Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor
Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Witamy na HCFOR.pl - Forum bez tabu!!!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.
Zapomniałem hasła


Bestiarium
Wróć   Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor > Narkotyki > Wiedza ogólna

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
  #1 (permalink)  
stare 15-09-2008, 18:56
Avatar zisk
Founder
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Reputacja: 26935
zisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond repute
Postów: 9,224
zisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond reputezisk has a reputation beyond repute
Domyślnie Holandia.... Państwo wolne od narkotyków?

Jak wiemy, polityka wobec niektórych środków psychoaktywnych, w tym również marihuany i jej przetworów od kilkudziesięciu lat kształtowana jest przede wszystkim na poziomie międzynarodowym a dopiero w drugiej kolejności na szczeblu państwowym. Generalnie w większości krajów na świecie przyjęta została zasada prohibicji. Takie podejście jest owocem w prostej linii, fanatycznych działań USA a w tym najbardziej Harrego J. Anslingera. Zdecydowanej większości niepodległych państw na świecie – został można by rzec narzucony – amerykański model walki z narkomanią.


Szacuje się, że marihuaną i jej przetworami regularnie i sporadycznie odurza się do 25% ludności całego globu. Dla europejskiego czytelnika taka statystyka może wydawać się zdecydowanie zawyżona – trzeba mu jednak pamiętać, że w Azji i Afryce – gdzie zgrupowana jest większość ludności ziemi (75%) marihuana i haszysz jest używką kulturową, powszechną i naturalną tak jak alkohol w Europie czy Ameryce. Mimo tego, bez poszanowania tych danych, łamiąc przyrodzone prawo człowieka do wolności kolejne konwencje ONZ wyznaczyły model, w którym zwalczanie narkotyków i zjawiska narkomanii pozostawione jest przede wszystkim organom ścigania i represji karnej.


Tak jest od 1961 roku, kiedy amerykańska prohibicja rozszerzyła się na 60 państw, członków ONZ, które podpisały „Uniform Drug Convention”, przez co zobowiązały się do wycofania konopi z użycia w ciągu najbliższych 25 lat. Wprawdzie ratyfikowanie konwencji było dobrowolne, jednak przedstawiciele USA zaznaczyli, że żaden kraj nie otrzyma pomocy gospodarczej jeśli jej nie podpisze. I tak, odtąd dominujące na Świecie jest podejście prohibicyjne w obszarze zapotrzebowania, używania, obrotu i produkcji na całym niemal świecie wyznaczone przez mniejszość dla większości. Takie podejście w załażeniu miało ograniczyć liczbę tych, którzy narkotyki – w tym marihuanę i jej przetwory używają. Jak wiemy model taki, choć powszechny w większości współczesnych państw nie zdołał jednak zapobiec rozprzestrzenianiu się tego zjawiska. Co gorsze, prohibicja, która miała chronić ludzi przed tzw. pierwotnymi następstwami zażywania narkotyków, będących pochodną ich farmakologicznych właściwości, spowodowała wystąpienie licznych problemów wtórnych. W sytuacji, kiedy niemal cały świat – choć z kwaśną miną – to jednak przyklasnął polityce prohibicji, pod wpływem dyplomatycznego szantażu USA to jeden niewielki europejski kraj wyróżnił się podejściem prawnym do tego problemu.

Zapoczątkowane bowiem w 1976 roku podejście Holendrów do narkotyków, jako punkt wyjścia przyjęło stanowisko pośrednie wobec problemu narkotyków – pomiędzy całkowita wolnością i całkowitym zakazem. Uznano, jak się portem okazało nie bez racji zresztą, że substancje odurzające jako, że towarzyszą ludziom od pradziejów, zostały już zintegrowane we współczesnych społeczeństwach w tak znaczący sposób, że kontrolowane dopuszczenie tych środków stanowi nie tylko naturalny i oczywisty krok naprzód ale także obowiązek nowoczesnego państwa w trosce o zdrowie i – co najbardziej godne podkreślenia – wolności jego obywateli.


Jednocześnie uznano, że hasło zerowej tolerancji rodem z USA oraz nierealna wizja społeczeństwa wolnego od narkotyków są niemożliwe do uzyskania. Takie hasła formułowane w ramach błędnego podejścia są po prostu szkodliwe. Nie znaczy to, że holenderska polityka redukcji szkódindywidualnych i społecznych nie stosuje zakazów i sankcji karnych, których w tej materii nie można przecież zupełnie wyeliminować. Uznaje jednak w odróżnieniu od np. ustawodawstwa polskiego i innych zacofanych w tej marerii krajów, za ważniejsze dla walki z narkomanią angażowanie służb do tego odpowiednio przeznaczonych, a wiec socjalnych i służby zdrowia – nie zaś organów ścigania i represji karnej, która do leczenia się nie nadaje. Takie podejście odwraca całkowicie postrzeganie tego problemu ale... w swojej prostocie jest trudne do zrozumienia dla większości z nas. Aby go zrozumieć należy się mu nieco głębiej przyjrzeć. Otóż w holenderskim modelu walki z narkomanią represje karne związane z popytem na niektóre środki odurzające zepchnięte zostały na dalszy plan ustępując miejsca znacznie istotniejszym problemom, takim jak zapobieganie przez edukowanie, informowanie i odpowiednio skonstruowaną propagandę antynarkotykową. Porównując holenderski model walki z narkomanią do powszechnie występujących i stosowanych w innych krajach, możemy uznać go za szokujący: powierzchownie bowiem wygląda to tak, że detaliczny handel marihuaną i haszyszem jest w pewnym zakresie dopuszczalny. Jednocześnie należy jednak zaznaczyć i obalić powszechnie panujący mit jakoby Holandia była tym krajem gdzie narkotyki są legalne. Narkotyki w Holandii nie są legalne i twierdzenie inne jest nieprawdą. Prawo międzynarodowe – przede wszystkim tzw. konwencje ONZ, a nade wszystko art. 3 ust. 2 konwencji wiedeńskiej z 1988 roku , który nakazuje kryminalizację posiadania, nawet na własny użytek środków psychoaktywnych, w tym także przetworów konopi, nie pozwala na to – tak wiec legalizacja konopi czy to w Holandii czy w innym kraju, który ratyfikował wspomnianą konwencję (także Polska) byłaby niedopuszczalnym złamaniem międzynarodowego prawa.

Jak zatem możliwe jest, że w Holandii można kupić na własny użytek marihuanę czy haszysz? Aby to zrozumieć w pełni trzeba wniknąć nieco głębiej w mechanizmy procesowe i praktyczną wykładnię holenderskiego prawa.

W Holandii obowiązuje w procesie karnym tzw. zasada oportunizmu, pozwalająca uelastycznić prawo. W jej wyniku Ministerstwo Sprawiedliwości wydaje faktyczne wytyczne dla prokuratorów, ustalając hierarchicznie najważniejsze do osiągnięcia cele . Samo zażywanie marihuany i jej przetworów jest w myśl tych wytycznych na samym dole tej hierarchii. Dlatego, rzeczywisty zakres ścigania jest bardzo niewielki a dla organów ścigania jest najmniej ważny w świetle całościowej polityki walki z narkomanią. Dodatkowo, narkotyki podzielono.

Nikt rozsądny, a przede wszystkim o odpowiedniej wiedzy nie może upierać się, że wszystkie środki odurzające i substancje psychoaktywne są w tak samo niebezpieczne. Nie można bowiem do jednego worka wrzucać marihuany, haszyszu, nikotyny, alkoholu, extasy, amfetaminy, kokainy, LSD, heroiny, morfiny, kodeiny, metadonu i pozostałych leków a nawet łysiczki lancetowatej czy inhalantów identycznie jak nie można tego robić z kradzieżą, gwałtem, morderstwem czy wymuszeniami i prostytucją.


Holenderski wysoki priorytet ścigania obejmuje tylko najcięższe gatunkowo przestępstwa związane z narkotykami – czyli ich masową produkcję, (szczególnie narkotyków twardych) przemyt, handel hurtowy na wielką skalę i uznaje takie czyny jako przestępstwa, które są najbardziej szkodliwe... jednocześnie nie uznając za priorytet polowania Policji na zwykłych konsumentów konopi, którzy są relatywnie nieszkodliwi w porównaniu do zorganizowanych grup czerpiących gigantyczne korzyści z obrotu niedozwolonymi substancjami. Holendrzy zatem, wykorzystując tę wiedzę, podzielili substancje narkotyczne na tzw. miękkie, do których zaliczyli m.in. marihuanę i jej przetwory oraz twarde czyli wszystkie pozostałe z wyłączeniem tytoniu i alkoholu jako legalne całkowicie. Ten wydawałoby się oczywisty podział wynika z przekonania, że choć wszystkie narkotyki niosą ze sobą ryzyko, to w przypadku marihuany i jej pochodnych niebezpieczeństwa te są względnie niewielkie. Jednocześnie trafnie uznano, że alkohol i tytoń, choć generalnie bardziej niebezpieczne dla zdrowia (zgodnie z wynikami badań naukowych) wrosły w kulturę europejska zbyt głęboko by z nimi walczyć. W praktyce oznacza to, że posiadanie nieznacznej ilości marihuany bądź haszyszu w Holandii (do 30 gram) stanowi jedynie wykroczenie, co jest w zasadzie całkowicie niekaralne. Konsumenci konopi jako niegroźni nie pozostają w obszarze zainteresowania organów ścigania, o ile posiadają wspomnianą niewielką ilość narkotyku przeznaczonego na własny użytek. Ten niski priorytet ścigania posiadania, detalicznego handlu konopiami i jej pochodnymi, ewoluując, doprowadził po czasie do zinstytucjonalizowania owej pseudo legalizacji. Lokalne władze, przy tolerancji ze strony Policji i prokuratury, wydają zezwolenia na prowadzenie specjalnych kawiarni (coffeshops), w których dopuszczalna jest detaliczna sprzedaż marihuany i jej pochodnych pod kontrolą. Oczywiście aby taka działalność mogła mieć miejsce, trzeba dodatkowo spełnić szereg wymogów i zastosować się do ograniczeń, dzięki którym bez zakłóceń dla porządku publicznego funkcjonuje ona przynosząc zyski dla budżetu państwa, które można przeznaczać do realizacji o wiele skuteczniejszych metod walki z narkomanią – tzw. polityki redukcji szkód, nie zaś nieskutecznego ścigania drobnych posiadaczy.

Dzięki takiemu podejściu w Holandii, można legalnie wejść w posiadanie konopi w celu rekreacyjnego odurzania się. Decyzja o pozornej legalizacji marihuany, choć nadal wywołuje dyskusje co do słuszności i dla wielu jej przeciwników stanowi niedopuszczalny błąd – to jednak z punktu widzenia jej efektywności okazała się po ponad 30 latach niezwykle trafną, co tylko potwierdza jej słuszność. Państwo zamiast bowiem finansować bezsensowne działania Policji, prokuratur i sądów, pieniądze podatników wykorzystuje znaczenie efektywniej w ramach profilaktyki, leczenia chorych i ich ewentualnej społecznej readaptacji. Oddzielenie narkotyków twardych od miękkich, zaowocowało także zahamowaniem wzrostu liczby użytkowników narkotyków twardych – co potwierdziły badania statystyczne – zaprzeczając wykrzykiwanej przez przeciwników takiej polityki teorii przechodzenia z narkotyków miękkich na twarde (tzw. teorii eskalacji). Holandia stanowiła do niedawna wyjątek w Europie, gdzie podobnie jak w Ameryce, od lat obserwujemy dynamiczny rozwój narkomanii mimo restrykcyjnej polityki prohibicji i coraz większych nakładów na ściganie konsumentów środków odurzających. Korzyści związane z takiego podejścia do konopi są jednak dużo większe społecznie i ekonomicznie niż można by na pierwszy rzut oka przypuszczać. Narkomania przestała być bowiem tam tabu, co zaowocowało przede wszystkim zaprzestaniem spychania na margines wszystkich uzależnionych, tak jak odbywa się to np. u nas. Dzięki temu podniosła się znacznie świadomość społeczna w zakresie środków odurzających, ich niebezpieczeństw i leczenie... czego całkowicie brak w naszym kraju.

Takie podjecie istotnie ograniczyło również działalność zorganizowanych grup przestępczych czerpiących zyski z działalności narkotykowej hamując tym samym rozwój narkotykowego podziemia. Doprowadziło do w naturalny sposób do zwiększonej kontroli nad światem uzależnionych ułatwiając dotarcie do najbardziej potrzebujących pomocy. Nie trzeba dodawać, że eliminacja działań mafii, pociągnęła za sobą minimalizacje wszystkich dodatkowych przestępstw towarzyszącym aktywności mafijnej. Wbrew przewidywaniom sceptyków, nie zanotowano wzrostu liczby użytkowników narkotyków a konsumpcja środków miękkich, od lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Efektem takiego podejścia jest także ograniczenie liczby użytkowników najniebezpieczniejszych opiatów oraz najniższa w Europie śmiertelność heroinistów. Holenderska pozorna wolność narkotykowa stanowi uznanie szeroko rozumianego humanizmu, w którego centrum stoi człowiek co winno być naturalnym podejściem w tzw. demokratycznych państwach szczycących się rzekomą wolnością jednostki.

Poza tym ma ona swój wymiar pragmatyczny i ekonomiczny: Holendrzy, najwcześniej spośród Europejczyków uznali, że takie działanie jest po prostu bardziej opłacalne: Oszacowano, że rynek marihuany wart jest w Holandii ok. 5 mld EUR rocznie. W kraju tym sprzedaż miękkich narkotyków jest opodatkowana a same narkotyki są kontrolowane pod kątem jakości – identycznie jak jest to u nas w wypadku alkoholu. Przynosi to zyski a nie straty. Za eksperymentem Holenderskim podążają kolejne państwa (np. Belgia) zdając sobie sprawę z faktu, że współcześnie na pytanie czy powinniśmy zalegalizować miękkie narkotyki odpowiada się... nie czy... ale kiedy.

autor: Aleksander Sowa,

eioba.pl
__________________


---------------------------------------------------
Zerknij na stronę na fb, na której będę dodawał topowe programy i platformy,
na których można zarabiać w interneciehttps://www.facebook.com/Inwestycje-...5130416244362/

Najważniejszy i najmocniejszy materiał - Hard Core Rule
Chcesz coś napisać? dodać materiały? Nie wiesz jak? Ten temat jest dla Ciebie:
Poradnik

Nie widzisz zdjęć? Nie wyświetlają się? Temat jest pusty? Napisz do mnie - uzupełnie fotki na nowo!
Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Kontekstowy

Avatar Pani Kontekstowa
 
Avatar
Skąd: HCFOR
Wiek: 28
Postów: 760
Holandia.... Państwo wolne od narkotyków?

loading...
 
  #2 (permalink)  
stare 06-08-2010, 15:29
Senior Member
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Z Dupy Diabła !!!
Reputacja: 478
_666_ is a glorious beacon of light_666_ is a glorious beacon of light_666_ is a glorious beacon of light_666_ is a glorious beacon of light_666_ is a glorious beacon of light
Postów: 534
_666_ is a glorious beacon of light_666_ is a glorious beacon of light_666_ is a glorious beacon of light_666_ is a glorious beacon of light_666_ is a glorious beacon of light
Domyślnie

Ojjj taaak Holandia to Wolny kraj ... tam można kupić wiele typów narkotyków ... ja np. próbowałem z Coffie-Shop'u z miejscowości Venray w Holandii trawki :

Bob Marley - ma działanie przywołujące przykre wspomnienia z przed lat ...
Santa Maria - przywołuje wspomnienia erotyczne ...
AK47 - zabija smakiem !!! jest okropny !!!
Odpowiedź z Cytatem
  #3 (permalink)  
stare 06-08-2010, 16:31
Avatar thorgal7730
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Tilburg/Holandia
Reputacja: 3312
thorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond repute
Postów: 520
thorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
Napisał _666_ Zobacz post
Ojjj taaak Holandia to Wolny kraj ... tam można kupić wiele typów narkotyków ... ja np. próbowałem z Coffie-Shop'u z miejscowości Venray w Holandii trawki :

Bob Marley - ma działanie przywołujące przykre wspomnienia z przed lat ...
Santa Maria - przywołuje wspomnienia erotyczne ...
AK47 - zabija smakiem !!! jest okropny !!!
polecam:

White Widow - śmiechawa i radość...
Silver Haze - uspokojenie, ukojenie...
Double Bum(nie jestem w 100% pewny prawidłowosci nazwy) - masakrator totalna bania
K2 - wchodzisz na sam szczyt jak nazwa wskazuje stany wzmożonej percepcji
Amnezia - w nazwie zawarte działanie
...to dla mnie topowe tematy ale i tak nr1 zawsze bedzie dla mnie Wdówka
__________________
"Drzewo wolności trzeba podlewać krwią patriotów i tyranów."
Abraham Lincoln
Odpowiedź z Cytatem
  #4 (permalink)  
stare 06-08-2010, 16:48
Avatar ALTON
Stały Czytelnik
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Chorzów
Reputacja: 259
ALTON is a jewel in the roughALTON is a jewel in the roughALTON is a jewel in the rough
Postów: 216
ALTON is a jewel in the roughALTON is a jewel in the roughALTON is a jewel in the rough
Domyślnie

Brzmi tak ciekawie, że sam bym chciał spróbować.. dobrze, że nie mam możliwości :-)
Odpowiedź z Cytatem
  #5 (permalink)  
stare 06-08-2010, 16:51
Avatar thorgal7730
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Tilburg/Holandia
Reputacja: 3312
thorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond repute
Postów: 520
thorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
Napisał ALTON Zobacz post
Brzmi tak ciekawie, że sam bym chciał spróbować.. dobrze, że nie mam możliwości :-)
właśnie nie dobrze jakbyś zapalił to stwierdziłbyś że alkohol to gówno zapalę, do tego jedno dwa piwka popijam i jeszcze jak mi smakuje wtedy bo jak wiemy apatyt i doznania smakowe zielsko też wyostrza
...o wódce wtedy nawet nie myślę, czy wogólę o jakimś mocnym alkoholu
__________________
"Drzewo wolności trzeba podlewać krwią patriotów i tyranów."
Abraham Lincoln
Odpowiedź z Cytatem
  #6 (permalink)  
stare 08-08-2010, 16:09
Avatar umyslowy_kastrat
Stały Czytelnik
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Lublin
Reputacja: 179
umyslowy_kastrat has a spectacular aura aboutumyslowy_kastrat has a spectacular aura about
Postów: 137
umyslowy_kastrat has a spectacular aura aboutumyslowy_kastrat has a spectacular aura about
Domyślnie

nie wiem jak to jest z tymi coffie shopami, nigdy nie bylem. pale tylko polaczka. ale wydaje mi sie, ze to dziala na podobnej zasadzie jak mąka + cukier podawana rannym podczas I wojny swiatowej. lekarze mowili, ze to lek znieczulający. ranni wierzyli, a podświadomość robiła swoje. tymbardziej ze jaranie utwiera umysł i mozna zalapac jakiegos pozytywnego tripa
__________________
ANTYKOMUNA
Odpowiedź z Cytatem
  #7 (permalink)  
stare 08-08-2010, 17:39
Avatar thorgal7730
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Tilburg/Holandia
Reputacja: 3312
thorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond repute
Postów: 520
thorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond reputethorgal7730 has a reputation beyond repute
Domyślnie

Cytat:
Napisał umyslowy_kastrat Zobacz post
nie wiem jak to jest z tymi coffie shopami, nigdy nie bylem. pale tylko polaczka. ale wydaje mi sie, ze to dziala na podobnej zasadzie jak mąka + cukier podawana rannym podczas I wojny swiatowej. lekarze mowili, ze to lek znieczulający. ranni wierzyli, a podświadomość robiła swoje. tymbardziej ze jaranie utwiera umysł i mozna zalapac jakiegos pozytywnego tripa
nie do końca tak jest...naprawdę każdy towar potrafi wywołać inne doznania...pewnie związane to jest ze składem konkretnej rośliny, sposobem hodowania, znioru, przygotowania itd...a także zawartośić thc i innych substancji...
__________________
"Drzewo wolności trzeba podlewać krwią patriotów i tyranów."
Abraham Lincoln
Odpowiedź z Cytatem
  #8 (permalink)  
stare 06-11-2011, 11:02
Avatar Ordon1272
Podglądacz
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Olkusz
Reputacja: -45
Ordon1272 can only hope to improve
Postów: 21
Ordon1272 can only hope to improve
Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Ordon1272
Domyślnie

I bardzo dobrzE w Polsce też tak powinno być były by emigracji do naszego kraju tak jak my jeździmy do czech aby coś brać bo tam legalizacja w niewielkich ilościach ale zawsze można więcej ;d
Odpowiedź z Cytatem
  #9 (permalink)  
stare 04-10-2012, 14:34
Avatar paulo1909
Czytelnik powracający
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Reputacja: 10
paulo1909 is on a distinguished road
Postów: 64
paulo1909 is on a distinguished road
Domyślnie

U nas jakby była legalizacja to by było dobrze.
Byłem w tym roku na wakacjach w Holandii i już sprzedają tylko obywatelom Holandii przynajmniej w tym coffie shopie do którego jeździłem w mieście Eindhoven tak jest, ale zawsze znajdzie się miły Holender, który Ci kupi, nawet jak nie umiesz się z nim dogadać to na rękach pokażesz i powiesz hasłami to załapie o co chodzi i pójdzie Ci kupić.
Odpowiedź z Cytatem
  #10 (permalink)  
stare 05-10-2012, 22:57
Czytelnik
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: Sosnowiec / Belgia
Reputacja: 107
pidecm will become famous soon enoughpidecm will become famous soon enough
Postów: 44
pidecm will become famous soon enoughpidecm will become famous soon enough
Domyślnie

tak teraz jest wszędzie .Kupić mogA tylko obywatele holandii mało z tego musi byc członkiem klubu którym jest dany coffie shop i tylko w nim może kupic towar.Nie jestem pewny ale w niektórych regionach jest limit na jednego członka i jeżeli go przekroczy to może zostać ostro skontrolowany dlatego nie wszyscy mili holedrzy jak ich poprosisz to ci kupią.Oczywiście istnieje już alternatywne żródło i wraz z wprowadzeniem tego przepisu dochody tegoż żródła znacznie wzrosły.....a do Eindhoven mam 35 kilometrów w następne wakacje zapraszam na kawe :->
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
holandia


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony
Trackbacks are włączony
Pingbacks are włączony
Refbacks are włączony

Skocz do Forum


Bestiarium