystkie inne gatunki zwierząt po prostu istnieją od dnia do dnia i umierają, nie mogąc poinformować nas o swojej śmierci.

Badam wiele sprawozdań dotyczących duchów zwierząt i chciałbym tutaj przedstawić pewne interesujące scenariusze takich przypadków. Pamiętaj, że tak jak w przypadku ludzi, nie wszystkie zwierzęta będą widywane jako duchy tylko z powodu sposobu, w jaki umarło dane zwierzę. Scenariusz w przypadku "ludzkich" duchów wynika zwykle z gwałtownej lub tragicznej śmierci i "nie uświadomieniem sobie", że się umarło. Wielka miłość do zwierzęcia lub nieustępujący smutek po stracie ukochanego pupilka może mieć jednak podobny skutek, jak nagła, gwałtowna lub tragiczna śmierć; to znaczy, że Twoje zwierzę może przez jakiś czas powracać.

W podmiejskich dzielnicach Chicago (USA) przy granicy dzielącej zabudowania od terenów leśnych rezerwatu Cook County Forest znajduje się dość niebezpieczne skrzyżowanie. W pobliżu znajdują się stajnie dla koni, a przez bujną zieleń wiedzie trasa przeznaczona do jazdy konno. Jedna z tras krzyżuje się z niebezpiecznym skrzyżowaniem i ciągnie się dalej po drugiej stronie jezdni.

Duch konia - ilustracjaNie było tam żadnego urządzenia kontrolującego ruch, które pozwoliłoby koniom bezpiecznie przechodzić przez drogę, przez co kilku ludzi odniosło obrażenia, a kilku zginęło w wypadkach, w których śmierć ponosiły czasem także konie. Są dwa powody, które czynią to skrzyżowanie niebezpiecznym. Po pierwsze, istnieje tutaj ograniczenie prędkości do 45 mil na godzinę, jednak wielu kierowców jeździ z prędkością 50 mil lub nawet szybciej, chąc jak najszybciej wydostać się z lasu i dotrzeć do miasta, po drugie zaś, wysoka roślinność uniemożliwia kierowcom dostrzeżenie w porę pieszych chcących przejść przez jezdnię. Przy tej szybkości, gdy kierowca spostrzeże osobę na drodze, bywa już za późno.

Często, szczególnie w nocy lub nad ranem, kierowcy skarżyli się, że widzą coś, co wydaje się być koniem z siedzącym na nim dżokejem, usiłującym przejść na drugą stronę jezdni. Kiedy jednak kierowcy zwalniali, aby przyjrzeć się okolicy, nie znajdywali w tym miejscu niczego. Te postaci nie znikają po jednej lub drugiej stronie ulicy, ale często dopiero na samym środku drogi!

Postaci są najczęściej opisywane jako szare sylwetki nie posiadające jakichś rozpoznawalnych cech, często są jednak widoczne już z daleka.

Widoczne były nawet upiorne sceny przedstawiające wydarzenia, które kiedyś naprawdę miały tutaj miejsce. Pewnego razu kierowca widział coś, co wyglądało jak koń zrzucający jeźdźca z siodła na samym środku drogi, tuż przed zniknięciem. Ktoś inny widział konia ciągniętego po jezdni, jak gdyby uderzył w niego samochód i ciągnął zwierzę przez krótki czas, zanim się zatrzymał.

Na cmentarzu Hollywood Cementery w Richmond (stan Virginia, USA) stoi duży nagrobek pisarki Ellen Glasgow, która była dobrze znana w Richmond i mieszkała tam przez większą część życia. Gdy umierała, poprosiła, aby jej dwa ulubione psy, które umarły wcześniej, zostały ekshumowane z jej przydomowego podwórka i pochowane wraz z nią w Hollywood. Istnieje wiele relacji od ludzi, którzy słyszeli te psy, będąc w pobliżu późno w nocy.

Na Zwierzęcym Cmentarzu w Hinsdale w południowo-zachodnim przedmieściu Chicago żyje inna tajemnica. Przechodnie często widują czarne postaci psów i innych zwierząt przelatujących przed światłami samochodów, co skłania niektórych kierowców do wciśnięcia hamulca, po chwili jednak okazuje się, że nic tam nie ma. Może jakieś prawdziwe zwierzęta buszują tutaj w poszukiwaniu szczątków innych zwierząt? Być może.

Sam zdecyduj, czy wierzysz w historie o duchach zwierząt. Dobrą, godną uwagi książką, jest "Ghostly Animals of America" autorstwa Patricii Edwards Clyne.

Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Kontekstowy

Avatar Pani Kontekstowa
 
Avatar
Skąd: HCFOR
Wiek: 28
Postów: 760
Duchy zwierząt

loading...
 
  #2 (permalink)  
stare 21-12-2009, 16:26
Avatar martatram
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Reputacja: 3982
martatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond repute
Postów: 587
martatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond reputemartatram has a reputation beyond repute
Domyślnie Duchy zwierząt na zdjęciach

Większość takich zdjęć została zrobiona przypadkowo,zazwyczaj przez fotografów-amatorów,którzy byli zdumieni,widząc na odbitkach zjawy,łatwo dające się rozpoznać jako zdechłe niedawno domowe zwierzaki.Fot. 1. Zdjęcie rodzinne zrobione przez majora Allistone'a.Przy dłoni chłopczyka widzimy zarys zjawy kotka. Bardzo interesującym tego przykładem jest zdjęcie zrobione przez majora Wilmota Allistone'a w szwajcarskim miasteczku Clarens, w sierpniu 1925 roku.Na pierwszy rzut oka jest to źle zakomponowane ujęcie rodziny lecz przy bliższym przyjrzeniu się zauważamy,że jest to niezwykłe zdjęcie paranormalne.Synek majora trzyma w ręku pluszową zabawkę.Jasny obłoczek nad dłonią dziecka z początku wydawał się być wadą kliszy,lecz gdy major Allistone przyjrzał mu się dokładniej,zauważył,że jest to półprzezroczysty kotek.Chłopczyk niczego nie trzymał w ręku podczas robienia zdjęcia.Trzeba też koniecznie wspomnieć,że kilka dni wcześniej wielki pies sąsiadów zagryzł dwumiesięcznego kotka należącego do synka państwa Allistone!Fot. 2. Inne zdjęcie,z pewnych względów jeszcze bardziej zadziwiające,zostało przekazane Brytyjskiemu Towarzystwu Badań Paranormalnych w 1927 roku.Była to fotografia Lady Hehir i jej suki,irlandzkiego wilczarza Tary,zrobiona przez panią Filson.Fotografia ta na pierwszy rzut oka wygląda jak fałszerstwo.Głowa małego pieska nie jest półprzezroczysta i wygląda jak zabawka przyczepiona do tyłu wilczarza.Obie panie rozpoznały w zjawie Kathal,maleńką suczkę,która przez wiele lat była towarzyszką Tary,a zdechła sześć tygodni przed zrobieniem tej fotografii.Odbitka i negatyw tego fascynującego zdjęcia były później dokładnie badane przez ekspertów,negatyw sprawdzano nawet pod mikroskopem. Obecności zjawy pieska na zdjęciu nigdy nie wyjaśniono.Portret ducha na zamówienie

Część paranormalnych zdjęć z duchami zwierząt była zrobiona przez profesjonalistów.Na przykład znany fotograf-medium zajmujący się takimi zdjęciami,Amerykanin Edward Wyllie,w 1897 roku w Los Angeles wykonał fotografię,na której pojawiły się duchy kobiety i psa.Została ona zrobiona na zamówienie J. Wade'a Cunninghama. Otóż ten mężczyzna miał przyjaciółkę, medium.Twierdziła ona, że często w jego obecności pojawia się zjawa pięknej kobiety w towarzystwie psa,który okazywał zadowolenie na dźwięk głosu Cunninghama.Pewnego dnia medium zapytało ducha,czy zgodziłby się razem z psem pozować do fotografii.O zrobienie zdjęcia poproszono Edwarda Wylliego,nie mówiąc mu wcześniej,czego ma się spodziewać.W pokoju było obecnych kilka osób.Wyllie zrobił zdjęcie pustej ścianie - tak jak mu poleciła przyjaciółka pana domu.Po wywołaniu kliszy,na fotografii ukazała się twarz kobiety i morda psa.Cunningham nie znał tej kobiety,natomiast w psie rozpoznał ukochanego zwierzaka,którego miał wiele lat temu.Fot. 4. Każdy właściciel psa czy kota zauważył,że czasami jego ulubieniec zachowuje się tak,jakby widział coś,co dla naszego wzroku jest niedostrzegalne.Ale rzadko kiedy ktoś w takiej chwili postanawia zrobić swemu zwierzakowi zdjęcie - tak jak to się zdarzyło Alfredowi Hollidge'owi w 1974 roku.Ten mężczyzna sfotografował swego kota, Moneta,kiedy ten akurat przyglądał się czemuś.Monet intensywnie przypatruje się zjawie,której obecność w pokoju wyszła dopiero na zdjęciu.Po wywołaniu okazało się,że na kliszy i odbitce pojawił się ciemny zarys zjawy,kształtem przypominającej kota.Nie wiadomo,czy Hollidge widział cokolwiek dziwnego,gdy robił zdjęcie,ponieważ zanim wysłał film do wywołania upłynęło kilka miesięcy, i zmarł, zanim zdjęcia wróciły, dlatego nigdy ich nie zobaczył.
Odpowiedź z Cytatem
  #3 (permalink)  
stare 30-12-2009, 11:02
Avangarda
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Stary Testament wspomina, że w krwii zawarta jes dusza w księgach mojżeszowych jest zapis, że Żydom nie wolno jeść niczego z krwią.
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czego, dlaczego, drogi, hollywood, jazdy, jedna, jest, kierowca, kolej, które, który, ludzie, przez, robi, samochód, sceny, sobie, stronie, tajemnica, uwagi, wydarzenia, ziele, znaczy, zwierzaka, zwierząt


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony
Trackbacks are włączony
Pingbacks are włączony
Refbacks are włączony

Skocz do Forum


Bestiarium