Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor
Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Witamy na HCFOR.pl - Forum bez tabu!!!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.
Zapomniałem hasła


Bestiarium
Wróć   Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor > History Corner > Starożytność, Średniowiecze

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
  #1 (permalink)  
stare 19-10-2009, 12:36
Avatar Snoop
Podglądacz
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Reputacja: 17
Snoop is on a distinguished road
Postów: 28
Snoop is on a distinguished road
Domyślnie 10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata

Przez ostatnie kilkaset lat, wiele kłopotliwych artefaktów zostało wykopanych, artefaktów, które kłócą się z teorią geologii i historii człowieka.

Wedle słów Biblii, Bóg stworzył Adama i Ewę kilka tysięcy lat temu przez jakieś fundamentalne interpretacje. Nauka mówi, że to zwykła fikcja, że człowiek żyje na Ziemi od kilku milionów lat, a cywilizacja ma dziesiątki tysięcy lat.
Czy jest możliwe, że nauka myli się tak samo jak Biblia? Od groma jest archeologicznych dowodów na to, że życie na Ziemi mogło być bardzo różne od tego, jakim je widzimy, o czym mówią geologiczne i antropologiczne teksty. Przyjrzyjmy się kilku dziwnym rzeczom:

10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata
1. Wyżłobione kule
Od kilku dekad górnicy w Południowej Afryce odkopują tajemnicze kule z metalu. Ich pochodzenie jest nieznane, kule te mierzą mniej więcej cal średnicy i mają wyryte trzy równoległe linie biegnące dookoła kuli. Odkryto dwa typy kul: jedne składają się ze stałego niebieskawego metalu z białymi plamkami; drugi typ ma wyżłobienia wypełnione białą, gąbczastą substancją. Skała, w której znaleziono owe kule datowana jest na 2.8 miliarda lat! Kto i po co je zrobił? Tego nie wiadomo.


2. Kamienie Dropa
W 1938 roku, podczas archeologicznej wyprawy, której dowodził Dr. Chi Pu Tei wiodąca przez chińskie góry Baian-Kara-Ula, odkryła jaskinie zamieszkałe niegdyś przez starożytną kulturę. Na podłożu jaskini, w od wieków nie tykanym kurzu, leżały setki dysków wykonanych z kamienia. Owe dyski mają średnicę 22.86 cm [9 cali], każdy ma wycięte w środku koło i spiralną bruzdę, przez co owe dyski wyglądają jak starożytne płyty gramofonowe sprzed 10/12 tysięcy lat. wspomniana spiralna bruzda, wydaje się być jednym z małych hieroglifów, które opowiadają niesamowitą historię o statkach kosmicznych z jakiegoś odległego świata, które rozbiły się lub wylądowały w górach. Statki miały być pilotowane przez ludzi, którzy nazywali się Dropa, których to szczątki znaleziono w jaskini razem z kamieniami.

3. Mechanizm Antikythera
Mechanizm Antikythera został odnaleziony przez nurków w roku 1900 we wraku statku, na wybrzeżu Antikythera, małej wyspy, leżącej na północny-zachód od Krety. Nurkowie wydobyli z wraku wiele posągów z brązu i marmuru, które wydawały się być ładunkiem statku. W wydobytym ładunku znaleziono kawałek skorodowanego brązu, który zawierał pewien rodzaj mechanizmu z wielu przekładni i kół. Prawdopodobnie wykonano je 80 lat przed naszą erą, a wielu ekspertów z początku sądziło, że mechanizm był astrolabium - czyli narzędziem astronomów. Prześwietlenie mechanizmu promieniami rentgenowskimi ujawniło, że odnaleziono tylko część całości, zawierającej wyrafinowany system przekładni. Mechanizm napędowy nie został poznany aż do 1575 roku. Nadal jednak nie wiadomo, kto i po co go skonstruował ponad 2 tysiące lat temu oraz dlaczego ta technologia została zapomniana.


4. Kamienie z Ica
Na początku roku 1930, ojciec Dr. Javier'a Cabrera, Kulturowy Antropolog Ica w Peru, odkrył kilkaset ceremonialnych kamieni w grobowcach starożytnych Inków. Dr. Cabrera, kontynuując pracę ojca, zebrał ponad 1.100 tych kamieni, których wiek przewidywany jest na od 500 do 1.500 lat. Kamienie stały się sławne pod nazwą Kamienie z Ica. Na kamieniach wyryto różne wzory, między innymi o temacie seksualnym, jakieś postacie, obrazy, które mogą przedstawiać operacje na otwartym sercu i przeszczep mózgu [w angielskim tekście: and brain transplants]. Najbardziej zaskakującymi rycinami są te, które przedstawiają dinozaury - brontozaury, triceratopsy (na zdjęciu), stegozaury i pterozaury. Autentyczność owych kamieni nie została nigdy potwierdzona i udowodniona, a sceptycy rozważają oszustwo.

5. Bagdadzka Bateria
W dzisiejszych czasach baterię można kupić praktycznie w każdym sklepie. Oto bateria, która ma 2.000 lat! Znana jako Bateria Bagdadzka, została odnaleziona w ruinach wsi Parthian, której to datę ustalono na 248 lat przed naszą erą i 226 lat naszej ery. Urządzenie składa się z glinianego naczynia o wysokości 14 cm, do którego wkładało się cylinder z miedzi, a wszystko zalewało się asfaltem, dodatkowo w jego wnętrzu umieszczano utleniający żelazny pręt. Eksperci, po zbadaniu tej baterii, doszli do wniosku, że by wytwarzała ona prąd, wystarczyło napełnić ją kwasem, albo zasadowym płynem. Uważa się, że starożytne baterie mogły być używane do galwanizowania złota. Jeśli tak, to dlaczego zapomniano o tym odkryciu... i dlaczego bateria została zapomniana przez 1.800 lat?

6. Starożytny model Samolotu
Odnaleziono artefakty należące do starożytnego świata Egipcjan i kultur Środkowej Ameryki, które wyglądają jak nowoczesne samoloty. Artefakt odnaleziony w grobowcu Saqquara w Egipcie w roku 1898, jest drewniany, ma długość 15,25 cm i przypomina model samolotu, z wyszczególnionymi skrzydłami, kadłubem i ogonem. Wedle słów ekspertów, przedmiot jest na tyle dynamiczny, że byłby w stanie szybować. Mały przedmiot odkryty w Środkowej Ameryce (na zdjęciu) datowany jest na tysiąc letni i wykonany jest ze złota, łatwo można go pomylić z modelem latającego skrzydła [ang. delta-wing aircraft], lub nawet z wahadłowcem. Widać nawet siedzenie pilota.


7. Niemożliwe skamieniałości
Starożytne skamieniałe odciski, jak uczono nas w szkole, pozostały w odciśniętym materiale, tysiące lat temu. Jednak istnieją skamieniałe odciski, które kłócą się z geologicznym i historycznym sensem. Skamieniałe odciski ludzkiej dłoni, zostały odnalezione w wapieniu datowanym na 110 milionów lat. Co współgra ze skamieniałym ludzkim palcem, odnalezionym na Kanadyjskiej Arktyce datowanym na 100 do 110 milionów lat. Odkryto również odcisk ludzkiej stopy, prawdopodobnie noszącej sandał. Owy odcisk odnaleziono niedaleko Delty w Utah, datuje się go na od 300 do 600 milionów lat.


8. Artefakt Coso
Starożytny artefakt Coso odnaleziono w górach Kalifornii niedaleko Olancha podczas zimy w 1961 roku. Wallance Lane, Virginia Maxey i Mike Mikesell znaleźli skałę, z początku myśleli, że jest to geoda - dobry dodatek do ich sklepu z kamieniami szlachetnymi. Gdy Mikesell zdecydował się przeciąć skałę, znalazł w jej wnętrzu coś w rodzaju białej porcelany. W środku skały był trzonek lśniącego metalu. Eksperci ocenili, że otoczką skały jest geodet, by forma w takiej postaci mogła powstać, potrzeba ok. 500.000 lat. Wspomniany metalowy trzonek wygląda na wyrafinowany twór ludzkiej ręki. Dalsze badania ujawniły, że porcelana była otoczona sześciokątną osłoną/obudową, a prześwietlenie ujawniło na jednym końcu malutką sprężynkę wielkości iskry. Artefakt budzi jednak kontrowersje, jak łatwo się domyśleć. Niektórzy twierdzą, że otoczką nie jest geoda, lecz stwardniała glina. Artefakt został zidentyfikowany przez ekspertów jako Champon spark plug [spark plug - świeca zapłonowa (dop. ariel)] z roku 1920. Pechowo, Coso został skradziony, przez co nie można go zbadać dokładniej. Czy jest dla niego jakieś naturalne wytłumaczenie? Jego odkrywca twierdzi, że wewnątrz jest geoda. Skoro tak, to w jaki sposób do wnętrza 500.000 letniej skały dostała się świeca zapłonowa [ spark plug] z roku 1920?


9. Metalowe obiekty puste w środku
Jeśli ludzi potrafiących pracować z metalem nie było jeszcze na Ziemi 65 milionów lat temu, to jak nauka wyjaśni metalowe tuby datowane na 65 milionów lat z okresu Kredy znalezione we Francji? W 1885 roku, rozbito blok węgla, w którym znaleziono metalową tubę, nad której stworzeniem pracował najwyraźniej inteligenty człowiek. W 1912 pracownicy elektrowni stłukli również duży blok węgla, z którego wypadło metalowe naczynie! Znaleziono też paznokcie wbite w piaskowiec z okresu Mezozoiku. Odkryto bardzo wiele podobnym anomalii.

10. Olbrzymie kamienne kule z Kosta Ryki
Podczas oczyszczania terenów z dżungli pod uprawę bananów w roku 1930 odkryto niesamowite obiekty: tuziny kamiennych kul, z których wiele było perfekcyjnie sferyczne. Ich rozmiary wahały się od małych, wielkości piłek do tenisa, po zdumiewające o 20 cm średnicy i wadze blisko 18 ton! Chociaż wielkie kamienne kule są wyraźnie sztucznie wykonane, nie wiadomo, kto je wykonał, jak je wykonał, i to co najbardziej zdumiewa, jak osiągnięto tak precyzyjną sferyczność.

Jaki budzą wniosek owe znaleziska? Oto kilka z nich:

a) Inteligentny człowiek wykształcił się o wiele wcześniej, niż sądziliśmy

b) Inne inteligentne cywilizacje istniały na Ziemi, dużo wcześniej przed naszą zarejestrowaną historią

c) Nasze metody datowania są zupełnie bezużyteczne, i kamień, węgiel i skamieniałości powstają szybciej niż nam się wydaje

W każdym razie, te przykłady - a jest ich wiele więcej - powinny skłonić naukowców, do ponownego przemyślenia historii życia na Ziemi.
Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Kontekstowy

Avatar Pani Kontekstowa
 
Avatar
Skąd: HCFOR
Wiek: 28
Postów: 760
10 Dziwacznych artefaktów starożytnego świata

loading...
 
  #2 (permalink)  
stare 21-10-2009, 16:00
Avatar fascynator69
...Zonk!!...
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Szczecin
Reputacja: 30377
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Postów: 4,175
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Zaprawdę - wiele kłopotliwych wykopalisk zostało ujawnionych i sklasyfikowanych... Mam tu nawet filmik o podobnych problemach:


Końcowe konkluzje (a, b, c...) - tak!... To wszystko prawda... Oni wciąż żyją - jednak z wiadomych względów jest to ścisła tajemnica...


... A na poważnie - przykładów jest znacznie więcej... Ot, choćby te:
- litery wewnątrz (!!) marmurowego bloku (Filadelfia...)
- gwóżdż wewnątrz bloku piaskowca dewońskiego (416-396 mln lat temu... Szkocja...)
- złota nić w kamieniu karbońskim (360-303 mln lat... Anglia...)
- metaliczny wazonik w skale prekambryjskiej (4mld-630mln lat... Illinois, USA...)
- żelazny kubek w bryle karbońskiego (359-299 mln lat) węgla (Oklahoma, USA...)
- złoty łańcuszek w bryle węgla j.w (Illinois, USA)
- odcisk podeszwy buta - trias (248-213 mln lat... Nevada, USA...)
Jak widać - przodujące mocarstwo także na polu odkryć archeologicznych przoduje... Ale to pewnie pozory. Przykładów jest o wiele więcej i ze wszystkich rejonów świata... Wszystko to z książki (wymienionej w jednym z filmów) M.A.Cremo - R.L.Thompson "Zakazana archeologia - ukryta historia człowieka"... - Polecam ciekawskim, pisana nieco tendencyjnie - jednak da się czytać... Wiele - niegdyś wielce tajemniczych i zaskakujących - faktów wyjaśnia ad hoc. Wersja w obiegu - to tylko 300 stron w porównaniu z 900 stronami orginału...
A jak to wygląda od strony tej "skostniałej" nauki?... Kilka przykładów:

1) wyżłobione kule - czekamy na wyjasnienie sprawy (nie wszystkie mają wyżłobienia!...) - prawdopodobnie są to konkrecje limonitu...?

2) kamienie Dropa... Tu już gorzej, dr Tsum Um Nui - który badał owe dyski z ramienia Pekińskiej Akademii Prehistorii - ogłosił swoje rewelacje w profesjonalnym piśmie. Oczywiście został gremialnie wyśmiany przez środowisko, władze chińskie zabroniły mu dalszych "badań" i publikacji. Wyemigrował do Japonii, gdzie wkrótce - dręczony zgryzotą - zmarl nagle...
Prawdopodobnie dostępu do owych kamieni na razie nie ma...

3) mechanizm Antikythera... I słusznie przypuszczano od początku... - Najnowsze symulacje komputerowe wskazują, że było to coś w rodzaju skrzyżowania bardzo precyzyjnego astrolabium (także wymyślonego przez Greków) z "mechanicznym komputerem"... W kazdym razie jedno z rozwiązań mechanicznych, zastosowane w tym urządzeniu - czekało 1500 lat na ponowne odkrycie... Prawdopodobnie był to prototyp urządzenia i zatonął wraz z konstruktorem (pm)...

4) kamienie z Ica... No cóż, tylko niewielka ilośc tych pierwszych była orginalna. Poziomem w niczym nie odbiegają od malunków jaskiniowych z tego okresu... Natomiast póżniejsze - ta "radosna twórczość" okolicznych mieszkańców, tak! Są bardzo kontrowersyjne... To już dawno i bezspornie ustalono...

5) bateria z Bagdadu... Wiadomo, że od III wieku p.n.e. na Bliskim Wschodzie używano galwanicznych technik pokrywania przedmiotów złotem... A więc musiały być znane ogniwa galwaniczne... I to dużo wcześniej... Pamiętajmy, że centralne ogrzewanie, zegar wodny z zaworami regulacyjnymi czy silnik parowy (idea...) i wiele innych wynalazków - to naprawdę zamierzchłe czasy... I nie ma w tym nic dziwnego.
Słynna "kryształowa czaszka" (jest ich kilka...) pochodzi z XIX wieku, co bezspornie wykazały badania i analizy...
Faktem jest, że wiele spraw pozostaje otwartych - bowiem naukowcy nie kwapią się angażować własną reputację w wątpliwe merytorycznie badania...
A czasami ułatwiają sobie zadanie, jak pewien japoński profesor czy doktor archeologii ładne kilka lat temu... Otóż produkował on w dni wolne całkiem udane artefakty, które następnie cichcem i nocą zakopywał przemyślnie na terenie wykopalisk... - Nastepnego dnia oczywiście triumfalnie dokonując "odkrycia"... Proceder trwał jakiś czas, przynoszac sławę i profity (granty...) - ale przecież nic nie trwa wiecznie...
__________________
"Człowiek myśli sobie to i owo, ale jednak najczęściej to."
S.M.
Odpowiedź z Cytatem
  #3 (permalink)  
stare 21-10-2009, 16:10
Avatar Storm
Senior Member
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Tarnów
Reputacja: 21831
Storm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond repute
Postów: 3,597
Storm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond reputeStorm has a reputation beyond repute
Domyślnie

Po mojemu to nic dziwnego, że wiele technologii które wydają się odkrywcze jak na swój czas zaginęło. Główna przyczyna? Ciągłe najazdy, walki, podboje. Narody i państwa pojawiały się i znikały z mapy świata. A najgorzej było, gdy banda tępych prostaków podbijała cywilizację rozwiniętą. Taki Rzym na przykład. Jak tępy, kosooki pastuch ze stepów azjatyckich nie wiedział do czego służy dany przedmiot wypierniczał go na śmietnik. I weź to się nie cofaj człowieku w rozwoju.
__________________

"Adolf Hitler, Włodzimierz Lenin i Józef Stalin mogą być dumni: w wyniku wymordowania i wysłania na emigrację większości świadomych Polaków, miejsce zadziornego, odważnego, samodzielnego - czasem nawet: warcholskiego - Polaka zajął Sovietskij Cziełowiek; potulne bydlę, gotowe żreć optymalną mieszankę sypaną mu do żłobu przez NICH, przez jego właścicieli.

I tylko czasem ryczące i wierzgające, gdy mieszanki za mało. "- Janusz Korwin-Mikke
Odpowiedź z Cytatem
  #4 (permalink)  
stare 21-10-2009, 20:40
Avatar Akeretta
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Poznań
Reputacja: 3220
Akeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond repute
Postów: 632
Akeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond repute
Domyślnie Staroegipskie żarówki.

Piramidy powstały ładne parę tysięcy lat temu. Parę tysięcy lat temu nie znana była żarówka. Czy aby na pewno?


Co może to przedstawiać?

A jak oświetlano piramidy, przecież chociażby przy malowaniu naściennym światło potrzebne było. No tak- pochodnie. Pochodnie, spalając się, dymią. A czy w egipskich piramidach widać, że kiedyś coś w nich dymiło? Nie znaleziono śladów sadzy.
Kolejna odpowiedź- system luster doprowadzających światło do wewnątrz. I kucha- przeprowadzono takowe doświadczenie- światło słoneczne ulegało rozproszeniu w drodze do podziemnych krypt.

Żarówka? Parę tysięcy lat temu? Czyżby...?

Owe zdjęcie to fragment reliefu w Świątyni Hathor w Denderze (świątynia ta swoją drogą kryje wiele zagadek- egiptolodzy nie potrafią rozszyfrować hieroglifów).

Tak wygląda schemat żarówki z Dendery:Na tej podstawie skonstruowano taką żarówkę, i:


(dzieło Waltera Garna)
O to co mówi Walter Garn:
Szeregowe połączenie wielu takich ogniw pozwala na osiąganie bardzo wysokich napięć, podobnie jak w akumulatorach. Można je uzyskać także wykorzystując dym lub kurz, choć zjawiska takie uważane są dzisiaj za niepożądane i raczej się je zwalcza, wykorzystując uziemione taśmy miedziowe, to można jednak, odwracając cały proces, wykorzystywać tego typu efekty do wytwarzania wysokich napięć. Małym kosztem zrobi to również maszyna elektrostatyczna, pracująca przy wykorzystaniu energii wody. Wysokie napięcia dają się wytworzyć również chemicznie. Trudno znać zresztą wszystkie sposoby wytwarzania prądu. Wystarczy choćby wspomnieć drętwę, rybę porażającą swoją ofiarę tysiącami woltów.
__________________
"Krótko mówiąc, bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje tu innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?"-
Arthur Schopenhauer.

Ostatnio edytowane przez Akeretta : 21-10-2009 - 20:53
Odpowiedź z Cytatem
  #5 (permalink)  
stare 21-10-2009, 22:26
Avatar fascynator69
...Zonk!!...
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Szczecin
Reputacja: 30377
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Postów: 4,175
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Sądzę, że to kolejna nadinterpretacja faktów... Żaden z papirusów czy innych przekazów - a odczytano ich naprawdę wiele - nie daje cienia nadziei na to, że w Starym Państwie używano żarówek i elektryczności do oświetlenia czegokolwiek... Historia szkła sięga być może nawet 5 tys. lat p.n.e., jednak napewno nie było to takie czyste szkło (pierwszym "szkłem" był tektyt...) aby można je było wykorzystać w celach oświetleniowych... Owa "podpora" czy "izolator" - to tzw. "dżed", jeden z symboli związanych z Ozyrysem - prawdopodobnie symbolizuje jego kręgosłup... Często spotykany symbol.
Lepszym od pochodni żródłem światła była np. lampka oliwna, dająca mniej światła lecz dłużej i stabilne.
Zresztą to, że być może kiedyś genetykom uda się stworzyć Sfinksa - przecież nie oznacza że takie hybrydy istniały naprawdę...
__________________
"Człowiek myśli sobie to i owo, ale jednak najczęściej to."
S.M.
Odpowiedź z Cytatem
  #6 (permalink)  
stare 21-10-2009, 22:55
Avatar Akeretta
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Poznań
Reputacja: 3220
Akeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond repute
Postów: 632
Akeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond reputeAkeretta has a reputation beyond repute
Domyślnie

Któż to wie- może tak, może nie
Pointerpretujmy () dalej: może "przepis" na żarówkę był tak ściśle tajny, że po prostu się o tym zbyt wiele nie pisało?
Skoro pan Garn zrobił taką "prymitywną" żarówkę, metodami, którymi mogli posłużyć się Egipcjanie, to może i oni takie żaróweczki robili?
Możemy się domyślać i domyślać, a co z tego wynika... to różnie bywa

Ale czy ten wężyk w środku domniemanej żarówki nie kojarzy nam się z szybkością równej szybkości błyskawicy, a wężowy syk z sykiem przeskoków, wyzwalania iskier? :D
__________________
"Krótko mówiąc, bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje tu innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?"-
Arthur Schopenhauer.
Odpowiedź z Cytatem
  #7 (permalink)  
stare 22-11-2009, 20:48
Podglądacz
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Reputacja: 10
robor is on a distinguished road
Postów: 1
robor is on a distinguished road
Domyślnie

heh, ciekawe, ludzie maja rozne pomysly
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bardzo, była, było, cały, doświadczenie, jak, jednak, lat, może, można, nich, potrafią, połączenie, proces, przy, również, swoją, system, tego, temu, wody, zdjęcie, ładne, śladów, świątynia


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony
Trackbacks are włączony
Pingbacks are włączony
Refbacks are włączony

Skocz do Forum


Bestiarium