Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor
Zarejestruj się FAQ Lista użytkowników Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz Wszystkie Fora jako Przeczytane
Witamy na HCFOR.pl - Forum bez tabu!!!
Zapraszamy do rejestracji, która umożliwi korzystanie z wszystkich funkcji naszego forum.
Zapomniałem hasła


Bestiarium
Wróć   Katastrofy, egzekucje, mutacje, śmiertelne wypadki, perwersje - forum bez tabu - HcFor > Narkotyki > Wiedza ogólna

Odpowiedz
 
LinkBack Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat Wygląd
  #1 (permalink)  
stare 23-01-2009, 14:46
Avatar Link
Senior Member
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Reputacja: 848
Link is a splendid one to beholdLink is a splendid one to beholdLink is a splendid one to beholdLink is a splendid one to beholdLink is a splendid one to beholdLink is a splendid one to beholdLink is a splendid one to behold
Postów: 1,041
Link is a splendid one to beholdLink is a splendid one to beholdLink is a splendid one to beholdLink is a splendid one to beholdLink is a splendid one to beholdLink is a splendid one to beholdLink is a splendid one to behold
Exclamation Wszystko o 'pigułce gwałtu' (GHB)

Substancja GHB, lub inaczej mówiąc 'pigułka gwałtu' coraz częściej obecna jest w polskich klubach i imprezach. Nieświadome zażycie GHB może skończyć się tragicznie dla każdej młodej dziewczyny. Nie wiesz co to jest GHB ? Lepiej dowiedz się o nim jak najwięcej zanim będzie za późno. FTB informuje i przestrzega.

Trochę Historii

W roku 1961 francuski uczony dr Henri Laboritt zsyntetyzował substancję, która z założenia miała służyć do wprowadzania pacjentów w narkozę podczas operacji. Niestety po przeprowadzeniu szeregu badań okazało się, że substancja ta nie dość, że nie daje pełnej kontroli nad bólem to w dodatku wywołuje wiele nieporządanych skutków ubocznych. Z wiadomych zatem względów nie mogła być zastosowana w medycynie. Przeprowadzano jednak kolejne badania w wyniku których, ustalono między innymi, że substancja ta zmniejsza przymus używania narkotyków i alkoholu u ludzi uzależnionych lecz nie udało się w stu procentach potwierdzić skuteczności działania. Stwierdzono natomiast, że substancja, którą zsyntetyzował Laboritt zdolna jest do wyprodukowania większej ilości hormonu wzrostu w organiźmie a tym samym także przyrostu mięśni. Substancję próbowano zatem stosować również w środowisku kulturystów jako jeden z wielu "cudownych środków", których działanie nie było potwerdzone medycznie. W żadnym z wymienionych wyżej przypadków GHB nie znalazło zastosowania, trafilo jednak "na ulicę", gdzie szybko stało się narzędziem do dokonywania przestępstw - przede wszystkim gwałtów. Stąd też jego potoczna nazwa: "Pigułka Gwałtu". GHB w swojej 40-letniej karierze uśmierciło kilkaset osób i przyczyniło się do setek tysięcy gwałtów i wymuszeń. W pierwszej kolejności specyfik trafił na ulice USA i Kanady a następnie pojawił się w Europie.

Więcej o GHB.

GHB to związek chemiczny zwany kwasem gamma-hydroksymasłowym. O dziwo, substancja ta występuje naturalnie w naszym organiźmie lecz w bardzo znikomych ilościach. Jego normalne stężenie w osoczu wynosi 0.1 mg na litr. GHB posiada wiele cech neurotransmitera czyli substancji chemicznej odpowiedzialnej za przekazywanie impulsów pomiędzy komórkami nerwowymi a mózgiem. W zwiazku z tym, że substancja ta naturalnie występuję w naszym organiźmie, jest bardzo łatwo przez niego przyjmowana. W zależności od podanej dawki GHB może obliżać lub podnosić poziom dopaminy, która odopowiedzialna jest z kolei za procesy myślowe i pamięć. Gdy poziom dopaminy w organiźmie jest niski dochodzi do tzw. luk myślowych co w konsekwencji prowadzi np. do choroby Parkinsona. Podwyźszona ilość substancji we krwi powoduje zawroty głowy, zaburzenia równowagi i senność. Osoba posiadająca w organiźmie podwyźszony poziom GHB ma problemy z logicznym i wyraźnym mówieniem. Najgorsze jest jednak przedawkowanie. W pierwszej fazie przedawkowania pojawiają mdłości, oczopląs oraz utrata równowagi. W wielu przypadkach dochodzi do niebezpiecznej śpiączki, która pojawia się nagle. Jest nader silna i niemożliwa do opanowania. Jeżeli do tego dojdą również wymioty, osoba może się udusić. Dodatkowe efekty przedawkowania to drgawki, brak jakichkolwiek reakcji na bodżce oraz spowolnienie oddechu mogące doprowadzić do śmierci.

Wbrew ogólnie pojętej tezie o małej szkodliwości substancji, GHB jest substancją bardzo niebezpieczną. Coprawda gamma-hydroksymaślan nie jest środkiem bardzo uzależniającym jak np. heroina, lecz podana w większej dawce może spowodować wiele nieodwracalnych zmian. Cały problem polega na tym, że organizm każdego z nas jest podatny na inną dawkę substacji. Dla jednych jednorazowa dawka kilku mililitrów wlana np. do napoju może spowodować tylko zaburzenia równowagi (jak przy napoju alkoholowym) a dla innej osoby ta sama dawka może być dawką bardzo niebezpieczną a nawet śmiertelną. W przypadku GHB granica pomiędzy małą dawką a przedawkowaniem jest bardzo mała.

GHB - doskonałe narzędzie zbrodni?.

Niestety, substanacja GHB na zachodzie stała się potocznym narkotykiem i co gorsza przede wszystkim jest on stosowany na osobach trzecich a nie na samych osobach dokonujących zakupu, lub produkcji substancji. Przede wszystkim służy do obezwładniania nieświadomych niczego ofiar - szczególnie kobiet, dlatego też w Stanach Zjednoczonych został sklasyfikowany jako narkotyk "date-rape-drug", czyli jako narkotyk towarzyszący gwałtom podczas randek. Odnotowano także wiele przypadków zastosowania go w przestępstwach finansowych.

GHB swoją przestępczą specyfikę posiada przede wszystkim dlatego, iż jest bardzo trudny do wykrycia zarówno przed dokonaniem przestępstwa jak i po jego dokonaniu. Jako substancja niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnia - w czystej formie jest to bezbarwna ciecz bez zapachu i praktycznie bez smaku. Po spożyciu bezpośrednim czuć jedynie słony lekki posmak. Po zmieszaniu go z napojem, sokiem czy też piwem lub innym alkoholem przestaje być wyczuwalny. W pierwszej fazie działania, kiedy ofiara staje się zamroczona, łatwo ją wyprowadzić z zatłoczonego lokalu pod pozorem udzielenia pomocy - już wtedy środek sprawia, że osoba staje się uległa. Wraz z czasem coraz większa ilość substancji poprzez krew zostaje dostarczona do mózgu, gdzie dokonuje się największe spustoszenie myślowe. Napastnik podczas, gdy GHB krąży w organiźmie ofiary, może przekonać ją do wielu rzeczy lub po prostu obrabować lub zgwałcić. Kiedy zatruta osoba się ocknie to całego zdarzenia... nie pamięta!. Podwyższone stężenie GHB w organiźmie wywołuje totalną amnezję.

We francji odnotowano wiele przypadków w których ofierze podawano środek GHB i gdy specyfik zaczął działać, ofiara sama obdarowywała przestępcę swoją kartą kredytową podając PIN i inne wymagane informacje. Przestępca po opróżnieniu konta odnosił kartę spowrotem ofierze, która budziła się następnego dnia całkowicie nieświadoma tego co się stało - zastanawiajając się gdzie wydała swoje pieniądze. Jak zatem widać, zastosowanie tej substancji jest wszechstronne lecz przede wszystkim stosuje się je przy dokonywaniu gwałtów na - często nieletnich młodych, niczego nie przeczuwających dziewczynach w klubach.

Dodatkowym problemem, szczególnie dla służb, które po stwierdzeniu dononania przestępstwa próbują ustalić sprawcę jest to,że substancja nieprawdopodobnie szybko i bez zostawiania jakichkolwiek śladów rozkładana jest całkowicie w organiźmie człowieka. Już w dwanaście godzin po zażyciu nie ma po niej śladu w moczu a już po ośmiu znika całkowicie z krwi. Często zatem zanim ofiara zrozumie co się stało, jest już za późno na zebranie wymaganych podczas śledztwa dowodów.

Wszystko wskazuje na to, że GHB to środek do dokonania zbrodni doskonałej. Ofiara nic nie pamięta, w jej ciele po analizie nie ma oznak obcej substancji a kufle i szklanki z których wypito "przyprawiony" napój dawno umyte i zmieszane z innnymi naczyniami stoją gdzieś w klubie.

Najgorsze jest także to, że substancję GHB można w niebezpiecznie prosty sposób przyrządzić w domu używając do tego celu legalnych i łatwo dostępnych składników. W internecie dostępnych jest kilka przepisów, których nie radzimy wykorzystywać.

Jak się zatem chronić?

Kiedy wszystkie środki zawodzą, a brak dowodów przekreśla nasze starania o ukaranie winnego, którego de facto nawet nie pamiętamy - popadamy w rozpacz i czujemy wielką bezradność. Jedynym sposobem ochrony przez GHB jest edukacja. Czym więcej będziemy wiedzieć o gamma-hydroksyma-ślanie, tym mamy większą szansę na to, że unikniemy z nim kontaktu a jeżeli już do tego dojdzie, to będziemy mogli na czas zareagować. Edukacja nie powinna dotyczyć tylko nas, jako potencjalnych ofiar, lecz także w tym zakresie powinni edukować się policjanci, lekarze a także właściciele klubów i dyskotek, gdzie proceder ten jest najbardziej widoczny. W Ameryce problem jest bardzo poważny. Na cele edukacyjne National Institute on Drug Abuse wydaje rocznie ponad 50 milionów dolarów. Samo posiadanie GHB w Ameryce jest karalne - pierwsze stany wprowadziły zakaz juz w 1997 roku natomiast w 2000 roku ustalił go kongres. Aktualnie za posiadanie GHB grozi 5.000 dolarów grzywny i jeżeli posiadaczem substancji jest obcokrajowiec, grozi mu także deprotacja do swojego kraju bez prawa powrotu.

W polsce problem 'pigułek gwałtu' jest znany policji, lecz nie przeznacza się na edukację żadnych pieniędzy. Młodzi ludzie dowiadują się o tym specyfiku z telewizji czy tez internetu i nadal całkowicie nieświadomi pojawiają się w miejscach, gdzie narażeni są na bezpośredni kontakt z przestępcami i GHB.

W tym roku zakończyl się pierwszy proces w Polsce,w którym oskarżono i skazano człowieka za użycie 'pigułki gwałtu' na 19-letniej dziewczynie. Półtora roku temu gazety pisały: "Dziewczyna nie wiedziała, co się z nią dzieje. Szła w stronę przystanku autobusowego, kiedy zaczęły się zawroty głowy. Potem stała się całkiem obojętna i nieczuła. Zrobiła wszystko, do czego zmusił ją idący jej śladem mężczyzna. Chwilę wcześniej poczęstował ją napojem. 19-latkę znaleziono następnego dnia rano na łące w Skarżysku-Kamiennej. Była w ciężkim stanie - wyziębiona, z groźbą amputacji odmrożonych kończyn. W szpitalu lekarze orzekli, że została zgwałcona. Ona sama nic nie pamięta". W sierpniu br. Sławomir Z. został skazany na 5 lat więzienia i 3 tys zł. kary grzywny. O sprawie było głośno, potem ucichła i nikt więcej w mediach nie powracał do problemu GHB a tymczasem proceder ten - jak się okazuje - nabiera coraz to większych rozmiarów.

GHB w Polskich klubach.

Jeszcze kilka lat temu specyfik ten nie pojawiał się na polskim gruncie. Wraz z rozwojem technologi a co za tym idzie szybszym dostępem do informacji - również tej nielegalnej - GHB pojawił się w klubach. Wielu ludzi zaczęło produkować GHB w warunkach domowych i przemycać go do lokali przeprowadzając napierw testy a następnie wykorzytując wszystkie "walory specyfiku" doprowadzając także do procederu sprzedaży. Ogólnie uważa się, że nie ma jeszcze wielkiego zagrożenia i problem GHB praktycznie nie istnieje. Eksperci uważają jednak, że to tylko kwestia czasu kiedy cała sprawa nabierze większych rozmiarów.

Musimy być zatem przygotowani i doskonale wiedzieć jak walczyć z tym problemem. Poniżej przedstawię kilka bardzo istotnych wskazówek, których bezwzględnie należy się stosować aby uniknąć kontaktu z substancją GHB.

MINI PORADNIK JAK NIE ZOSTAĆ OFIARĄ GHB (PIGUŁKI GWAŁTU)

- Na imprezy zawsze wybieraj się w towarzystwie zaufanych znajomych. Unikaj znajomych "z przypadku"
- NIGDY nie pij czegoś, co oferuje Ci nieznajoma osoba. Nigdy nie możesz być pewna czy w danym napoju nie ma substancji GHB
- UNIKAJ dzielenia się i wymieniania napojami.
- STARAJ SIĘ kupować napoje w fabrycznie zamkniętych opakowaniach i otwierać je własnoręcznie. Jeżeli nie jest to możliwe, obserwuj jak napój jest przyrządzany
- NIE ZOSTAWIAJ szklanki/kubka bez opieki, nawet gdy odchodzisz tylko na chwilę. Jeżeli stwierdzisz, że Twój napój stoi w innym miejscu niż go zostawiłaś lub wygląda i smakuje inaczej - NIE RYZYKUJ!

KIEDY POCZUJESZ SIE DZIWNIE (mdłości, senność, zachwianie równowagi po małej ilości alkoholu, problemy z wymową):

- Zgłoś się o pomoc do zaufanej osoby lub do obsługi lokalu.
- ZASTANÓW SIĘ z kim opuszczasz lokal (zdecydowana część ofiar zostaje napadnięta przez osoby, które pierwsze zaoferowały pomoc)
- w razie postępowania objawów i pogarszania się ogólnego stanu KONIECZNIE skontaktuj się z lekarzem i powiadom policję.
Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Kontekstowy

Avatar Pani Kontekstowa
 
Avatar
Skąd: HCFOR
Wiek: 28
Postów: 760
Wszystko o 'pigułce gwałtu' (GHB)

loading...
 
  #2 (permalink)  
stare 24-01-2009, 16:08
Avatar KWIATEK
Czytelnik
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Reputacja: 10
KWIATEK is on a distinguished road
Postów: 44
KWIATEK is on a distinguished road
Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do KWIATEK
Domyślnie

mialam kiedys przykre doswiadczenie z extasy...nieukrywam jest fajnie na tabletce ,ale jednego razu sprobowalam tabletke hmmm raczej takiego ksztaltu jak fasolta...byla naprawde wielka...jedna zazylam i przezylam szok!!!!moj maz mogl zrobic zemna co chcial''i sam sie wtedy przestraszyl''bylam cala sparalizowana i nic niemoglam zrobic choc bylam swiadoma...wszystko czulam ale niemoglam nic zrobic....cale cialo to same mrowki...tabletka ta miala nazwe ''STARTREK'' i od tamtej pory skonczylam z narkotykami...modlilam sie bo myslalam ze umre
Odpowiedź z Cytatem
  #3 (permalink)  
stare 09-02-2009, 17:48
Podglądacz
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Reputacja: 10
hotstaff is on a distinguished road
Postów: 12
hotstaff is on a distinguished road
Domyślnie

te tabletki gwałtu to juz hamstwo, świństwo i w ogóle debilizm,tez ze strony kobiet ze daj sie na to zlapać
Odpowiedź z Cytatem
  #4 (permalink)  
stare 09-02-2009, 21:41
Avatar walercia
Podglądacz
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Reputacja: 10
walercia is on a distinguished road
Postów: 7
walercia is on a distinguished road
Domyślnie

z tego co wiem-w aptekach była dostępna jako środek nasenny(lek psychotropowy)...
Odpowiedź z Cytatem
  #5 (permalink)  
stare 09-02-2009, 22:44
Avatar Cracq
Stały Czytelnik
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Polska :)
Reputacja: 796
Cracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to behold
Postów: 212
Cracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to beholdCracq is a splendid one to behold
Domyślnie

po pierwsze - nie taka sama, tylko o podobnym działaniu.
po drugie - na pewno na receptę.
po trzecie - wiele odpowiedników narkotyków można znaleźć w aptece - trzeba tylko wiedzieć jakie mają działanie i dojść do jakichś lewych recept. Przykłady - tusspiect tak ostatnio modny czy też kodeina... to takie najpopularniejsze leki. Ale ich zamysłem nie jest naćpać tylko przywrócić zdrowie, nie dajmy się zwariować

Pozdrawiam
Cracq
__________________
... No fear ...

" Słońcu ani śmierci nie można patrzeć w oczy "
Odpowiedź z Cytatem
  #6 (permalink)  
stare 10-02-2009, 20:56
Avatar walercia
Podglądacz
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Reputacja: 10
walercia is on a distinguished road
Postów: 7
walercia is on a distinguished road
Domyślnie

a więc,wcale nie napisałam,że to ta sama pigułka-rzeczywiście -o podobnym działaniu,na bank-na recepte!,a to "po trzecie"-zgadzam sie z Tobą...a działanie ich znam ps.tussipect od wrześnie 2008-wyłącznie na recepte.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytatem
  #7 (permalink)  
stare 14-02-2009, 00:50
Podglądacz
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Reputacja: 10
h0aX is on a distinguished road
Postów: 1
h0aX is on a distinguished road
Domyślnie

Najlepiej od razu znaleźć jakiegoś kumpla, jak widzisz, że masz mega banie po browarku i teges zagadać, że coś jest nie tak :D
Odpowiedź z Cytatem
  #8 (permalink)  
stare 09-09-2011, 15:40
Podglądacz
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Lubsko
Reputacja: 10
marioxxl74 is on a distinguished road
Postów: 9
marioxxl74 is on a distinguished road
Domyślnie

Cytat:
Napisał walercia Zobacz post
z tego co wiem-w aptekach była dostępna jako środek nasenny(lek psychotropowy)...
To dostępne w aptece to Clonezepam,psychotrop antydepresyjny.
Po zmieszaniu z alkoholem powoduje całkowite dziury w pamięci ,dlatego jest używany jako "pigułka gwałtu".
Bardzo szybko i mocno uzależnia.
Odpowiedź z Cytatem
  #9 (permalink)  
stare 11-09-2011, 21:38
Stały Czytelnik
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Reputacja: 1506
mama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant future
Postów: 202
mama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant futuremama-i-tata has a brilliant future
Domyślnie

Cytat:
Napisał marioxxl74 Zobacz post
To dostępne w aptece to Clonezepam,psychotrop antydepresyjny.
Po zmieszaniu z alkoholem powoduje całkowite dziury w pamięci ,dlatego jest używany jako "pigułka gwałtu".
Bardzo szybko i mocno uzależnia.
TO NIE JEST LEK ANTYDEPRESYJNY!!!
Ućpasz się nim i przymulisz. Owszem ulży w cierpieniu, ale działanie szybko słabnie. Zwiększa się dawki w nieskończoność dla choćby tego samego efektu. W końcu trzeba będzie odstawic i daje Ci słowo, ze będzie gorzej jak przed pierwszą tabletką.

Jak już podałeś tylko jedną benzodiazepinę, to czemu to nie był flunitrazepam? Ma najsilniejsze działanie amnezyjne i jako jedyny z benzodiazepin jest w III grupie substancji psychotropowych (o jedną grupę wyżej)

Cytat:
po drugie - na pewno na receptę
-Panie doktorze nie mogą ostatnio spać. Jestem przez to tak rozkojarzony, że boję się o swoją prace lub inne bla bla bla
Doktor zrobi kilka zygzaków i jak się ktos pofatyguje prywatnie to sprawa nawet kwadrans nie zajmie.

Jak już jesteśmy w temacie to w naszym kraju są dwie niekontrolowane benzodiazepiny.

Wracając do GHB

NaOH + GBL -> GHB

GBL to płyn do czyszczenia felg. Proporcje dobierze każdy uczen gimnazjum
Ja tu nic nie propaguje.

Ostatnio edytowane przez mama-i-tata : 11-09-2011 - 21:41
Odpowiedź z Cytatem
  #10 (permalink)  
stare 18-07-2012, 11:45
Avatar Evanesse
Podglądacz
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Reputacja: 472
Evanesse is a glorious beacon of lightEvanesse is a glorious beacon of lightEvanesse is a glorious beacon of lightEvanesse is a glorious beacon of lightEvanesse is a glorious beacon of light
Postów: 26
Evanesse is a glorious beacon of lightEvanesse is a glorious beacon of lightEvanesse is a glorious beacon of lightEvanesse is a glorious beacon of lightEvanesse is a glorious beacon of light
Domyślnie

Cytat:
Napisał KWIATEK Zobacz post
mialam kiedys przykre doswiadczenie z extasy...nieukrywam jest fajnie na tabletce ,ale jednego razu sprobowalam tabletke hmmm raczej takiego ksztaltu jak fasolta...byla naprawde wielka...jedna zazylam i przezylam szok!!!!moj maz mogl zrobic zemna co chcial''i sam sie wtedy przestraszyl''bylam cala sparalizowana i nic niemoglam zrobic choc bylam swiadoma...wszystko czulam ale niemoglam nic zrobic....cale cialo to same mrowki...tabletka ta miala nazwe ''STARTREK'' i od tamtej pory skonczylam z narkotykami...modlilam sie bo myslalam ze umre
Ćpieć trza umieć... skoro nie masz pojęcia co łykasz, nie dziw się później, że masz takie doznania. Zamiast się modlić o przeżycie, pomódl się o rozum.
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ghb, gwałtu, pigułka


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane Wyszukiwanie
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony
Trackbacks are włączony
Pingbacks are włączony
Refbacks are włączony

Skocz do Forum


Bestiarium