Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor
Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Witamy na HCFOR.pl - Forum bez tabu!!!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.
Zapomniałem hasła
Wróć   Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor > History Corner > Starożytność, Średniowiecze

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
  #21  
stare 13-06-2009, 20:02
Avatar Logram
Logram Logram jest nieaktywny
Stały Czytelnik
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Reputacja: 26
Logram is on a distinguished road
Postów: 105
Logram is on a distinguished road
Domyślnie

a mnie zastanawia... jak by dzisiejszy świat wyglądał,gdyby chrześcijaństwa by po prostu ... nie było.

Jedyne,co mnie denerwuje,to to,że rodzice narzucają swoim nowo narodzonym pociechom religie- akurat w PL to norma,więc co się później dziwić,że dana osoba ma w d**** kościół\Kościół.
Ja jakoś chrzczony[?] nie byłem, ale ateistą chyba się nie czuję...tym bardziej katolikiem etc.

Bo Bogiem jestem,sam w sobie

Cytat:
Napisał LewackaPizda
Ateiści zawsze mają najwięcej do powiedzenia o wierzę.
a nie jest przypadkiem tak,jak pisałeś wyżej ?

Cytat:
Jak każdy użytkownik mam prawo do wypowiedzi(...)
więc piszemy,piszemy,piszemy

każdy ma jakieś swoje zdanie,każdy ma swoje racje,więc jest po 50 % i znów remis
__________________
Cytat:
Czasami wierzę,że wiecznie mogę tak bezpiecznie wierzyć...
Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Kontekstowy

Avatar Pani Kontekstowa
 
Avatar
Skąd: HCFOR
Wiek: 28
Postów: 760

loading...
 
  #22  
stare 13-06-2009, 21:35
Avatar karo
karo karo jest nieaktywny
Senior Member
 
Zarejestrowany: May 2009
Reputacja: 828
karo is a splendid one to beholdkaro is a splendid one to beholdkaro is a splendid one to beholdkaro is a splendid one to beholdkaro is a splendid one to beholdkaro is a splendid one to beholdkaro is a splendid one to behold
Postów: 309
karo is a splendid one to beholdkaro is a splendid one to beholdkaro is a splendid one to beholdkaro is a splendid one to beholdkaro is a splendid one to beholdkaro is a splendid one to beholdkaro is a splendid one to behold
Domyślnie

Może byś mówił teraz allah akbar Może byś wyznawał Swaroga.
Odpowiedź z Cytatem
  #23  
stare 15-06-2009, 21:01
Avatar Crassus
Crassus Crassus jest nieaktywny
Czytelnik powracający
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Reputacja: 27
Crassus is on a distinguished road
Postów: 56
Crassus is on a distinguished road
Domyślnie

Według mnie religia przydatna jest tylko osobą słabym, które nie potrafią wierzyć w siebie i w swoje umiejętności tylko w to, że powiedzą kilka razy modlitwę i bóg im pomoże podjąć trudną decyzję itp.
Człowiek silny tego nie potrzebuje. Liczy na samego siebie, na swoje zdolności, a nie w to, że jakiś ziomek zrobi mu łaskę i pomoże...
I uważam też, że dzieci nie powinny mieć styczności z religią. Powinny być omówione w ramach zajęć dzisiejszej religii wszystkie, a przynajmniej te najsilniejsze religie świata, tak aby kiedy takie dziecko stanie się już dorosłe i będzie wiedziało co jest dla niego lepsze to wybierze tą swoją drogę. Może na początku trochę pobłądzić, ale odnajdzie wreszcie to co powinno. W końcu każdy uczy się na błędach, nie?
Odpowiedź z Cytatem
  #24  
stare 01-07-2009, 16:49
CreativeOne CreativeOne jest nieaktywny
Podglądacz
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Reputacja: 10
CreativeOne is on a distinguished road
Postów: 11
CreativeOne is on a distinguished road
Domyślnie

Prawda, Crassus. Co do świadomego wyboru religii - zawsze było takie moje zdanie.
Lewacka[że już nie dokończę nicka] - nikt nie zabrania nikomu wierzyć, ale lepiej mieć świadomość. Ty decydujesz, czy jesteś świadomy otaczającego Cię świata, czy wierzysz w bajki. Na dodatek głupie.
Odpowiedź z Cytatem
  #25  
stare 03-07-2009, 00:40
Pscolbizbiz Pscolbizbiz jest nieaktywny
Podglądacz
 
Zarejestrowany: May 2009
Reputacja: 96
Pscolbizbiz will become famous soon enough
Postów: 9
Pscolbizbiz will become famous soon enough
Domyślnie

Takie fakty należy częściej przytaczać i publikować - im bardziej doinformowane będzie społeczeństwo, tym lepsze będzie miało podstawy do podejmowania ważnych decyzji jak np. chrzczenie dziecka czy posyłanie go do pierwszej komunii.
Również uważam, iż takie wpajanie religii dziecku nie powinno mieć miejsca i sam czuję się ofiarą tej tradycji, ale z drugiej strony to rodzice decydują o wychowaniu dziecka i nie wyobrażam sobie, żeby jakakolwiek instytucja mogła ingerować w treści lub zasady jakich uczą swoje potomstwo. Wolność przede wszystkim.
W Polsce najbardziej wkurza mnie płaszczenie się przed Kościołem na każdym kroku. Duchowieństwo jest nietykalne, a większość mediów boi się Kościoła. Zapewne mają powody albo wolą nie tracić pieniędzy
Odpowiedź z Cytatem
  #26  
stare 04-07-2009, 12:48
Avatar LewackaPizda
LewackaPizda LewackaPizda jest nieaktywny
Podglądacz
 
Zarejestrowany: May 2009
Reputacja: 65
LewackaPizda will become famous soon enough
Postów: 20
LewackaPizda will become famous soon enough
Domyślnie

>>CreativeOne
>czy wierzysz w bajki. Na dodatek głupie.
>głupie.

Miej odrobinę szacunku. Od kulturalnego człowieka wymaga się tolerancji i rozwagi, które obie przychodzą z dojrzałością. Prawda jest taka, że zapewne jesteś gimnazjalistą, który grzecznie poszedł do bierzmowania, bo mama Ci tak kazała.

>>Crassus
Ja z całą pewnością mogę stwierdzić, że jestem człowiekiem słabym i potrzebującym pomocy, wcale się nie wstydząc. Słabość leży w ludzkiej naturze. Słabość to konsekwencja poszukiwania prawdy, która nie jest pozytywna i radosna. Natura i psychika człowieka nastawia się na znalezienie czegoś przyjemnego. Tu się rozczarowujemy - nie ma nic przyjemniejszego niż życie, niezależnie jak subiektywne i obiektywne ono jest. Ale nie ma żadnej „innej prawdy” - każda dziwaczna iluminacja jest fałszem. Prawda to kotlet, który wpierdalam i Słońce, które mnie grzeje. Skoro uważasz, że jesteś silny psychicznie i poradzisz sobie z prawdą, to się mylisz. Jeśli nie teraz, to zauważysz to później, chociażby po skończeniu gimnazjum.

>>Pscolbizbiz
Słyszałeś o czymś takim jak psychologia religijności? Nawet tacy psychoanalitycy jak Freud i Jung nie negowali istnienia religii w życiu społecznym i jego kształtowaniu. Freud uważał religię za iluzję, która była gwarantem ładu i ukształtowania norm moralnych. Ona stanowiła bazę programową systemu hierarchii wartości. Na podstawie swoich badań, stwierdził, że może także zastępować magistralę połączeń uczuciowych między ojcem a synem - pacjenci kierowali swoje uczucia do Boga. Jung natomiast uważał, że człowieka tworzą normy, wpojone mu przez religię. Tradycje mają decydujący wpływ na życie człowieka. Co prawda, Jung uważał także, że religia zaniknie, ustępując miejsca psychologii.
Psychologia religijności w swoich podstawowych założeniach umieszcza wpojenie religii przez rodzica w najmłodszych latach. Ja uważam, że tzw. ateiści nie istnieją. Oni zawsze w coś wierzą, tylko tego tak nie nazywają. Dla Jurka bogiem będą pieniądze, a dla Krzyśka komputer - co zostało im wpojone przez rodziców.

>W Polsce najbardziej wkurza mnie płaszczenie się przed Kościołem na każdym kroku. Duchowieństwo jest nietykalne, a większość mediów boi się Kościoła.

Oddzielenie życia świeckiego od religijnego jest głupie i bezsensowne. Oddzielenie sacrum od profanum. Te sfery życiowe człowieka zachodzą na siebie jednocześnie, a człowiek niepotrzebnie stawia sobie między nimi mury. Przypuszczam, że większość userów nie zrozumiałoby mojego następnego wywodu, srsly. Ergo, pozostawię to do interpretacji własnej.

>Wolność przede wszystkim.

Teraz pewnie zastanawiasz się nad ignorancją tych wszystkich katolów, siedzących w hermetycznym świecie eskapizmu religijnego, prawda? Pomyśl sobie, że w gruncie rzeczy, to niereligijni fanatycy są równie wielkimi skurwielami jak ci religijni. A może większymi? Rewolucja francuska (pod hasłami równości, wolności i braterstwa) zabiła w ciągu trzech lat więcej ludzi, niż hiszpańska inkwizycja przez trzy stulecia.
Odpowiedź z Cytatem
  #27  
stare 04-07-2009, 14:02
29lat 29lat jest nieaktywny
Czytelnik powracający
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Kraków
Reputacja: 43
29lat is on a distinguished road
Postów: 84
29lat is on a distinguished road
Domyślnie

A ja jestem Katolikiem, nie jestem żadnym fanatykiem - wierzę w Boga, chodzę do kościoła.
Uważam, że nic nie tracę, a jedynie mogę zyskać. Poza tym wcale nie uważam się za kogoś słabego i wcale nie liczę na to, że 'ziomek zrobi mi łaskę i pomoże...'. Więc argumenty nie trafione
Odpowiedź z Cytatem
  #28  
stare 07-07-2009, 00:40
Pscolbizbiz Pscolbizbiz jest nieaktywny
Podglądacz
 
Zarejestrowany: May 2009
Reputacja: 96
Pscolbizbiz will become famous soon enough
Postów: 9
Pscolbizbiz will become famous soon enough
Domyślnie

Drogi LewackaPizda

Widzę, że karcisz wszystkich jak leci
Jednak, sądząc po cytowaniu, wybiórczo podszedłeś do mego posta i szybko mnie zaszufladkowałeś. Odwdzięczę się tym samym

>>Ja uważam, że tzw. ateiści nie istnieją. Oni zawsze w coś wierzą, tylko tego tak nie nazywają.
Dla mnie definicja ateisty jest prosta - osoba, która nie wierzy w istnienie Bogów/Boga, określonego jako nadnaturalnego stwórcę.
A to, czy dla takiej osoby najważniejsza jest forsa, miłość czy konsumpcja etc... to już zupełnie inna bajka.

>>Pomyśl sobie, że w gruncie rzeczy, to niereligijni fanatycy są równie wielkimi skurwielami jak ci religijni.
Chłopie, no to pojechałeś Powiedz mi czy chciałeś w ten sposób zaznaczyć, że Kościół to mniejsze zło... a może zupełnie usprawiedliwić Watykan?? To ma być argument na to ile osób zginęło przez tę instytucję?! Skurwiele są wszędzie, ale instytucje Kościelne mają jakąś niebywałą wyporność i umiejętność oczyszczenia się z zarzutów.
>>Rewolucja francuska (pod hasłami równości, wolności i braterstwa) zabiła w ciągu trzech lat więcej ludzi, niż hiszpańska inkwizycja przez trzy stulecia.
I proszę nie rzucaj statystykami, bo wystarczy zajrzeć na pierwszą stronę, żeby wiedzieć kto tu prowadzi.

Psychologia religijności i tradycja. Naturalnie, to rodzice decydują co będą przekazywali swojemu potomstwu - nie jestem za tym, żeby wprowadzać w tej sferze jakiekolwiek restrykcje. Jeśli rodzice uważają, że należy dzieci uczyć religii, to naturalnie powinni.
Świetnie, że religia wprowadza do naszego życia normy moralne, natomiast inną sprawą jest jakim kosztem. Jeśli o mnie chodzi to wolałbym być bezdusznym skurwielem, aniżeli przechodzić przez piekło poczucia winy raz jeszcze.

Osobiście oddzielam wiarę i religię od instytucji Kościoła, który zawsze będzie ułomny, gdyż, wbrew temu co mogłyby sugerować niektóre dogmaty, jest kierowany przez ludzi... nie bogów W tym cała rzecz.

Z faktów przytoczonych na początku wątku jasno wynika, że Kościół nie stroni od oportunizmu, walki o wpływy i medialnej gry. Zachowuje się jak partia polityczna, tyle że na arenie międzynarodowej.
Ma przy tym genialny system naboru łączący strach przed piekłem z tradycją. Chrzest, komunia, bierzmowanie.... naprawdę sądzicie, że w wieku 15 lat można samodzielnie i odpowiedzialnie podejmować takie decyzje?? Jasne, na wszystko znajdzie się jakieś wytłumaczenie. A potem w wiadomościach pojawiają się takie śmieszne statystyki, jak to w naszym kraju jest tylu Katolików, a tylko garstka chodzi do Kościoła. Przynajmniej bądźcie szczerzy ze sobą i zmieńcie sposób liczenia owieczek

Na lekcji religii ksiądz narysował na tablicy "okręgi zbawienia". W środku byli Katolicy, a na peryferiach osoby innej wiary. Wytłumaczył nam, że zbawiona może być osoba innej wiary, jednakowoż pod warunkiem, iż wcześniej nie była Katolikiem. Nie wymaga komentarza.
Odpowiedź z Cytatem
  #29  
stare 09-07-2009, 22:03
Trymus Trymus jest nieaktywny
Podglądacz
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Reputacja: 32
Trymus is on a distinguished road
Postów: 5
Trymus is on a distinguished road
Domyślnie

Dobrze Panowie powiem wprost nei różnicie się niczym od owej wyśmiewanaje przez was ciemnoty, chłopi wierzyli, że dziesięcina jest należna zapłatą a ich los usankcjonowany w Piśmie wierzyli plebanowi, Wy zaś jak pocieszne kołko wzajemnej adoracji wierzycie bezkrytycznie tym wypocinom. Powiem krótko kłamstwom, manipulacjom przemieszanym nie wiem czemu ze zwykła mało szokującą wiedzą dla znających oczywiście kontekst. Wiele razy odpisywałem na te bzdury. Tylko kilka rzeczy żeby uzmysłowić prawdziwośc oskarżeń.

Cytat:
II w. - Święty Klemens z Aleksandrii pisał: “Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą”.
No i? Co w związku, imputujecie chrześcijanom, że wymyślili mizogonizm? Już Arystoteles twierdził, że kobieta jest niedoskonałym mężczyzną, jakoś nikt nie potępia myśliciela. Faktem jest, że chrześcijaństwo poprawiło dolę kobiety, proszę poczytać o jej pozycji.
Cytat:
321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje oficjalnie święcić niedziele zamiast dotychczasowej soboty. Dekret Konstantyna brzmi następująco: “Czcigodny dzień Słońca winien być wolny od rozpraw sądowych i od wszelkich zajęć ludności miejskiej; natomiast mieszkańcy wsi mogą w tym dniu swobodnie uprawiać rolę” (Codex Justinianus, III, 12).
Większość chrześcijan, szczególnie nieżydowskiego pochodzenia od dawna czciła niedzielę, jako dzień zmartwychwstania. Prawodawstwo potwierdziło stan faktyczny. Co w dziwnego w tym, że pokrywał się z rzymskim dniem słońca? Miano wymysleć ósmy dzień tygodnia by nie było posądzenia o synkretyzm?


Cytat:
382 r. - Synod w Rzymie zwołany przez Damazego ustanawia zwierzchnictwo Kościoła rzymskiego nad pozostałymi. Uchwała głosi: “Choć kościoły katolickie rozsiane na ziemi są jedną komnatą ślubną Chrystusa, święty kościół rzymski jednak został wywyższony ponad wszystkie kościoły nie uchwałami żadnych synodów, lecz otrzymał prymat słowami Pana i Zbawiciela naszego”. Dotąd nie istniał jeden, wielki Kościół katolicki, tylko wiele pomniejszych i nieraz konkurujących ze sobą.
Och, czyli od tego roku Rzym jest zwierzchnikiem nad innymi patriarchatami? Zaiste ciekawe, jeśli do XI wieku konkurował z Konstantynopolem, który miał przewagę w postaci opieki prawowiernego cesarza. Nie wspominając o silnej pozycji pozostałych, która upadła dopiero po podbojach muzułmanów. No ciekawa teza, ciekawa-rewolucyjna.

Cytat:
539 r. - Ustanowiono władzę papieży oraz ofiarę mszy świętej.
Ktoś wyjaśni kto i jaką władzę ustanowił, i jaką ofiarę?

Cytat:
993 r. - Papież Leon III zaczął kanonizować zmarłych.
A ktoś kanonizował żywych, zresztą z gimnazjum może ktoś pamięta, że Leon III koronował Karola w 800 r. Może go sklonowano, w imię wiary.
Cytat:
1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych, aby rozwiązać problem przejmowania spadków przez ich rodziny. Dotąd duchowni mieli żony i dzieci.
Tak tylko od 911 r. Cluny walczyło z nikolaizmem.
Cytat:
1054 r. - Michał Ceruliusz, patriarcha kościoła wschodniego i Leon IX (pośrednio) obrzucili się nawzajem klątwami.
No tak, jak najbardziej pośrednio bo Leon IX z grobu chyba.
Cytat:
1099 r. - Masakra Muzułmanów i Żydów w Jerozolimie (w tym ok. 70 000 Saracenów).
Jasne w tym jeszcze milion chińczyków, wierzyć liczbom kronikarzy to dać wiarę, że Imperium Rzymskie miało 400 mln obywateli. Boje się że ktoś i w to uwierzy. Zresztą wojska odbijały zajętą przez muzułmanów ziemię należącą do Bizancjum. Radzę też poczytać jak honorowo walczyli muzułmanie pod Kserigordon czy nawet samą Jerozolimą.

Cytat:
1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy Kościoła zamęczyli lub spalili żywcem setki tysięcy ludzi.
Taa, bajki o strasznej inkwizycji. Czy ktoś wie, że w XIII w w Langwedocji czyli gorącej od heretyków jedynie 3 razy zarządzono użycie tortur w przesłuchaniu. Czyniono to b. rzadko najczęściej wobec oskarżonych wobec których były przekonywające dowody. Tortura musiała być jednorazowa, najwyżej pół godziny, nie można było kaleczyć, torturować dzieci, kobiet starców, obecny był lekarz. Torturowano sporadycznie, na stosach płonęli nader często gwałciciele, pedofile i mordercy, którzy oddawali się pod osąd inkwizycji bo była ona niebem w porównaniu z sądem świeckim.

Cytat:
1208 r. - Innocenty III zaoferował każdemu, kto chwyci za broń, oprócz prolongaty spłat i boskiego zbawienia, również ziemię i majątek heretyków oraz ich sprzymierzeńców. Rozpoczęła się krucjata, której celem było wymordowanie Katarów. Szacuje się, iż krucjata pochłonęła milion istnień ludzkich, nie tylko Katarów, ale dotknęła większą część populacji południowej Francji.
Ależ ja się uśmiałem, naprawdę ktoś w to uwierzył w ten milion? To tak jakby wybić na niewielkim w sumie objętym herezją obszarze Francji połowę ówczesnej ludności Polski. Czy ktoś ma tu internautów za kompletnych idiotów. Milion ofiar wojny w średniowieczu...ktoś przesadził ja wiem 50X?

Cytat:
1231 r. - Nakaz papieski zalecał palenie heretyków na stosie. Pod względem technicznym pozwalało to uniknąć rozpryskiwania się krwi.
Zapomniał ktoś dodać, że sposób wykonywania kary pochodził z prawa rzymskiego.
Cytat:
XIV w. - Wybucha epidemia czarnej śmierci. Kościół wyjaśniał, że winę za ten stan rzeczy ponoszą Żydzi, zachęcając przy tym do napaści na
nich.
Bzdura hierarchowie brali żydów w obronę podobnie jak podczas rozruchów w Niemczech w 1096 ryzykowali często życiem, broniąc Żydów. Kościół mówił o karze boskiej, lud prosty lud widział wroga w Żydzie.

Cytat:
1311 r. - Papież Klemens V jako pierwszy ukoronował się potrójną koroną władcy.
Otóż nie wiadomo, chyba że autor wykopał źródło w ogródku.

Cytat:
1568 r. - Hiszpański trybunał inkwizycji wydaje nakaz śmierci na trzy miliony Niderlandczyków, którzy - jak brzmi hasło wypisane na kapeluszach “gezów” - wolą być “raczej Turkami niż papistami”.
No tak trybunał słynący z powolności działania wydaję wyrok an ludność całych Niderlandów, ktoś zapomina że w ogromnej większośi szczególnie na południu katolików wiernych Rzymowi. To jakiś cyrk nielogicznego myślenia.

Cytat:
1648 r. - Na fali antysemityzmu, wymordowano w Polsce ok. 200 000 Żydów.
Źródło!!! Jak ja chcę źróło do tej rewelacji, napisałbym na jego podstawie ksiązki, które zmiotłyby dotychczasowy pogląd na historię Polski. 200 tyś w jeden rok, kto to przeoczył??? Wolne żartY!!!

Żeby było jasne, nie twierdze że Duch św działa w kościele i ten nei zrobił niczego złego. Zrobił wiele, wiele jest przypisywane KK grzechów protestantów. Ale ktoś perfidnie całkowicie ahistorycznie wyjmuje pojedyncze daty z historii Europy kreując kościół na przyczynę wszlekiego zła. Nie zwraca uwagi na panujący światpogląd, klimat epoki, absurdalnie oceniając śrdeniowiecze z perspektywy moralności mieszczańskiej XX wieku. Obraz jest uproszczony tendencyjny, zideologizowany zgoła nieprawdziwy.

Proszę tak może wyglądać odp drugiej strony

Polowanie na czarownice, było trochę bardziej skomplikowanym zjawiskiem niżli upustem fanatyzmu religijnego. Mechanizm szukania kozła ofiarnego dobrze opisane w psychologii, jest zjawiskiem tak starym jak społeczności ludzka, ofiarą jego padł Sokrates. Nie jest domeną religii, bo choć pewne podłoże religijne mogło mieć siłę, główną przyczyną przesladowań Żydów w III Rzeszy był nacjonalizm, rasizm, pseudo naukowa eugenika. Jakoś przesldowań nie widać praktycznie do XIV wieku- są sporadyczne, w ogóle nie widać prześladowań między V-XI wiekiem- a była wtedy Europa coraz bardziej chrześcijańska. Kryzys! Społeczny, ekonomiczny vide kryzys Imperium Romanum -prześladowania chrześcijan Dioklecjan, kryzys spowodowany wielką zarazą, głodem , permanentnym stanem wojny i strachu w XIV wieku - zaczynają się procesy o czary. Które szybko rozpowszechnią się i przestaną być domeną KK.
Kryzys- 1929 r. ogromne bezrobocie, strach przed kolejną wojną, inflacja, niezadowolenie z traktatu wersalskiego pozwala Hitlerowi dojść do władzy wyborach 1930 r. zdobywa kilkakrotnie więcej głosów. Pamiętam jak pisałem prace o antysemityzmie w prasie polskiej w międzywojniu, na próżno było szukać do 1930 r antysemickich wystąpień ludności, artykułów w prasie także narodowej, już myślałem, że czeka mnie zmiana tematu. Aż tu nagle dotarłem do przełomowego załamania w 1930, po kilku dniach musiałem zawęzić horyzont chronologiczny.
Spojrzenie na historie z góry postawiona tezą przypomina czasy stalinowskie i argumentację ex post. Jeśli będziemy chcieli dowieść tego ,że chrześcijaństwo czy jakakolwiek religia jest czynnikiem zapalnym najsilniejszym ze wszystkich dowiedziemy tego. Cóż zrobić z rewolucją francuską wyrosłą na filozofii oświecenia, racjonalizmie, antydogmatyzmie? Która roztoczyła nieznany wcześniej totalny terror. Która sukcesywnie zwalczała religię jako taką, szybko zastępując ja kultem Doskonałej Istoty, Rozumu czy czegokolwiek? Dopiero Napoleon docenił religię katolicką jako czynnik łagodzący waśnie społeczne, stabilizujący. Nawet jeśli traktował ja jako tylko zjawisko społeczne, widział, że człowiek potrafi zabijać. Nieważne czy za antykościelny materializm dialektyczny Marksa, czy nacjonalizm wrogi chrześcijaństwu jako religii człowieka słabego, Boga który umarł na krzyżu. A naukę może wykorzystać by zabić więcej, skuteczniej, pragmatyczniej. Zaczniemy sumować przez religię umarły miliony, a przez antykatolicki marksizm-leninizm-stalinizm + rojenia nacjonalistyczne pseudonaukowe setki. Tylko po co nie mam zamiaru deprecjonować roli nauki przez to , że Mengele czy Stalin źle jej używali. Proszę o podobna postawę wobec religii. Zaraz się dowiem, że Stalin chodził do seminarium. Ale nie dowiem się, że seminarium było w ówczesnej zabitej dechami dziurze jedyną szkołą, z jakimkolwiek poziomem, do której szedł ktokolwiek nawet najdalszy od wiary, żeby zrobić karierę poza ziemianką przymierającego głodem chłopa. Niewygodne? Na pewno nie pasuje pod spektakularna tezę-wszystko przez religie.

Wg oficjalnych danych rosyjskiej komisji rehabilitacji ofiar komunizmu z 1992 od 1917 do 1985 zamordowano 200 tyś duchownych różnych wyznań, drugie tyle internowano. Zamykano tysiące cerkwi, zborów, meczetów. Wysadzano je, ograbiano, przerabiano na spichlerze. Proszę poczytać o ustawie bolszewików dotyczącej rozdziału państwa od kościoła i jej realizacji od 1918 r. Następnie zapoznać się z oficjalnym popieranym przez partię Związkiem Wojujących Bezbożników. Jawnie w imieniu ateizmu walczono z religią prowadząc eksterminację fizyczna kleru którego listy przeznaczonego do eksterminacji sporządzało pismo związkowe Ateist

Ostatnio edytowane przez Trymus : 09-07-2009 - 22:06
Odpowiedź z Cytatem
  #30  
stare 09-07-2009, 23:12
Avatar fascynator69
fascynator69 fascynator69 jest nieaktywny
...Zonk!!...
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Szczecin
Reputacja: 30377
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Postów: 4,175
fascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond reputefascynator69 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Ech... Żal, że to już koniec, poważnie... Jednak jako urodzony sceptyk - choć optymista () - czarno widzę ciąg dalszy... Zapominasz, że Twoje podejście wymaga trudu dociekania prawdy - czyli pracy... pracy... pracy... A znacząca większość chce mieć rację szybko, łatwo i przyjemnie. I niekoniecznie musi to być prawda, wszak po to powstał internet - aby było miło i szybko...
__________________
"Człowiek myśli sobie to i owo, ale jednak najczęściej to."
S.M.
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
broń, była, ciała, człowieka, dzień, ilości, jak, jego, kara, kobieta, miliony, naszej, pięć, problem, przed, przez, roku, również, różnych, tortury, usuwanie, wiary, wyrok, zamiast, zwierzęta


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony

Skocz do Forum